Mobile Legends Karakter Seçimi ve Karakter Sınıfları

26 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 54 saniye

Moba oyunları oynanırken kazanma ihtimalini arttırmak ve daha çok başarı elde etmek için rakibi savunabilmeye ve yok etmeye yönelik takım olarak homojen şekilde hero seçimi yapılmalıdır. Ban pick ekranında ilk seçim sizdeyse takımınıza 1 tane bırakma koşuluyla metada oynanan ve çok güçlü olan heroları yasaklamak sizi maça 1-0 önde başlatır.

Oynarken yüksek verimlilikte ve eğlenerek oynamak için kendinize en uygun kahraman seçimini yapmanız sizin ve takımınızın faydasına olacaktır. Mobile Legends de tank, savaşçı, suikastçı, büyücü, nişancı ve destek olmak üzere 6 farklı kahraman sınıfları vardır. Bu kısımda size bu sınıfların özelliklerini anlatarak kendinize en uygun sınıfı tespit etmeniz konusunda yardımcı olacağım.

  • Tank Kahramanları;

Oyun içerisinde daha yüksek cana ve dayanıklılığa sahip olan tank kahramanları istisnalar haricinde oyundaki en hantal ama dayanıklı kahramanlardır. Rakipteki hızlı olan karakterleri stan atma yetenekleri ile durduran ve yüksek oranda hasar alarak takım arkadaşlarının daha korkusuzca saldırmasını sağlayan karakterlerdir. Genel olarak oyun başı nişancı yanında oynar ama ilerleyen bölümlerde bütün koridorlarda iş yapabilir. Özellikle stan atma konusunda yüksek konsantrasyon isteyen bu karakterler takımın gizli kahramanı olmak isteyenler için tasarlanmıştır.

  • Savaşçı Kahramanları;

Tanktan sonra en fazla dayanıklılığa sahip olan bu kahramanlar tanka göre daha atik olsa da suikastçı karakterlere oranla daha hantal ve az hareketlidir. Çok fazla öğreti ve gayret göstermeden oyun oynamak isteyenler için oldukça uygun olan bu karakterler oyun uzadıkça daha da güçlü ve etkili hale gelip oyunu taşıma potansiyeline sahiptirler. Bütün koridorlarda oynayabilir. Oyun esnasında sabırsız olan kişiler için oynaması oldukça basittir.

  • Suikastçı Kahramanları;

Canı ve dayanıklılığı oldukça düşük olan bu kahramanlar oyunlarda bölüm bölüm çok yüksek hasarlara sahiptirler. Yüksek oranda konsantrasyon ve el becerisi isteyen bu kahramanlar üst düzey oynandığı takdirde neredeyse oyunu tek başına taşıyabilme potansiyeline sahiptirler. Oynaması oldukça zor olan suikastçı kahramanlar oyunun early yani erken kısmında rakipteki nişancı büyücü gibi düşük canlı heroları kolayca oyundan düşürebilirler. Oyunun mobilitesi en yüksek karakterleridir. Ayrıca oyunun erken kısmında hasarı en yüksek karakterlerdir. Genelde mid lane ve top lanede tercih edilirler. El becerisine güvenen oyuncular için tasarlanmış kahramanlardır.

  • Büyücü Kahramanları;

Düşük can, düşük dayanıklılık gibi dezavantajları olan bu karakterlerin en güzel özelliği hasarındaki yükseklik oranlarının oyunun early ve late bölümlerinde hep sabit kalmasıdır. Ayrıca zaman zaman stan yeteğine de sahip olan büyücü karakterler suikastçi kadar olmasada mobilitesi yüksek kabul edilir. Oyunda düşük canlı herolara tek atmayı amaçlayan ve stanları ile takıma yardımcı olmak isteyenler için tasarlanmış bütün koridorlarda oynayabilen kahramanlardır.

  • Nişancı Kahramanları;

Oyun başı düşük hasara sahip olan bu kahramanlar oyunun early kısmında yeteri kadar farm yaparsa oyunu tek başına taşıyabilecek kahramanlardır. Ama oyunun bütününde düşük dayanıklılık ve cana sahip oldukları için suikastçı kahramanlar ile birlikte rakibin en çok fokus attığı kahramanlar olan nişancı kahramanları oynaması oldukça zordur. Suikastçı kadar olmasa da el becerisi istemese de nişancı kahramanları oynamakta el becerisi ister. Oyuna bot lane de başlayıp uzunca farm yapması gereken kahramanlardır. Disiplinli oynayıp sabır göstermeyi sevenler için oldukça uygun kahramanlardır.

  • Destek Kahramanları;

Oyunun genelinde metaya girmekte zorlanan karakterler aslında oyun içerisinde doğru kullanıldığında çok yüksek öneme sahiptirler. Takım arkadaşları için stan kaldırma, sağlık yenileme, hız verme ve kalkan yenileme gibi birçok faydalı özelliğe sahip olan bu karakterlere oyun içerisinde zaman zaman tank itemleri çıkıldığında kısmi tank görevi de görebilmektedirler. Sevimli görüntülerinden dolayı daha çok kız oyuncuların tercih ettiği destek kahramanları beraber oynama alışkanlıkları yüksek olan takımlarda tercih edildiğinde maçı taşıma potansiyeline sahiptirler. Takımına yardımcı olmayı ve korumacı kimliği yüksek kişiler için uygun olan bu karakterler savaşçı yanında ve koridorunda çok daha etkili olurlar.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar