Stranded Deep Avcılık Türleri

26 Ocak 2021 0 Yorum 5 dakika, 52 saniye

     Standed Deep gibi hayatta kalma oyunlarında avcılık oyun için önemli bir faktördür avcılık sayesinde beslenme gibi kaynaklarınızı arttırmak da fayda sağlamaktadır. Oyun içi avcılık size birçok farklı dalda yardımcı olabilmektedir. Köpek balığı kovardan tutun kazma üretimine kadar avcılın yardımı olmaktadır.

Stranded Deep Avcılık Türleri:

 • İlkel mızrak ile avcılık.
 • İlkel balık mızrağı ile avcılık.
 • Ok ve yay ile avcılık.
 • Zıpkın ve zıpkın ok ile avcılık.

İlkel Mızrak İle Avcılık:

En basit avcılık türüdür. Yaban domuzu, yılan ve köpek balığı avlayabilirsiniz.  Mouse sol tuş ile temel saldırı hareketini yaparsınız, Mouse sağ tuş ile nişan alırsınız ve sol tuş ile mızrağı hedefe fırlatmış olursunuz. Atılan mızrak hedef canlıya girerse öldürdüğünüzde ‘E’ tuşuna basarak tekrar alabilirsiniz. Atılan mızrak kırılmaz ise tekrar kullanabilirsiniz.

İlkel Mızrak Ana Şablon:

 • Bir adet odun.

Bir tane palmiye ağacını balta ya da bıçak yardımıyla kesin ve ardından kütükleri parçalayın her üretilecek mızrak kadar çantanıza odun ekleyin.

 

Odunu çantanıza ekleyin ardından klavyeden ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü açılacak çekiç şeklinde olan simgeye tıklayın ve üretin üretim ardından çantanıza eklenir.

Yaban Domuzu Öldürmek İçin:

Yaban domuzu öldürmek için beş tane ilkel mızrağı denk getirmeniz gerekmektedir.

Zehirli Yılan Öldürmek İçin:

Zehirli yılan öldürmek için iki tane ilkel mızrak denk getirmeniz gerekmektedir.

Köpek Balığı Öldürmek İçin:

Köpek balığı öldürebilmek için on bir tane mızrağı hedefe denk getirmeniz gerekmektedir.

İlkel Balık Mızrağı İle Avcılık:

Oyunda balık tutmanız için en basit çözümdür. Küçük balıkları yakalamak için Mouse sol tuşuna basın balık mızrak ucuna gelir tekrar Mouse sol tuş basın ve yakaladığınız balığı çantanıza eklemiş olursunuz. Büyük balıkları yakalamak için Mouse sağ tuş ile nişan alın ve Mouse sol tuş ile fırlatın balık ölüp su yüzeyine çıkasıya kadar ilkel balık mızrağını atmaya devam edin ya da mızrak atmadan da Mouse sol tuş ile ardışık saldırılar yaparak da öldürebilirsiniz. İlkel balık mızrakları karada da işinize yaramaktadır. Domuz ve zehirli yılanda da kullanabilirsiniz. Ada zeminindeki kayaya ya da yengece atarsanız kırılabilir.

İlkel Balık Mızrağı Ana Şablon:

 • Bir adet odun.

Bir tane palmiye ağacını balta ya da bıçak yardımıyla kesin ve ardından kütükleri parçalayın her üretilecek mızrak kadar çantanıza odun ekleyin.

 

Odunu çantanıza ekleyin ardından klavyeden ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü açılacak çekiç şeklinde olan simgeye tıklayın ve üretin üretim ardından çantanıza eklenir.

Ok ve Yay İle Avcılık:

İlkel mızraklara göre daha fazla yer kaplamaktadır. Avantajı ise uzak mesafeden atış yapabilirsiniz herhangi bir saldırı ya da zehirlenme derdiniz olmaz. Atılan ok hedefe isabet ederse veya kırılmazsa ‘E’ tuşu ile okları yeniden toplayıp kullanabilirsiniz. Ok ve yay üretiminin dezavantajı ise ilkel mızrağa göre daha fazla kaynak tüketmesidir.

Ok Ana Şablon:

 • Bir adet odun.
 • Bir adet taş alet.

Palmiye ağacını bıçak veya balta ile kesin çantanıza bir tane odun ekleyin. Taş yığını olan yerinize yönelin ve ‘C’ tuşuna basılı tutun ardından ekranda açılır menüden taş aleti seçin çantanıza eklenmiş olur.

 

Tüm eşyalar çantanıza eklendikten sonra ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü açılacak çekiç şeklinde olan simgeye tıklayın ardından ok üretmek için Mouse sol tuş ile tıklayın ve üretin üretim ardından çantanıza eklenir.

Yay Ana Şablon:

Mouse sağ tuş basılı tutun nişan alır ve Mouse sol tuş basın oku atar.

 • Bir adet odun.
 • Bir adet halat.

Palmiye ağacını kesin ve bir tane odunu çantanıza ekleyin. Palmiye fidanını veya yuka bitkisini bıçak yardımıyla kesin ardından yerdeki lifli yapraklara yönelin ve ‘C’ tuşuna basılı tutun ekranda açılır menüde halat göreceksiniz Mouse ile seçin ve üretin çantanıza eklenmiş olacak.

 

Halat ve odunu çantanıza ekleyin ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü karşınıza gelecek en sağdaki simgeye tıklayın ardından yayı seçin ve üretin.

Zıpkın Ve Zıpkın Ok İle Avcılık:

Zıpkın ile balık veya köpek balığı avcılığı çok rahat ve kolaydır. Atılan zıpkın ok kaybolmaz veya kırılmaz ise tekrar kullanabilirsiniz.  Tek yapmanız gereken nişan al ve ateş. Çantanıza zıpkın okları alın elinize ise zıpkını kendisi otomatik olarak zıpkın oku zıpkının ağzına yerleştirecek Mouse sağ tuş basılı tutun nişan alır ve Mouse sol tuş ile atış yaparsınız.

Zıpkın Ana Şablon:

 • İki adet odun.
 • Bir adet işlenmiş deri.
 • Bir adet oksijen tüpü.
 • Bir adet koli bandı.

Palmiye ağaçlarını kesin ve bir tane odunu çantanıza ekleyin.

Deri elde etmek için yaban domuzu veya köpek balığı avlayın elde edilen derileri tabaklama askısında işleyin veya batıklara dalış yaparak da işlenmiş deri bulabilirsiniz.

Oksijen tüpü ve koli bandı için batıkları aramanız gerekmektedir. Bulmanın ise başka bir yolu yoktur.

 

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin klavyeden ‘C’ tuşuna basın ardından üretim menüsü karşına gelecek en sağdaki simgeye tıklayın Mouse tekerleğini kaydırın en aşağıya inin ve zıpkın üretmek için tıklayın üretimden sonra çantanıza eklenmiş olur.

Zıpkın Ok Ana Şablon:

 • Bir adet halat.
 • Bir adet odun.

Palmiye ağacını kesin ve çantanıza bir adet odun ekleyin.

Yuka bitkisi veya ada zemininde bulunan palmiye fidanlarını bıçak, kazma veya balta yardımıyla kesin daha sonra ortaya çıkan palmiye fidanlarına yönelin ve ‘C’ tuşuna uzun basılı tutun ekrana halat gelecek Mouse ile seçin ve halatı üretmiş oldunuz.

 

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ardından ‘C’ tuşuna basın üretim menüsünden en aşağıya inin ve zıpkın oka tıklayın ve üretin.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar