Call of Duty Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır? Önerilen Hassasiyet Ayarları

14 Şubat 2021 0 Yorum 4 dakika, 7 saniye

Üst düzey görsellikleri, ses kalitesi ve çoklu mod seçenekleriyle ön plana çıkan ve fazlaca tercih edilen Call of Duty Mobile oyununda başarılı olmak için gereken en önemli şeylerden bir tanesi de oyun kontrol ayarlarıdır. Kontrol ayarlarının içerisinde en önemlisi kuşkusuz kişinin kendi el becerileriyle doğru orantılı hassasiyet ayarlarıdır. Rakiple çatışma anında Spray atabilme, Spraytranfesi, keskin nişancı kullanımı ve diğer mühimmat kullanımlarında Aim seviyemiz ne kadar üst düzey olursa o kadar başarılı ve üst seviyelere çıkabilen oyuncu olmamız kolaylaşır. FPS oyuncularında oyuncunun başarısı yüzde 50 Aim i ile bağlantılıdır. Özellikle böyle akıcı bir oyun anlayışına sahip oyunlar da Aim düzeyi iyi olan oyuncular reflekslerini de güçlendirmeleri halinde pusuculara bile ölmezler. O yüzden bu hassasiyet ayarlarının bize uygun olması başarılı olabilmemiz için oldukça kritik ve önemli konumdadır. Kamera hassasiyeti, Ateş Etme Hassasiyeti ve Hareket Sensörü olan Cayroskop Modu hassasiyet ayarlarını deneyerek yapmanız sizler için en uygun seçenek olacaktır. Bu ayarlar nasıl yapılır, oyunun tavsiye ettiği ayarlar ve uygun seviyeleri bulamamanız takdirinde benim kullandığım ayarları sizlerle paylaşacağım.

Oyun giriş ekranına baktığınızda sağ üst köşede kredi seçeneğinin hemen solunda bulunan dişli şeklindeki ayarlar seçeneğine tıklayınız. Buradan soldan dördüncü sırada bulunan hassasiyet seçeneklerine girip aşağı kısımlara geldiğinizde bu kısıma ulaşmış oluyorsunuz.

 • Oyunun Tavsiye ettiği seviyeler; Bu kısımda oyun bize 3 seçenek tavsiye etmektedir. Hassasiyet ön ayarları kısmında da görüldüğü gibi Alçak, Orta Ve yüksek olmak üzere oyunun bize tavsiye ettiği 3 seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler oyuncu Aimlerine göre değişkenlik gösterse de Genel olarak en ideali orta seviyedir. Bu yüzden sadece orta seviye derecelerini bu kısımda sizlerle paylaşacağım.
  • Orta Seviye; Hassasiyet ayarlarının en dengeli olduğu ve oyunun tavsiye ettiği bu hassasiyet ayarları kamera hassasiyeti, ateş etme hassasiyeti ve kullanıyorsanız cayroskop hasssasiyeti olmak üzere üç bölümden oluşur.
  • Kamera Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 80, ADS hassasiyeti 140, Taktik dürbünü hassasiyeti 120, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 60, 3x taktik nişan dürbünü 100, 4x taktik nişan dürbünü 80, 6x taktik nişan dürbünü 40 ve 8x taktik nişan dürbünü 40’dır.
  • Ateş Etme Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 80, ADS hassasiyeti 140, Taktik dürbünü hassasiyeti 120, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 60, 3x taktik nişan dürbünü 100, 4x taktik nişan dürbünü 80, 6x taktik nişan dürbünü 40 ve 8x taktik nişan dürbünü 40’dır.
  • Cayroskop Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 30, ADS hassasiyeti 20, Taktik dürbünü hassasiyeti 10, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 10, 3x taktik nişan dürbünü 10, 4x taktik nişan dürbünü 8, 6x taktik nişan dürbünü 7 ve 8x taktik nişan dürbünü 5’dir. Bu seviyelerin sensörde düşük olmasının nedeni ise bu sensörlerin algılama gücünün daha yüksek olmasıdır.
 • Benim Tavsiye Edeceğim Ayarlar; Her oyuncunun deneyerek kendine en uygun ayarları bulması çok daha doğru bir seçenektir. Oyunun tavsiye ettiği seviyelerden daha uygun genel oyuncu Aimleri ile daha uyuşan düzeyde kişisel ayarlar yapmakta mümkündür.
  • Kişisel Seçeneği; Ayarlar butonunda herhangi bir ayar düzeyinde bir değişiklik yaptığınızda sistem sizi direk kişisel seçeneğine atmaktadır. Bu işlemden sonra kendinize en uygun seviyede ayarları yapmak mümkündür.
  • Kamera Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 125, ADS hassasiyeti 105, Taktik dürbünü hassasiyeti 115, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 50, 3x taktik nişan dürbünü 100, 4x taktik nişan dürbünü 80, 6x taktik nişan dürbünü 40 ve 8x taktik nişan dürbünü 35’dir.
  • Ateş Etme Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 125, ADS hassasiyeti 105, Taktik dürbünü hassasiyeti 115, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 50, 3x taktik nişan dürbünü 100, 4x taktik nişan dürbünü 80, 6x taktik nişan dürbünü 40 ve 8x taktik nişan dürbünü 35’dir.
  • Cayroskop Hassasiyeti; Standart hassasiyet düzeyi 300, ADS hassasiyeti 130, Taktik dürbünü hassasiyeti 50, Keskin Nişancı Dürbünü hassasiyeti 30, 3x taktik nişan dürbünü 10, 4x taktik nişan dürbünü 8, 6x taktik nişan dürbünü 7 ve 8x taktik nişan dürbünü5’dir.

Not: Bu ayarlar ÇO modu veya BR modunda aynı seviyede olmalıdır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar