AWP Mode Mobile İnceleme

06 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 38 saniye

Mobil oyunlar platformunun yükselen yıldızı ve vazgeçilmezi olan ayrıca en fazla tercih edilerek aktif oyuncu sayısını bünyesinde barındıran FPS oyunları kategorisinde gelişim günden güne artmaktadır. Talep arttıkça kategori içerisinde farklı dizaynlar ve konular alınarak yeni oyunlar gündeme gelmektedir. Tam adı AWP Mode: Çevrimiçi Elit Keskin Nişancı Aksiyonu olarak yayımlanan ve beş milyon indirme barajını aşan bu oyun FPS oyunları konusunda oldukça başarılı olan Azur Interactive Games tarafından yayımlanmıştır. Yayımlandığı marketteki puanlama sistemi üzerinden 5 yıldız üzerinden 4.4 yıldız alarak başarısını ve kalitesini ispat etmiş bir oyundur. ayrıca yayımlandığı platformlardaki kullanıcı yorumları dikkate alındığında olumsuz yorumların göze çarpmaması aktif oyuncuların memnuniyetinin göstergesidir. Çevrimiçi yani Online oynanan bir FPS oyunu olan bu oyunun çok kısa sürede beş milyon barajını aşması tesadüf değildir oyunun kalite bakımından çok üst seviyelerde olması bunun en büyük sebebidir.

Teknik Özellikleri; Teknik açıdan önce istediği cihaz hafızası ve gereksinimlerini söyleme gereği duydum çünkü bu kategoride bu kadar az cihaz gereksinimleri ve hafızası isteyen çok az oyun bulunmaktadır. Yayımlandığı markette ortalama 230Mb civarı bir veriye indirilip bu sayıya yakın oranlarda cihazımızda yer kaplamaktadır. İstediği cihaz gereksinimleri hemen hemen bütün cihazların çalıştırabileceği seviyededir. Gereksinimlere bakılacak olduğunda oldukça gerçekçi görseller, başarılı grafikler bulunmaktadır. Oyun içi animasyonları orta seviyede iken oyun sesler ise orta seviyenin bir kademe altında kalmaktadır. Ama bu gereksinimler ile bu kadar kaliteli görseller yakalamak oldukça başarılı bir iştir. Ayrıca FPS kalitesi ve kare hızı anlamında oyun akıcılığı oldukça iyi seviyededir.

İçerik Özellikleri; İçerik anlamında özel modu ve takımlı ölüm müsabakası adında 2 mod bulunmaktadır fakat oyun çok yeni olduğu için mod sayısının azlığı normaldir ve zamanla mutlaka artacaktır. Oyun içi kontrolleri ayarlama imkanı, hassasiyet ayarı yapma imkanı, silah yükseltme olanağı, oyun içi marketler ve harcama yapma olanağı bulunmaktadır. içerik anlamındaki en önemli özelliği FPS oyunları kategorisinde farklı bir proje olmasıdır bu oyunda diğer FPS oyunlarının aksine sadece keskin nişancı silahları kullanılarak oynanmaktadır. Eski sürüm Cs oyunlarında sadece keskin nişancı silahlarının bulunduğu haritalardaki maçlarla içerik anlamında yüksek oranda benzerlik göstermektedir. Şu anda ortalama 20 civarı keskin nişancı tüfeği ve çeşitli kaplamaları bulunmaktadır fakat zamanla bu kısımdaki çeşitliliğin artacağı da kesindir. Ayrıca beş milyon barajını aşmış bu oyunda aktif oyuncu sayısı gayet iyi durumda olduğu için eşleşme problemi yaşanmamaktadır. Oyun içi klanlar, takım savaşları, arkadaş ekleme imkanları ve sohbet etme olanağı sayesinde oyun içi karşılıklı etkileşimler gayet iyi ve başarılı durumdadır.

Artıları; Cihaz gereksinimleri, hafıza boyutlarının düşük olması, oyun akıcılığının kalitesi, görseller kalitesi olarak ve teknik ayarlamaları yapma imkanındaki seçenek fazlalığı oyunun teknik açıdan artıları arasındadır. İçerik anlamında aktif oyuncu sayısı ve oyun içi etkileşim seviyesi oyunun artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri; Ses kalitesinin düşük olması, FPS yani kare hızı ayarlama seçeneği bulunmaması, oyun içi mod sayısının sınırlı olması ve oyun içi harcama seviyelerinin normal seviyenin üzerinde olması oyunun eksileri arasında sayılmaktadır.

Sonuç; Teknik anlamda ve içerik anlamında orta seviyede bulunan bu oyun henüz yeni sayılacak bir oyundur. Zamanla bu özellikler konusunda daha da üst seviyelere çıkacaktır. Eski sürüm Cs deki keskin nişancı haritaları tadında maçlarda dünyanın her tarafından oyuncularla savaşma imkanı sunan bir oyundur. Keskin nişancı düşkünü kişiler için oldukça uygun bir FPS oyunudur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar