World War Heroes Mobil İnceleme

28 Şubat 2021 0 Yorum 4 dakika, 8 saniye

Şüphesiz hepimizin hemfikir olduğu Mobil Oyun Platformunda en fazla oyuncu konusunda zirvede bulunan FPS oyunları kategorisinde daha fazla oyuncuya sahip olmak amaçlı farklı oyun içerikleri üretilerek rekabet edilmektedir. Son günlerde daha çok ilgi gördüğü düşünülerek daha çok gelecek temalı dizaynlar yapılarak daha modern savaşlar amaçlanmaktadır. Tam adı World WarHeroes: WW2 FPS olan bu oyun modern temalar tercih edenlerin aksine daha çok geçmişte geçen savaşları konu alan bir oyundur. İçerik olarak İkinci Dünya savaşını konu alarak tasarım yapan bu oyun yayımlandığı platformlarda elli milyon barajını aşarak çok büyük kitlelere ulaşmıştır. Dünyanın her yanından oyuncularla ikinci dünya savaşı ortamında online savaşma imkanı sunan bu oyunun temasını ben modern savaş tasarımlarına göre daha ilgi çekici ve hoş buldum. Modern savaşlar konusunda son bir kaç haftada çok fazla alternatif çıktı ve geçmişe yönelik alanda bu oyun yalnız ve oldukça başarılı konumdadır. Hepimizin severek izlediği ikinci dünya savaşı filmlerindeki heyecanı bu oyunu oynarken yaşamak mümkündür. Geliştiricileri Azur Games olan bu oyunun yayımlandığı marketlerdeki kullanıcı yorumlarını dikkate alarak incelediğimizde olumsuz yorumların az miktarda olduğunu görmek mümkündür. Az miktarda olan bu yorumlarda memnuniyetsizlik yok denecek kadar az seviyededir.

Teknik Özellikler;Oyunun boyutları orta seviyede ve cihaz gereksinimleri de çok düşük demek doğru olmaz. Eski cihazlarda çalıştırmama ihtimali yüksek çalıştırsa bile verimli oynanacağını düşünmüyorum. Grafik ayarları olarak üst düzeyde bulunan bu oyunun grafik kalitesi boyutlarına bakılacak olursa başarılıdır. Ses kalitesi gayet anlaşılır, net ve gerçekçi iken oyun içi animasyonları kaliteli olsa da biraz yavaş kalmıştır. Teknik özellikler konusunda kendi ayarlarımızı yapma imkanı sunan bu oyun bize bu konuda bolca seçenek sunarak bu konuda ki hassasiyetlerini göstermişlerdir. Doku kalitesi parçacık efekti ayarlama gibi imkanları da mümkündür.

İçerik Özellikleri;Takım Ölüm Müsabakası, Ölüm Müsabakası, Mevzi Ele Geçirme, Bayrağı Ele Geçir, Karargah ve Özel Oyun olmak üzere 6 farklı mod ve 7 farklı muharebe alanı yani haritaya sahip olan bu oyunda 57 farklı silah mevcuttur. Bu savaş ekipmanları ABD, Rusya, Japonya ve Almanya'dandır. Tank kullanma ve savaşma seçenekleri de mevcut olan bu oyundaki her şey birebir ikinci dünya savaşı filmlerindeki gibidir. Fiyatlar biraz normalin üzerinde olsa da oyun içi alışveriş imkanı bulunmaktadır. Aktif oyuncu sayısı konusunda zirvede ki oyunlarla yarışan bir oyun olan bu oyunda eşleşme konusunda sıkıntı çekmek mümkün değildir. Paralı asker mantığı ile oyun simülasyonu içinde sözleşmeler yapılıp görevler yapılarak ödüller kazanılmaktadır. Daha farklı oyun içi etkinlikler de mevcuttur. İçerik anlamında mükemmel denilecek seviye de bir zenginliğe sahip olan bu oyun uzun vadeli oynandığı takdirde çok eğlenceli olacaktır. İçerik anlamında ikinci dünya savaşı teması için oldukça gerçekçi bir oyundur.

Artıları;İstediği hafıza ve gereksinimlere bakılacak olduğunda çok üst düzey grafiklerinin bulunması, ses kalitesinin oldukça yüksek olması, oyun akıcılığının gayet iyi durumda olması, içerik anlamında mod ve harita seçeneğinin fazla ve gerçekçi olması geliştiricilerin kullanıcı şikayetleri ile ilgilenme ve talepleri yerine getirme konusundaki başarıları, aktif oyuncu sayısının fazla olması, oyun içi gerçek paralı asker hayatı tadında görevlerin yapılması ve senaryonun gerçekçiliği bu oyunun en bilinen artıları arasındadır. Sayamadığım çok fazla artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri;Oyun içi silah hasarlarında küçük anlamda dengesizlik olması oyunun eksileri arasında bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarında da belirtilen bu meta durumu en kısa zamanda çözüme kavuşturulacaktır. Oyun içi animasyonların teknik özelliklerine bakılacak olursa bir kademe yavaş kalması. Oyun içi harcamaların normal seviyenin bir kademe üzerinde olması ve oyun gereksinimlerinin fazlalığı oyunun eksileri arasında bulunmaktadır. Bu gereksinimlerle bu teknik kaliteyi yakaladığını düşünürsek bunu eksiler arasında saymayabiliriz.

Sonuç;Oyunun artıları ve eksileri göz önünde bulundurulduğunda artıları açık ara ağır basmaktadır. Teknik anlamda ve içerik anlamında ise üst düzey bir başarıya sahiptir. Bu başarıcı aktif oyuncu kitlesinden ve indirilme sayısından da görülmektedir. İkinci dünya savaşı tarzında savaşlarla aşırı kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için kesinlikle tavsiye edeceğim bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar