Modern Ops Mobil İnceleme

03 Mart 2021 1 Yorum 3 dakika, 33 saniye

Yayımlandığı marketlerde tam adı Modern Ops- Ücretsiz Nişancı Oyunu(Online FPS) olarak yayımlanan bir FPS oyunu olan Modern Ops On Milyon barajını aşmış bir oyundur. Mobil Platformun yükselen yıldızı olarak kabul edilen ve en çok aktif oyuncu ile tercih edilme oranına sahip olan oyun kategorisi olan FPS oyunları kategorisi de kendi içerisinde Eski Çağlar, Günümüz Savaşları ve Daha Modern Gelecek savaşları olarak üçe ayrılmaktadır. Bu seçeneklerin içerisinde en çok tercih edilen olan günümüz savaşlarını konu alan bir oyun olan Modern Ops oyunu ücretsiz olup yayımlandığı marketlerde beş yıldız üzerinden, dört buçuk yıldız almıştır. Kullanıcı yorumları içerisinde nadiren de olsa olumsuz yorumlarda olmaktadır fakat bu durum normal karşılanmalı on milyon indirme barajını aşmış oyunlarda normal karşılanan bir durumdur. Bu kategoride ki diğer oyunlara oranla normal boyutlara yakın olsa da yine de normal seviyenin bir kademe altında hafıza kullanımı istediği için bir seviye avantajlıdır. Oyun açıklama kısmında geçen ‘daha çok nişancı PvP gerçek zamanlı savaşlar’ kelimesinden de anlaşıldığı gibi günümüz savaşlarında gerçekçiliği tercih eden bir oyundur.

Geliştirici firma ‘EdkongamesGmbH’ dir.

Teknik Özellikleri;Grafik kalitesi olarak Ultra HD seçeneği bulunan ve gayet gerçekçi görsellere sahip olan bir oyundur. HD grafik seçeneklerinin yanında 3D seçenekleri de mevcuttur. 120 FPS seçeneği bulunan bu oyun kare hızı ve oyun akıcılığı olarak üst düzeydedir. Ses efektleri konusunda orta seviyede olan bu oyun, istediği cihaz gereksinimleri ve kullandığı cihaz hafızası düşüklüğüne bakılacak olduğunda gayet başarılı ve kaliteli teknik özelliklere sahiptir. Bu gereksinimler ile bu kalitede teknik özellikleri barındırmak geliştiricilerin başarısıdır. Bu sayede en az gereksinimlere sahip olan cihazlardan, en fazla gereksinimlere sahip olan bütün cihazlarda oynanabilme özelliğine sahip olmuşlardır. Ayrıca oyun içi teknik kontrollere erişim sağlayarak bu seçenekleri ayarlama konusunda çok fazla alternatif sunulmuştur.

İçerik Özellikleri; Rastgele Modu, Team Deathmatch, Point Capture, FreeForAll, OnlyKnives ve ArmRace gibi farklı seviyelerde açılan 7 mod seçeneğine sahip olan bu oyunda 30 dan fazla silah, bomba ve kamuflaj mevcuttur. Farklı haritalarla dünyanın her yerinden katılan oyuncularla oynanan bir FPS oyunudur. Aktif oyuncu sayısı oldukça iyi seviyede olduğu için eşleşme problemi yaşanmaz. Oyun içi satın alma seçenekleri mevcuttur ve silah kaplamaları bulunmaktadır. Oyun birinci şahıs bir nişan oyunudur, üçüncül şahıs seçeneği bulunmamaktadır. Polisler ve haydutlar olarak 2 farklı takımda oynama seçeneği bulunmaktadır. Oyun içi etkileşimler gayet başarılı ve geliştiricilerin düzenlediği etkinlikler oyunun sevilebilme seviyesini arttırmaktadır.

Artıları;Gayet iyi seviyede hafıza kullanımı ve cihaz gereksinimleri ile çok başarılı teknik özellikler bulundurması ve tam bir cihaz dostu olması cihazın artıları arasındadır. İçerik anlamında aktif oyuncu sayısı ve bu kategorideki oyunlara oranla oyun içi harcamaların bir seviye aşağıda olması oyunun artıları arasında bulunmaktadır. Bu artıların yanında çok daha fazla artısı mevcuttur fakat en bilindik ve meşhur artıları bunlardır.

Eksileri;Üçüncül şahıs seçeneklerinin bulunmaması, mod sayısındaki ve harita fazlalığındaki seçeneğin diğer oyunların bir seviye aşağıda olması oyunun eksileri arasındadır. Bu seçeneklerdeki azlığa rağmen geliştiriciler tarafından çok fazla kaplama seçeneği olması geliştiricilerin ticari amaca odaklı olduğunun göstergesidir. Bunlar dışında başka bir eksisi bulunmayan bir oyundur.

Sonuç;Teknik anlamda kusursuz, içerik anlamında orta düzeyde olan ve geliştiricilerin ilgisi orta seviyede kalan bir oyundur. Günümüz çağındaki savaşları seven ve alışkanlıklarından vazgeçmeyen oyuncuların kesinlikle oynaması gereken bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar