Stronghold Kingdoms Köy Tipleri

16 Nisan 2021 0 Yorum 4 dakika, 16 saniye

Hangi ürün hangi köy tipinde yetiştirilir bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve seçtiğiniz bir köy tipinin sizin savunmanıza nasıl etkisi olur sorusuna cevap arıyorsanız bu içeriğimiz sizin için yeterli olacaktır. Milyonlarca gerçek oyuncuya sahip böylesine devasa gerçek zamanlı bir strateji oyununda en önemli şey kale savunmasıdır. Bizler köylerinizi kurarken savunma desteği sağlayan doğal köyler kurmanızdan yanayız. Fakat diğer türlü Şarap, Tuz, Baharat ve İpek gibi pahalı ziyafet malzemeleri üretip parayla her şeyi çözerim diyenlerdenseniz bir şey diyemeyiz.

Düz Arazi

Genelde oyuna yeni başladığınızda size sağlanan köy tipidir. Bu köy tipi başlangıç için gerekli herşeyden biraz biraz bulundurur. Örneğin demir, taş ve odun üretimi yapabilirsiniz. Sebze, et, ekmek, peynir ve elma üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Ziyafet malzemelerinden de av eti, mobilya, metal eşya ve kıyafet üretebilirsiniz. Herhangi bir doğal savunma sağlama özelliği yoktur.

Dağlık Arazi

Düz araziden farklı olarak doğal savunma sağlama özelliği bulunur. Ayrıca ekmek ve sebze üretilemez. Fakat zift üretimi gerçekleştirilebilir. Kale görselinde yer alan sol üstteki taşlıklar asker geçirmez. Burası doğal olarak savunulmaktadır. Düşman genelde diğer yönlerden saldıracaktır. Yine de bu alanın savunmasını zayıf tutmamak gerekir.

Dağ Zirvesi

Dağlık araziden farklı olarak bu arazi tipinde zift üretimi gerçekleştirilemez. Fakat üretilen demirde ciddi bir artış olur. Ayrıca demir ve taş üretimi için bolca kaynak yer alır. Binaların tamamını kurabilirsiniz. Doğal savunma bu sefer biraz daha fazla alana yayılmıştır. Sağ kısım ve alt kısım neredeyse kendiliğinden taşlarla çevrilidir. Yinede aradaki boşlukları doldurmanız ve savunmayı bu kısımlarda zayıf bırakmamanız önerilir.

Ormanlık (Öneriyoruz)

Savunması en yüksek köy tipidir. Üst kısım komple ağaçlarla kaplı olup buradan saldırı almazsınız. Üretim kaynakları bakımından odun, mobilya ve av eti ciddi bir üretim desteği sağlar ve bonuslar elde edebilirsiniz. Lakin bu köy tipinde demir ve zift üretimi mümkün değildir.

Savunma bakımından köy tiplerini kısaca aktardık. Şimdi ise pahalı ziyafet malzemelerini üretebileceğiniz köy tiplerine değinelim ve ayrıca gıda ürünleri ve zift için belirlenen tipleri görelim.

Ova

İsminin hakkını veren arazi tipidir. Buğday yetiştirmek için en uygun arazi tipidir. Çok yüksek bina kurulabilir alan sağlayan bu köy tipinde demir ve zift üretilemez. Ayrıca ziyafet malzemelerinden Metal eşyada yine üretilemeyen malzemeler arasındadır. Peynir ve ekmek üretimi bonusludur. Normale göre çok daha fazla üretim sağlar. Herhangi bir doğal savuma sağlamaz.

Batak

Az miktarda taş ve odun üretilebilir genel kullanımı zift içindir. Doğal bir savunmaya sahip değildir. Üretim bonusları zift ve mancınıktır. Bu köy tipinde demir ve metal eşya üretemezsiniz. Ayrıca topraklarında buğday ve sebzede yetişmemektedir.

Vadi Kenarı

Şarap üretimi yapabileceğiniz köy tipidir. Elma, peynir ve et gibi gıda üretimi yapabilirken az miktarda odun ve taş için üretim alanı mevcuttur. Doğal savunma özelliği kale görselinde gördüğünüz gibi yoktur. Herhangi bir ürün için üretim bonusu bulunmaz. Ziyafet malzemelerinden; Mobilya, Av Eti, Kıyafet ve Şarap üretimi yapabilirsiniz.

Ziyafet Araştırması ile açılan, Şarap Üretimi araştırmasını gerçekleştirerek şaraphanelere erişim sağlayabilirsiniz.

Tuz Yatağı

Tuz çıkarılabilecek tek yerdir. Kısıtlı kaynaklara ve bir miktar kullanılabilir alan sınırlamalarına sahiptir. Bonuslu olarak üretebileceğiniz ürün kıyafettir. Demir, zift, sebze, buğday ürünleri üretilemez. Az miktarda taş ve odun kaynağına sahiptir. Doğal bir savunma sağlamaz.

Ziyafet verme araştırmasını yaparak Tuz işleme araştırmasını açmanız ve bir adet araştırma yapmanız gerekir. Daha sonra tuz tesislerine erişebilir ve köye kurabilirsiniz.

Nehir 1

Nehir 1 baharat üretimine uygundur. Ayrıca nehir kenarında olması balıkta üretebileceğiniz anlamı taşır. Az miktarda odun ve taş üretim kaynağı yer alır. Herhangi bir ürün için bonus üretim sağlamaz.

Nehir 2

Nehir 2 ipek üretimine uygundur. Ayrıca nehir kenarında olması balıkta üretebileceğiniz anlamı taşır. Az miktarda odun ve taş üretim kaynağı yer alır. Herhangi bir ürün için bonus üretim sağlamaz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar