Stronghold Kingdoms Ziyafet Nasıl Verilir?

16 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 7 saniye

Ziyafet vermek, onur puanını ciddi anlamda yükseltecek önemli bir olaydır. Stronghold Kingdoms oyuncuları ziyafet araştırmalarını yaparak kademeli olarak ziyafet verebilirler. 4.Mertebeden itibaren araştırma yaparak 16. Mertebeye kadar 8 farklı ürün için ziyafet verme açılabilir. Avcılık, marangozluk, metal dövme, terzilik, şarap üretimi, tuz işleme, baharat ticareti ve ipek ticareti araştırmaları Ziyafet Verme araştırması yapıldıkça seviyesine göre açılır.

İlk köy tipi (Oyuna başladığınızda size verilen) Avcılık, marangozluk, metal dövme ve terzilik binaları inşa edebileceğiniz köy tipidir. Kısacası tüm köy tiplerine bu araştırmaları gerçekleştirip bu binaları kurabilirsiniz. Fakat şarap üretimi, tuz işleme, baharat ticareti ve ipek farklı köy tiplerine ihtiyaç duymaktadır. Hangi köye hangi ürün yetiştirilebilir detaylı hazırladığımız köy tipleri içeriğine göz atabilirsiniz.

Ziyafet verme araştırmasını yaptıkça birlikte ziyafet vereceğiniz ürün çeşitliliğinin yanında ne kadar çok ürünle ziyafet verirseniz kazanacağınız onur çarpanı da artmaktadır. Örneğin sadece Avcılık araştırmasını gerçekleştirdiyseniz sadece Mütevazi bir ziyafet verebilirsiniz. Buda ürün başına 1 adet onur puanı kazandırır. Fakat tüm araştırmaları yaptıysanız ve her bir üründen 100’er adet köy deposunda yer alıyorsa yani; 100 Av eti, 100 Mobilya, 100 Metal eşya, 100 Kıyafet, 100 Şarap, 100 Tuz, 100 Baharat ve 100 İpek size 16 bin onur puanı verecektir. Bir üstte yer alan görselde onur çarpanını görebilirsiniz.

Ziyafet ayrıca parça parçada verilebilir. Bütün ürünlerden 5’er tane bulunabilir fakat bazı ürünlerden 20’şer adet deponuzda yer alabilir. O zaman hem seçkin ziyafet verirsiniz hem de ürün sayısına göre majestik veya daha düşük seviyede bir ziyafet verebilirsiniz.

PC Stronghold Kingdoms için Ziyafet Nasıl Verilir?

Oyunda köy merkezine giriş yapın. Daha sonra merkez binaya tıklayın ve açılan sağ kısımda ziyafet ver butonuna tıklayarak ziyafet ekranına gelin. Burada malzemelerin sayısına göre ziyafet verebilirsiniz.

Mobil Stronghold Kingdoms için Ziyafet Nasıl Verilir?

Oyun harita ekranından köy butonuna tıklayın.

Daha sonra köy merkezine tıklayarak Ziyafet Ver butonuna tıklayın.

Açılan ekranda size en uygun ziyafeti seçerek verebilir ve karşılığında onur kazanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar