Pokemon GO Fake GPS Konum Tespit Edilemedi Hatası Çözümü

02 Aralık 2023 0 Yorum 1 dakika, 2 saniye

27 Kasım tarihinde yapılan Pokemon GO güncellemesi ile sahte GPS konumu uygulamaları ile oynayanlar için resmen bir devrin sonu geldi. Artık oyun sahte konum uygulamasının açık olduğunu algılıyor ve herhangi pokedurak ya da pokemon göstermiyordu. Bu sorunun çözümü basit fakat telefonun rootlanıp, konum uygulamasının yüklenmesi gerekiyor.

Buradaki asıl sorun, cep telefonunuzu rootladığınızda artık garanti kapsamında olmayacağıdır. Yani Pokemon GO oynamaya devam etmek istiyorsanız ve dışarı çıkıp koşturup yürümek yerine evde oturduğunuz yerde bunu yapmak istiyorsanız cep telefonunuzu rootlamanız gerekmektedir. Yine de garantinin kesin devre dışı kalıp kalmayacağı konusunun araştırılması gerekiyor.

Bazı marka telefonlar, bootloader kilidi açmadan rootlama yapılmasına izin vermiyor. Bazılarında ise bu sorun yok. Yani bootloader kilidini kurcalamadan rootlayıp, garantilik bir durumda tekrar root kaldırılıp pcye bağlanıp üretici sürümü telefona kurulursa garanti kapsamı dışında kalmayacağı şeklinde yorumlarda mevcut. Fakat riskli bir işlem olarak gördüğümüz için biz önermiyoruz.

Bir sonraki güncellemede Niantic belkide şartları tekrar esnetir diye umut ediyoruz. İyi oyunlar. 

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar