Civilization VI Arkeolog Hatası

22 Kasım 2021 0 Yorum 1 dakika

Civ 6 ve Civ 5'te bolca karşılaştığımız arkeolog hatası oyunda bir yere geldikten sonra resmen bütün hevesi elimizden alan bir hatadır. Bu Bug defalarca yapımcı firmaya bildirilmesine rağmen halen bir çözüm bulunamamıştır. Bir türlü fixlenmeyen hataya neden olan şey, bir şehrin topraklarında birden fazla arkeolog çalıştırdığınızda eğer o şehirdeki arkeolog müzesi dolu ise eldeki eseri görüntüleyemiyoruz. Böylece yeni turn için tuşa basamıyoruz.

Eğer başınıza böyle birşey gelirse oyunu bir önceki döngüye döndürüp arkeolog görevini iptal etmenizde fayda var. Başka bir çözümü malesef bulunmamaktadır. Bu da eğer otomatik kayıt özelliğini kapatmadıysanız işe yarayacaktır. Nasıl yaparız? hemen değinelim.

Civilization 6 Kayıtlı oyun ekranı

Oyun esnasında ESC'ye basarak Load Game seçeneğine gidin. Ardından Autosaves bölümünü işaretleyin. 10 turn geçmişe kadar gidebileceğiniz kayıtlardan sorunun olmadığı bir turn seçerek oyuna oradan tekrar devam edin.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar