Microsoft Store Kupon Kodu Nasıl Kullanılır?

15 Nisan 2024 0 Yorum 1 dakika

Windows kullanıcıları Humble Bundle, Amazon Prime gibi ücretsiz oyun dağıtıcıları tarafından dağıtılan kodları Microsoft Store üzerinden toplamak isteyebilir. Bu durumda oyunu microsoft hesabınıza eklemeniz gerekir. Microsoft hesabınıza eklenecek olan bu ürünleri istediğiniz cihaza yükleyerek kullanabilirsiniz.

Microsoft Store Kupon Kodu Kullanma

İlk olarak Başlat butonuna basarak Microsoft Store'ye girin. Eğer giriş yapmadıysanız öncelikle giriş yapmanız gerekir. Daha sonra yukardaki resimde gözüktüğü gibi önce profil resminize ardından Kodu veya Hediye Kartını kullan seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda 25 karakterli E-pin kodunu girmeniz istenecek. Amazon Prime gibi platformlardan ücretsiz ya da ücretli hediye kartlarından elde ettiğiniz bu kodu buraya girerek İleri butonuna tıklıyoruz. Daha sonra oyun karşımıza çıkıyor ve yükle diyerek oyunu yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Microsoft hesabınıza giriş yapıp Sipariş geçmişi alanında bu işlemi görüntüleyebilirsiniz. Windows ya da Xbox üzerinde aldığınız oyunları hesabınıza giriş yapılmış herhangi bir cihaza kolayca yükleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar