Civ 6 Modları Nasıl Yüklenir? (Epic Games)

15 Aralık 2021 0 Yorum 1 dakika, 32 saniye

Epic Games üzerinden oyunu satın aldıysanız ya da internetten indirdiyseniz mod yüklemek için Steam hesabınız olsa dahi kullanamazsınız. Faydalı Civilization 6 modlarını oyuna nasıl dahil edeceğiniz konusunda fikriniz yoksa bu yardım rehberi sayesinde manuel olarak modları oyuna aktarabilirsiniz.

Civilization 6 Modları

Yukarıdaki bağlantıdan veya başka bir platformdan yüklemek istediğiniz modu indirin.

Biz bu yazımıda Auto Build Road Modunu yüklüyoruz.

İndirdiğimiz Zip/Rar dosyasının içerisindeki mod klasörünü Belgelerim > My Games > Sid Meier's Civilization VI (Epic) > Mods klasörüne çıkartın. Eğer Zip dosyasının içerisinde bir klasör yok ve sadece dosyalardan oluşuyorsa Mods klasörüne yeni bir klasör oluşturun, bu klasörün içerisine zip dosyasının içerisindeki dosyaları aktarın.

Not: Eğer Belgelerim > My Games > Sid Meier's Civilization VI (Epic) klasöründe Mods klasörü yoksa siz oluşturabilirsiniz. Mod Yüklerken oyunda olmadığınızdan emin olmalısınız. Eğer oyundaysanız, modu yükledikten sonra oyunu kapatıp tekrar oyuna giriş yapmalısınız.

Oyuna Giriş yapın, Menüden Additional Content > Mods kısmını açın.

Buradan yüklediğimiz Modu seçip alt kısımda yer alan Enable diyerek aktif edebiliriz.

Eklediğimiz modlar kayıtlı oyunlarımızda etki etmeyecektir. Yeniden başladığınızda modu aktif şekilde oynayabilirsiniz.

Not2: Ülke yamaları, içerik geliştirme paketleri şeklinde sunulan modlar oyunda kayıt edilmeyebilir bir buga sokabilir. Bunu oyuna başladığınız ilk Turn sonrası kayıt etmeye çalışarak deneyin. Daha sonra saatlerce oynayıp oyunu kayıt edemezseniz bütün içeriğiniz boşa gidebilir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar