Stronghold Kingdoms Hastalık Nasıl Tedavi Edilir?

27 Nisan 2021 0 Yorum 1 dakika, 57 saniye

Parişler arasında dolaşan hastalıklar köy popülaritesini düşürerek köyden elde ettiğiniz onur, köylülerin köye gelme süreleri gibi birçok konuda sizi olumsuz etkileyebilir. O nedenle hastalıkları sayısı yükselmeden kontrol altına almanız ve parişin hastalıktan kurtulmasını sağlamanız oldukça önemlidir.

Stronghold Kingdoms - Hastalık durumu

Hastalık tedavi edebilmek için keşişlere ihtiyacınız vardır. Bir keşiş, araştırma durumuna göre minimum 3, maksimum 10 hastalık puanını ortadan kaldırabilir. Parişlerde maksimum 200 hastalık puanı olabilir. Keşiş alabilmeniz için Araştırma ağacında, Eğitim bölümünde yer alan teoloji araştırmalarını yapmanız gerekir.

1 adet keşiş edinebilmeniz için minimum 5 adet teoloji araştırması ardından da kutsanma araştırmasını gerçekleştirmelisiniz. Keşişler köyünüzde 25 birimlik yer kaplar. Bu nedenle onları sadece hastalık zamanı göreve alacak şekilde kullanmalısınız. Bunu da köyünüzde 10 birimlik yer kaplayan tüccarlarınızı kısarak keşiş alabilirsiniz.

Hastalık puanı yok etme özelliğini arttırmak için Deneyim araştırmasını yapmanız gerekir. toplamda 8 adet deneyim araştırması 7 teoloji araştırması yaptıktan sonra açılacaktır.

Bir keşiş edinmek için Köy ekranında birim oluşturma bölümüne girin ve 150 altın karşılığında birimi oluşturun.

Hastalık tedavi edecek parişe tıklayıp keşiş ikonuna tıklayın açılan kısımdan restorasyon özelliğini seçerek keşişi gönderin. Her defasında 20 inanç puanı kaybedeceksiniz ve gönderdiğiniz keşiş geri gelmeyecektir. Köyünüzde boşta köylü bulunması tedavi yapacağınız zaman oldukça önemlidir. Maksimum hastalık puanına sahip olan bir parişi temizlemek için tüm araştırmaları gerçekleştirmiş olsanız dahi 20 adet keşiş göndermelisiniz. Bunun size maliyeti 400 inanç puanı ve 3000 altın olacaktır.

Parişlerde hastalık tedavisi etmek size onur puanı sağlayacaktır. Ayrıca köy popülaritesini arttıracak, köyden elde ettiğiniz onur puanını etkileyecektir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar