Steam Oyun Simgeleri İnternet Tarayıcısı Simgesine Döndü Probleminin Çözümü

08 Nisan 2024 0 Yorum 1 dakika

Steam kütüphanesine sahip oyuncuların bazen yaşadığı bu problem Steam beta sürümü yüklemelerinin ardından ortaya çıkar. Masaüstünde bulunan steam oyun simgeleriniz dünya ikonuna veya internet tarayıcısı ikonuna dönüşür. Masaüstündeki simgeyi silseniz ve yeniden Steam üzerinden bir masaüstü simgesi oluştursanız dahi problem devam eder.

Böyle bir problemle karşılaştıysanız çözümü kolay. İlk olarak klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyin ardından aşağıdaki dosyayı silin.

C/Kullanıcılar/Kullanıcı Adınız/Appdata/Local/IconCache.db 

Iconcache.db dosyasını sildikten sonra Araç çubuğuna sağ tıklayıp Görev Yöneticisi'ni çalıştırın.

Steam Oyun simgeleri problemi gider

Arama kısmına explorer yazarak çıkan sonuçlara sağ tıklayıp görevi sonlandır deyin. Ardından Yeni Görevi çalıştır simgesine tıklayarak Çıkan kutucuğa yeniden Explorer yazarak Windows Gezgini'ni çalıştırın. Şimdi yeniden masaüstüne simgesini oluşturacağınız oyunun simgesi normal şekilde gözükecektir.

Steam

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Yardım kategorisinden Yazılar