New World Gypsum Kiln Nedir? Ne İşe Yarar?

02 Aralık 2023 0 Yorum 1 dakika, 19 saniye

Gypsum Kiln, Gypsum Orb üretebileceğiniz fırındır. Oyunda bazı etkinlikler yaparak elde edebileceğiniz Garnet, Saphire, Amethyst, Ruby, Obsidian, Diamon gibi Gypsumları bu fırın aracılığı ile Orb eşyasına çevirebilirsiniz. Hangi nadir eşyaları günlük Elite Run rotalarını takip ederek named moblar öldürüp, kutu toplayıp, zindanlara girip, 3v3 ya da Outpost Rush mücadelesine katılarak elde edebilirsiniz.

Gypsum Orb yeni dünyada (Rise of the Angry Earth DLC paketi öncesi) oldukça değerli bir eşyaydı. Şimdi ise ana kullanımı Artifactler ve named eşyaları 700 GS olarak üretmek için kullanılması dışında pek bir işlevi kalmadı.

Halen eskisi gibi onunla eşya alabilirsiniz fakat herhangi bir runa gittiğinizde çok daha yüksek GS'li eşyalar zaten düşmektedir. Ana konumuza dönecek olursak bu Orbları üretebildiğimiz Gypsum Kiln, Artifactlerin son perkini ekleyebildiğimiz, Keratin, Syncretic, Lifering gibi named itemleri 700 GS yapmak için kullanabileceğimiz tezgahlardır.

Gypsum Kiln haritadaki bütün şehirlerde bulunmaz. Genel olarak Outpostlarda yer alan bu ocak, Edengrove, Brimstone Sands, Reekwater ve Ebonscale Reach'ta bulunmaktadır.

Yukardaki şehirlere veya Elysian Wilds, Shattered Mountain ya da Creat Cleave şehirlerine yaklaştığınızda yukarıdaki gibi işaretli olan yere gittiğinizde onunla karşılaşırsınız.

Artifact görevlerinde göreceğiniz son görev Gypsum Kiln'e giderek onu normal eşyaya çevirmeniz olacak. Eğer Artifact üzerinizde takılı ise upgrade yapma kısmı maalesef gözükmez. Bu durumda onu çıkarıp envanterinize koymanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar