Orman Yolu Vagon itemleri Nasıl Üretilir?

01 Şubat 2022 0 Yorum 3 dakika, 18 saniye

Daha önce sitemizde Orman Yolu Vagonu Nasıl Yapılır? Başlıklı makalemiz ile gerekli malzemeler ve ipuçlarını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise bu vagonda kullanabileceğiniz Orman Yolu Vagonu Tekerleği, Orman Yolu Vagonu Örtüsü, Orman Yolu Vagon Bayrağı ve Orman Yolu Vagon Rozeti’ni nasıl elde edeceğinizi aktaracağız. Vagon yapımında çok fazla işçi çalıştırmanız gerekmekte olduğunu unutmayın. İş yükü bakımından oldukça zorlayan bu itemlere sahip olmak için gerekli materyaller ise o kadar bulunmaz şeyler değil.

Merindora’nın görevlerini günlük yapmalısınız.

 • Yemek Görevi: Merkez pazardan Calpheon, Mediah, Valencia, Balenos gibi yemeklerden 50’şer adet alarak bu görevi rastgele istediği bir yemeği Merindora’ya teslim ederek tamamlayabilirsiniz.
 • Altın Yumurta: Flondor gölü civarında altın yumurtayı kazların olduğu alandan alıp, rastgele bir npcye teslim etme görevidir. Oldukça basittir.
 • İki görevi tamamladığınızda 2 adet Merindora’nın Elementi elde edeceksiniz. Bu parça şekil parçası yapımında kullanılmaktadır.

  Şekil Parçası sentezi için ise;

  1 Adet Merindora’nın Elementi

  100 Adet Ot

  100 Adet Ölüm İzi

  100 Adet Orman İzi

  100 Adet Hafıza İzi

   

   

  Malzemeleri gereklidir. Basit Kimya yöntemi ile yukarıdaki parçaları yerleştirerek, 50-200 arasında şekil parçası alabilirsiniz.

  Orman Yolu Vagon Tekerleği için Gerekli Malzemeler

  1000 Adet Şekil Parçası

  30 Adet Sürünen Ağaç Kereste

  60 Adet Çelik

  Çelik ve Sürünen Ağaç Keresteyi ister kendiniz toplayabilir, isterseniz merkez pazardan satın alabilirsiniz. Çelik yapabilmek için 5 adet kömür ve 5 adet Erimiş demir parçası ısıtmanız gerekir. Sürünen Orman bölgesinde Sürünen Ağaç Kereste’yi kesme yaparak elde edebilirsiniz. Toplam iş yükü, 1080’dir.

  Orman Yolu Vagon Bayrağı için gerekli Malzemeler        

  1000 Adet Şekil Parçası

  9 Adet Keten Kumaş

  4 Adet Efsanevi Canavar’ın Kanı

  1 Adet Sürünen Ağaç Kereste

  Efsanevi Canavar’ın Kanı eşyasını elde edebilmek için Çıkar 1 Level ve üzeri Kimya seviyesine sahip olmanız gerekir. Bunun için 1 saf toz reaktif, 1 toprak izi, 2 kertenkele kanı ve 1 ruh yaprağını evdeki kimya aletine yerleştirerek üretebilirsiniz. Keten kumaş ise, 10 adet keten iplik öğütülerek elde edilebilir. Bu malzemeleri de dilerseniz merkez pazardan satın alabilirsiniz. Toplam iş yükü 1350’dir.

  Orman Yolu Vagon Örtüsü için Gerekli Malzemeler

  1000 Adet Şekil Parçası

  15 Adet Noc Külçe

  8 Adet Demir Külçe

  15 Adet Sürünen Ağaç Kontrplak

  Demir külçe için 10 adet erimiş demir parçası ısıtılarak elde edilir. Noc külçeyi de yine 10 adet Erimiş noc parçasını ısıtarak elde edebilirsiniz.  Sürünen Ağaç Kontrplak, 5 adet Sürünen Ağaç Kereste, kesme yapılarak elde edilir. Toplam iş yükü 2160’dir.

  Orman Yolu Vagon Bayrağı için gerekli Malzemeler

  5 Adet Saf Noc Kristali

  3 Adet Keten Kumaş

  1000 Adet Şekil Parçası

  Saf Noc Kristali elde edebilmek için 2 adet metal çözücü ve 3 adet Noc Külçe ısıtabilirsiniz. Yukarıdaki yer alan Şekil Parçası hariç diğer bütün parçaları Merkez pazardan satın alabilirsiniz. Toplam iş yükü 1150’dir.

  Orman Yolu Vagon İtemleri Nerede Üretilir?

  Grana ehrinde 3,2.Kat olarak belirtilen Vagon Parçası Atölyesi’ni satın alarak üretebilirsiniz. Yukarıda yer alan her bir parçanın işlenmesi için bir kez işçi çalışması gerekir. Bu da işçinizin seviyesine göre 1 saate kadar sürmektedir. Yani Orman Yolu Vagon Bayrağı için 1008 kez işçi çalıştıracaksınız. Grana maksimum konaklama binalarını satın aldığınızda 9 işçi kapasiteli bir şehirdir. Diğer şehirleri bağlayarak tüm işçilerinizi buraya yönlendirebilirsiniz.

  Gerekli materyalleri Grana deposuna koyarak işçilerinizi çalıştırabilirsiniz.

  Yazar Hakkında

  ToS@

  Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

  Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

  Rehber kategorisinden Yazılar