Stranded Deep Ev Nasıl Yapılır?

02 Ocak 2021 0 Yorum 5 dakika, 11 saniye

Stranded Deep gibi hayatta kalma oyunlarında her zaman ilk önceliklerinizden birisi bir barınak(ev) yapmak olmalıdır. İlk olarak ev yaparsanız hem doğal olaylardan korunursunuz hem de yırtıcılardan. Bir diğer iyi noktası ise evi yaparak seviye yükseltmeye yardımcı olmuş olursunuz.

Stranded Deep Ev Yapımı Ana Şablon:

 • Bir adet çekiç.
 • Altı adet odun temel.
 • Dokuz adet odun duvar.
 • Altı adet odun çatı tepesi.
 • Bir adet kapı çerçevesi.
 • Bir adet kapı.
 • Çekiç Nasıl Yapılır:

  Çekiç elde etmenin iki farklı yöntemi vardır. İlki kendiniz yaparsınız ikincisi enkazlardan toplarsınız. Unutmayın ki yapılan eşyaların bir ömrü vardır. Enkazdan bulunan çekiç daha dayanaklıdır.  Evi yapmak için ilk olarak çekiç yapmanız gerekmektedir. Yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • İki adet taş.
  • Bir adet odun.
  • Bir adet halat

  Taş elde etmenin yolu iki faklı şekildedir. İlki adada yerde olur o şekilde toplarsınız. İkincisi kazma yaparsınız kayaları kazarak elde edersiniz.

  Odun elde etmenin yolu iki faklı şekildedir.  İlki adada yerde olur o şekilde toplarsınız. İkincisi balta yaparsınız palmiye ağaçlarını keserek elde edersiniz.

  Halat elde etmenin yolu iki faklı şekildedir. İlki adada palmiye bitkisi olur herhangi bir bıçak, balta vs. ile kestiğinizde alırsınız. İkincisi ise yuka bitkilerini keserek elde edersiniz. Dört adet lifli yapraklar bir adet halat yapabilirsiniz.

  Tüm malzemeleri toplayın ve envanterinizde dursun daha sonra klavyenizden ‘C’ harfine basın bu şekilde inşa menüsü açılacaktır. Daha sonra Üretim menüsü karşınıza gelecek buradan ilkel çekice tıklayın ve üretim tamamlanmış olur.

  Temel Nasıl Yapılır:

   Oyunda evi yapabilmek için ilk olarak temeli yerleştirmeniz gerekmektedir. Düz bir zemine, sahil dibine ya da sığ denizlere temeli yerleştirebilirsiniz. Temeli yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Dört adet odun.

  Temel nasıl yapılır ilk olarak çekici envantere alın daha sonra klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından ‘E’ tuşuna basın (e tuşu sizi bir sonraki inşaat menüsüne geçirmiş olur) ardından odun temele tıklayın ve yerleştireceğiniz yere doğru götürün ve yerleştirin. Ardından çekici elinize alın ve yaklaşık yedi kere vurduktan sonra temel tamamlanmış olacak. Vurma işlemi Mouse sol tuşu ile gerçekleşir. Ortaya bir ev çıkabilmesi için altı adet daha temel yerleştirmeniz gerekmektedir. Altı adet temel için yirmi dört adet odun toplamanız gerekmektedir.

  Duvar Nasıl Yapılır:

   Temelleri yerleştirdikten sonra adada kendimi domuz ve yengeçlerden korumak için duvara ihtiyacımız var. Duvarı yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Dört adet odun.

   Duvar nasıl yapılır ilk olarak çekici envantere alın daha sonra klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından ‘E’ tuşuna basın ardından kare şekliden küçük bir simge var ona tıklayın daha sonra odun duvara tıklayın ve temel üstüne yerleştirin. Ardından çekici elinize alın ve yaklaşık yedi kere vurduktan sonra duvar tamamlanmış olacak. Evi tamamlayabilmek için dokuz adet duvar yerleştirmeniz gerekecek bunun içinde 36 adet odun toplamanız gerekmektedir.

  Çatı Nasıl Yapılır:

    Temel ve duvarı yaptık çatı yapmasak olur mu diyebilirsiniz havadan gelen bir saldırgan yok fakat daha tehlikeli bir şey var güneş çok fazla ısınacaksınız ve bu şekilde su kaybı oranınız artacak. İlk olarak çekici envantere alın daha sonra klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından ‘E’ tuşuna basın ardından inşa menümüzü açıyoruz daha sonra üçgen simgesine tıklayın ardından tercih ve zevke göre çatı çeşitleri var ben odun çatı tepesini kullandım. Odun çatı tepesi ile evin üst tarafını kaplamanız gerekmektedir ve 6 adet ihtiyacınız vardır. Odun çatı tepesi yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Dört adet odun.

  Kapı Çerçevesi Nasıl Yapılır:

   Temeli, duvarı ve çatıyı yaptık fakat bu eve bir de giriş ve çıkış yapabiliyor olmamız gerekir. Bu durum için altı adet temele dokuz adet duvar koyduk ve bir alan boş da kaldı bu alana kapı çerçevesi ve kapı yerleştireceğiz. İlk olarak çekici envantere alın daha sonra klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından ‘E’ tuşuna basın ardından inşa menümüzü açıyoruz daha sonra soldan dördüncü küçük simgeye tıklıyoruz ve kapı çerçevesine basıp boş alana yerleştiriyoruz çekiç ile yedi veya sekiz defa vurduğunuzda kapı çerçevesi oluşmuş olur. Kapı çerçevesi yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Üç adet odun.

  Kapı Nasıl Yapılır

   Artık ıssız adada hayatta kalabilmek ilk adımımız olan evi tamamlamak için son bir adım kaldı kapı. Kapı yapmak için ilk olarak çekici envantere alın daha sonra klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından ‘E’ tuşuna basın ardından inşa menümüzü açıyoruz daha sonra soldan üçüncü olan simgeye tıklayın ardından ilk sıradakine tıklayın ve yapmış olduğunuz kapı çerçevesine kapınızı yerleştirin. Kapıyı açıp ya da kapatmak için klavyeden ‘E’ tuşuna uzun basılı tutunuz. Kapı yapmanız için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Dört adet odun.
  • Bir adet halat.

  Bu yazımızda Stranded Deep için temel barınma ihtiyacınızı giderek bir evin nasıl yapıldığını aşama aşama aktardık. Yeni yazılarımıza göz atarak ihtiyacınız olan bilgilye kolayca erişebilirsiniz.

  Yazar Hakkında

  ToS@

  Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

  Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

  Rehber kategorisinden Yazılar