Big Ambitions - Mesai Saati Nasıl Yükseltilir?

26 Ocak 2024 0 Yorum 1 dakika

Yeni kurduğunuz işletmede mesai saati 8 saattir. Bizman ile işletmenizi açıp Program sekmesinde mesai saatlerini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İsterseniz 24 saat boyunca işletmenin açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Tatil günlerini belirleyebilirsiniz. Mesela süpermarket zinciri kurmak istiyorsunuz diyelim. Pazar günleri de gelir elde etmek istiyorsanız bazı marketleri pazar günü çalıştırabilir, bazılarını cumartesi günü tatile alabilirsiniz.

Buradaki + butonuna tıklayarak 8 saatlik mesaiye ek yeni bir mesai oluşturabilirsiniz. Bunu yapmadan da Açılış saatleri kısmında yer alan 08:00-16:00 yazan barı sağdan veya soldan çekerek bütün günü kapsayacak şekilde de düzenleyebilirsiniz.

İşletmenin açık olduğu süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak çalışanlara sahip olması önemlidir. Tam zamanlı bir eleman maksimum günde 8 saat, haftada 48 saat çalışmak isteyecektir. Elemanlarınızı vardiyalara bölerek çalıştırabilrisiniz. Fazla çalışma süreleri elemanların işi bırakmasına neden olur. O nedenle tam zamanlı ve yarı zamanlı elemanları doğru çalışma sürelerinde çalıştırdığınıza emin olun.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar