New World - Eşya Düşürme Şansı Nasıl Artar?

22 Ocak 2024 5 Yorum 1 dakika, 36 saniye

New World oynarken, asit run, Elite chest run veya Trophy run yaparken ya da elbise farmı yaparken şans faktörü önemlidir. Şans faktörünü maksimuma çıkararak, düşürmek istediğiniz eşyaları elde etme olasılığını yükseltmiş olursunuz. Oyunda şansınızı en üst seviyeye çıkarmak için, zırh, silah ve takılarınızda luck perk'ü olması gerekir. 3 adet eve sahip olmanız, bu evlere Major Loot Luck Trophy eşyasını yerleştirmiş olmalısınız. zırh, takı ve silahlarınıza Luck gemi takmalısınız.

Major Loot Luck Trophyler evlerin duvarlarına asılabilen eşyalardır. Hangi şehire taktığınızın bir önemi yoktur. Eşyayı duvara astığınızda etkisi karakterinize tanımlanır. Her trophy kutu ve canavarlardan nadir eşya düşürme şansınızı %1.5 oranında arttırır. 3 adet taktığınızı varsayarsak %4.5 şansınız artacaktır.

Luck Perk'üne sahip 700 GS derecesinde her armor, silah ve takılar %2.9 oranında şansınızı arttırır. Yani 5 parça armor, 2 parça silah, 3 parça takı toplamda 10 defa %2.9 şans ekleyecektir. Toplamda %29 oranında şansınız artar. Ek olarak kılıç kalkan formasyonunda oynuyorsanız bu nesnelere birde kalkan eklenir. Yani %31.9 oranında şans arttırabilirsiniz.

Zırh, takı ve silahlarımıza Pristine Pearl isimli luck taşı takabiliriz. Her parçaya takılabilir. 10 adet luck taşı %5 oranında bir şans arttıracaktır.

Defiled Rabbit's Foot isimli bu yemek 40 dakika boyunca global şansınızı %5.4 oranında arttırır.

PVP açık olarak oynarsanız %1 oranında şansınız artar. Bütün bu yazılanları uyguladığınızı varsayarsak, şansınızı %47.8 oranında arttırabilirsiniz. Yine de Ceteris paribus durumu olmadığına göre kişisel şansınız Golden Scarab, Staked Deck gibi eşyaları düşürürken fazlasıyla yardımcı olacaktır :)

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar

5 Yorum

Misafir 04 Şubat 2024 - 17:56:17

Bugün 8 scarab düşürdüm bütün dediklerinizi yaptım. Normalde bütün runlar ve asit run tamamladığımda maksimum 3-4 adet düşüyordu. Teşekkürler.


Tosacomtr Misafiri 26 Ocak 2024 - 20:06:02

Trophylere o kadar para bağlamak saçma. Trophylerim yok, yemeği basıyorum aynı oluyo.


Tosacomtr Misafiri 26 Ocak 2024 - 17:53:14

Harika olmuş


Bütün trophyleri malum yere soksamda düşmüyor scrap. Adamlar asit yapıyor 5 tane scrap düşürüyor, üstüne runlara gidiyor 5 tane daha düşürüyor. Bende hepsini yapıyorum btün bu yazdıklarınıza da sahibim ama toplamda 2 scrap alıyorum oda ne hikmetse hep en son kutulardan :D

Tosacomtr Misafiri 23 Ocak 2024 - 13:13:15

Gusül önemli :)


Tosacomtr Misafiri 23 Ocak 2024 - 13:12:02

Bütün trophyleri malum yere soksamda düşmüyor scrap. Adamlar asit yapıyor 5 tane scrap düşürüyor, üstüne runlara gidiyor 5 tane daha düşürüyor. Bende hepsini yapıyorum btün bu yazdıklarınıza da sahibim ama toplamda 2 scrap alıyorum oda ne hikmetse hep en son kutulardan :D


Yorum Yapın