BDO - Oquilla'nın Gözü Günlük Görevleri

22 Aralık 2019 0 Yorum 8 dakika, 20 saniye

Epheria Gemi yükseltmesi için gerekli malzemelerin birçoğunu karşılayabileceğiniz günlük görevler listesini oluşturduk. Okyanusa adım atmadan önceki son durak olan ve Okyanus Çağı güncellemesiyle gelen Oquilla'nın gözü adasında yer alan görevleri hergün düzenli olarak yaparsanız Epheria Karak geliştirmesini gerçekleştirebilirsiniz.

1- İskele Sorumlusu Ravike'in Testi

Oquilla'nın Gözü Adası - İskele Sorumlusu

Görevi aldıktan sonra 5 Gemi takası gerçekleştirmeniz gerekecek. Gemi takası gerçekleştirip görevi tamamladığınızda ise 300 katkı puanı, Denizcilik beceri EXP, 1 adet Oquilla'nın hatıra parası ve 3 farklı eşya arasından seçim yapmanız istenecek.

2 Adet Saf inci Kristal (Geliştirilmiş Kaplama için gerekli Karak malzemesi)8 Adet Derin Deniz Anılarıyla dolu Sıvı Yapıştırıcı (Epheria Ticaret Gemisi yapımında Gerekli)8 Adet Saf Resif Parçası (Mayna Top inşa Malzemesi Karak için gerekli)

2 - Değerli Mercan Parçası Görevi

Su Samuru Tüccarlar Birliği Başkanı - Curio

Bu görevi tamamlayabilmek için 10 adet mercan parçası teslim etmeniz gerekiyor. Mercan parçalarını adada yer alan ölü mercanları çapa ile toplayarak yada merkez pazardan çekerek elde edebilirsiniz.

Mercan parçası nasıl toplanır ? BDO

Görevin sonunda 100 Katkı puanı, 4 Adet derin deniz otu sapı ve 1 adet Oquilla'nın hatıra parası elde edeceksiniz.

4 Adet Derin Deniz Otu Sapı (Bu malzeme Ticaret gemisi ve Karak için gerekli olan gemi eşyalarında kullanılır. Karak yapmaya niyetliyseniz oldukça fazla sayıda derin deniz otu sapına ihtiyacınız var.)

3- Genç Su Samuru Tüccarları için

Curio tarafından alınan görev

Yine Curio'dan alıp ona teslim edeceğimiz bir başka görev. Burada ise 1 adet renkli mercan parçasını ada etrafında göreceğimiz trompet mercan yada benekli mercandan çapa yardımı ile toplama yaparak elde edebiliyoruz.

Teslim ettikten sonra ise 200 Katkı EXP, toplama EXP, 3 adet kırmızı sualtı nodülü ve 1 adet Oquilla'nın hatıra parası elde ediyoruz.

3 Adet Kırmızı Sualtı Nodülü (Karak yapımı için gerekli olan Siyah Ejderha Pruva, Stratus Rüzgar Yelkeni gemi eşyalarının yapımında kullanılır.)

4- Biz Bu Adanın Sahipleriyiz!

Adanın belirtilen noktasında Sarı kılıç balığı yakalayarak teslim edip görevi tamamlayabilirsiniz. Görevin ödülleri ise 100 Katkı puanı, 1 adet Oquilla'nın hatıra parası.

5- Serendia Askerleri İçin

10 Adet Gemi takası yaparak görevi tamamlayabilirsiniz. Görevin ödülü olarak; 400 Katkı EXP, Denizcilik EXP ve Oquilla'nın hatıra parası elde edersiniz.

Bu görevi alabilmek için 1- İskele Sorumlusu Ravike'in Testi görevini tamamlamanız gerekmekte.

10 Adet Yükseltilmiş Ada Ağacı Kaplamalı Kontrplak (Karak için gerekli olan Siyah Ejderha Pruva yapmakta kullanılan bir hammadde.)1 Adet Serdümen Korsanları Eseri (İleri Düzey Müzakere) (Karak için gerekli olan Stratus Rüzgar Yelkeni yapımında kullanılan bir malzeme)

6- Klanımız Hayır Grubu Değil

Klanımız bir hayır grubu değil görevini aldığınızda 2 adet genç okyanus avcısı veya Genç Heraku öldürmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bu görevi yaparken kullanacağınız geminin top desteği olduğundan emin olun. Görevin ödülleri ise; 150 Katkı EXP, Denizcilik EXP 1 Adet Oquilla'nın hatıra parası ve 3 Adet Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste.

3 Adet Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste (Karak için gerekli olan Mayna Top yapımında veya Epheria Kalyon, Epheria Muhrip yapımında kullanılır.)

7- Kendi Kendine Göz Kulak Olmalısın

Görevi tamamlamak için 1 adet Heraku kesmelisiniz. Bu nedenle bu görevi yaparken kullanacağınız geminin top desteği olduğundan emin olun. Görevin ödülleri ise; 150 Katkı EXP, Denizcilik EXP 1 Adet Oquilla'nın hatıra parası ve 3 Adet Serdümen Korsanları Eseri (Savaş).

3 Adet Serdümen Korsanları Eseri (Savaş) (Bu eşya Karak için gerekli olan Geliştirilmiş Kaplama, Mayna Top eşyalarının üretiminde kullanılır)

8 - Kazan-Kazan Stratejisi

Kazan Kazan Stratejisi görevinde ise 1 adet Okyanus Avcısı avlamanız gerekecek. Bu nedenle bu görevi yaparken kullanacağınız geminin top desteği olduğundan emin olun. Görevin ödülleri ise; 150 Katkı EXP, Denizcilik EXP 1 Adet Oquilla'nın hatıra parası ve 3 Adet Koyu Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste.

3 Adet Koyu Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste. (Karak yapımında direk kullanılan malzeme)

9 -Eski Ay Klanı Kara Pas Avcısı / Eski Ay Genç Kara Pas Avcısı

Görev NPC'si : Ravikel(İskele Sorumlusu)

2 ikili görevdir. Hangisini seçeceğinize ekipmanınıza göre karar vermelisiniz. Kara Pas kesmeniz yada Genç Kara Pas kesmeniz gerekecek. Kara Pas kesebilmek için Epheria Ticaret gemisi ya da Epheria Muhrip sahibi olmalısınız. Genç Kara Pas içinse Geliştirilmiş yelkenli yada fırkateyn yeterli olacaktır.

Kara Pas Görevini aldığınızı varsayarak ödüllerden bahsedelim, 300 Katkı Exp 2 Adet Denizcilik EXP, Derin Denizin Gözyaşı Oquilla Hatıra parasıdır. Genç Kara Pas görevi ise, Bu ödüllerin yarısını verecektir. Derin Denizin gözyaşı 2 adet derin deniz cevheri ısıtılarak elde edildiği için Genç Kara Pas görevi 1 adet derin deniz cevheri verecektir.

Not: Bu görevin aktif olabilmesi için Kazan-Kazan Stratejisi, Kendi Kendine Göz Kulak Olmalısın ve Klanımız hayır grubu değil isimli 3 okyanus canlısı avlama görevini tamamlamanız gerekmektedir.

Kara Pas Görevi ÖdülüGenç Kara Pas Görevi Ödülü
1 Adet Derin Denizin Gözyaşı (Epheria Karak malzemesidir.)1 Adet Derin Deniz Cevheri (Basit kimya ile 2 adet Derin Deniz cevheri 1 adet Derin Denizin Gözyaşına dönüştürülür.)

10 - Eski Ay Klanı Dokuz Diş Avcısı/ Eski Ay Klanı Genç Dokuz Diş Avcısı

Görev NPC'si : Ravikel(İskele Sorumlusu)

1 Adet Dokuz diş kesmeniz gereken görevdir. Yada genç dokuz diş kesmeniz gerekmektedir. Dokuz diş kesebilmek için Epheria Ticaret gemisi ya da Epheria Muhrip sahibi olmalısınız. Genç Dokuz diş içinse Geliştirilmiş yelkenli yada fırkateyn yeterli olacaktır.

Dokuz Diş Görevini aldığınızı varsayarak ödülleri söyleyelim; 300 Katkı Exp 2 Adet Denizcilik EXP, 3 adet Ay damarlı keten kumaş ve Oquilla Hatıra parasıdır. Genç Dokuz diş görevinde ise 150 katkı 1 adet denizcilik EXP 1 adet ay damarlı keten kumaş ve Oquilla'nın hatıra parası elde edeceksiniz.

Not: Bu görevin aktif olabilmesi için Kazan-Kazan Stratejisi, Kendi Kendine Göz Kulak Olmalısın ve Klanımız hayır grubu değil isimli 3 okyanus canlısı avlama görevini tamamlamanız gerekmektedir.

Dokuz Diş Görevi ÖdülüGenç Dokuz Diş Görevi Ödülü
3 Adet Ay Damarlı Keten Kumaş (Epheria Karak için gerekli malzemedir.)1 Adet Ay Damarlı Keten Kumaş (Epheria Karak için gerekli malzemedir.)

11 - Eski Ay Klanı Candidum Avcısı / Eski Ay Klanı Genç Candidum Avcısı

Görevi verdikten sonra resmini aldığım için :( Görev NPC'si : Ravikel(İskele Sorumlusu)

Bu görevde yine sizin tercihinize bağlı olarak Genç Candidum yada normal Candidum keserek tamamyalayabilirsiniz. Görev ödülü olarak 300 Katkı EXP, 2 adet denizcilik EXP 10 adet Ay pulu Kontrplak ve 1 adet Oquilla'nın hatıra parası elde edeceksiniz.

Not: Bu görevin aktif olabilmesi için Kazan-Kazan Stratejisi, Kendi Kendine Göz Kulak Olmalısın ve Klanımız hayır grubu değil isimli 3 okyanus canlısı avlama görevini tamamlamanız gerekmektedir.

Candidum Görevi ÖdülüGenç Candidum Görevi Ödülü
10 Adet Ay pulu Kontrplak ( Epheria Muhrip, Geliştirilmiş Kaplama, Mayna Top malzemelerin yapımında dolayısıyla Karak için gerekli bir malzemedir.)5 Adet Ay pulu Kontrplak ( Epheria Muhrip, Geliştirilmiş Kaplama, Mayna Top malzemelerin yapımında dolayısıyla Karak için gerekli bir malzemedir.)

12 - Eski Ay Klanından Küçük Bir Ödeme I

Herrad Romsen isimli NPC'den alabileceğiniz yine gemi geliştirme malzemeleri içeren görevdir. Bu görevi alabilmek için en az 150 adet Oquilla'nın hatıra parasına ihtiyacımız olduğu için maalesef görevin gereksinimlerini bilmiyorum. En kısa sürede makalenin bu kısmı güncellenecektir.

Not: Bu görevi alabilmek için envanterinizde en az 150 adet Oquilla'nın hatıra parası olması gerekmektedir.

Görevin ödülleri 300 Katkı EXP, 2 adet Denizcilik EXP ve aşağıdaki tabloda yer alan eşyalardan seçeceğiniz 1 tanesi.

8 Adet Derin Deniz Otu Sapı4 Adet Kırmızı Sualtı Nodülü4 Adet Saf İnci Kristal
16 Adet Derin Deniz Anılarıyla Dolu Sıvı Yapıştırıcı16 Adet Saf Resif Parçası20 Adet Yükseltilmiş Ada Ağacı Kaplamalı Kontrplak
2 Adet Serdümen Korsanları Eseri (İleri Düzey Müzakere)

12 - Eski Ay Klanından Küçük Bir Ödeme II

Herrad Romsen isimli NPC'den alabileceğiniz yine gemi geliştirme malzemeleri içeren görevdir. Bu görevi alabilmek için en az 150 adet Oquilla'nın hatıra parasına ihtiyacımız olduğu için maalesef görevin gereksinimlerini bilmiyorum. En kısa sürede makalenin bu kısmı güncellenecektir.

Not: Bu görevi alabilmek için envanterinizde en az 150 adet Oquilla'nın hatıra parası olması gerekmektedir.

Görevin ödülleri 300 Katkı EXP, 2 adet Denizcilik EXP ve aşağıdaki tabloda yer alan eşyalardan seçeceğiniz 1 tanesi.

6 Adet Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste6 Adet Serdümen Korsanları Eseri (Savaş)6 Adet Koyu Dalga Parıltılı Standart Kare Kereste
20 Adet Ay Pullu Kontrplak6 Adet Ay Damarlı Keten Kumaş2 Adet Derin Denizin Gözyaşı

Eksik ve hatalı olduğunu düşündüğünüz veya eklemek istediklerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar !

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar