ARK Survival Evolved Saklama Dolabı Nasıl Yapılır?

02 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 17 saniye

ARK Survival Evolved bir masaüstü hayatta kalma temellerine dayanan bir oyundur. Oyunda bir sığınma alanı kurduktan sonra mutlaka yapmanız gerekenlerden biriside saklama dolabı kurmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise pişirilmiş ya da çiğ et oyunda hızlı bir şekilde çürüyebilmektedir. Bu durumun kısmi olarak önüne geçmek için saklama dolabı yapmalısınız saklama dolabında etleriniz yine çürüyecektir fakat normal çantanızda kalmış olan sürece göre çürüme süreci daha çok gecikecektir. Saklama dolabının kilidini açabilmek için dokuz enegram puanı ile açabilirsiniz fakat bundan önce enegramlar kısmından altı enegram puanı ile depolama kutusunu açmanız gerekmektedir.

Saklama Dolabı Ana Şablon:

  • Yirmi adet lif
  • Otuz adet odun
  • On adet saman
  • Otuz adet taş

Lif elde etmek için ada zeminindeki bitkileri klavyenizden ‘E’ tuşuna basarak toplayabilirsiniz. Lif, meyveler, meyve tohumları ve narkotik meyvesi elde edebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim trike ile bitkileri toplama yaparsanız lif elde edemezsiniz.

Odun için balta üretmeniz gerekir. Yumruklarınızı da kullanarak odun elde edebilirsiniz fakat bu süreç uzun sürer ve her darbede canınız azalır. Bu duruma ek olarak bir ağaç keserken odun toplarken yanında da saman gelir. Balta yapmanız için gerekli malzemeler:

  • Bir adet odun
  • On adet saman
  • Bir adet çakmaktaşı

Malzemeleri çantanıza ekleyin ve klavyenizden ‘V’ tuşuna basın ardından açılır menüden envanter yazısı gelecek onun yanında yer alan üretim menüsüne tıklayınız.

Karşınıza çıkan menüde bir arama kutucuğu çıkacak oraya balta yazın daha sonra karşınıza iki tane balta gelecek ilk sırada yer alanı seçin ve ‘E’ tuşuna(E tuşu bir adet üretmenizi sağlar) basın.

Üretim tamamlanınca çantanıza ekler.

Baltayı kuşanın ve herhangi bir ağaca yönelin ve Mouse sol tuşuna basarak odun ve saman elde edebilirsiniz. Baltayı ağaçlarda kullanırsanız ağırlıklı olarak saman elde edersiniz.

Çakmaktaşı ve taş elde etmek için kayalardan kazma yardımıyla elde edebilirsiniz.

Kazma üretmek için gerekli malzemeler:

  • Bir adet odun
  • On adet saman
  • Bir adet taş

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ‘V’ tuşuna basın daha sonra envanter karşınıza gelecek üretim menüsüne tıklayın.

Üretim menüsünden arama kutucuğuna taş kazma yazın ve ilk sırada yer alan üzerine Mouse sağ tuş ile tıklayın ve klavyenizden ‘E’ tuşuna basın bir adet üretmiş olursunuz.

Kazmayı elinize alın ve bir kayaya yönelin kazmayı Mouse sol tuş ile kullanarak gerekli malzemeleri elde edebilirsiniz. Kaya kazma kullanırsanız ağırlıklı olarak çakmaktaşı daha sonra taş ve arada bir de metal alırısınız.

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ardında ‘V’ tuşuna basın ve üretim menüsünü açın ardından arama kutusuna saklama dolabı yazın ve ilk sırada yer alana Mouse sol tuş ile bir kez tıklayın ve ardından klavyenizden ‘E’ tuşuna basın üretilmiş olacak.

Yapmış olduğunuz sığınağın içerisinde boş bir yere üretmiş olduğunuz saklama dolabını yerleştirin.

Saklama Dolabının Ham Maddesi:

Saklama dolabında etlerin çürümemesi için saklama dolabının içine kıvılcım tozu eklemeniz gerekmektedir. Saklama dolabınız kıvılcım tozu var olduğu sürece etleri biraz daha uzun süre koruyacaktır.

Kıvılcım tozu elde etmek için harç ve hevaneli de çakmak taşlarını öğüterek kıvılcım tozuna dönüştürmeniz mümkündür. Çakmak taşı daha fazla elde etmek isterseniz kayaları kazma ile kazın ağırlık olarak çakmak taşı elde etmiş olursunuz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar