Stranded Deep Kendi İçme Suyunu Üretme

05 Ocak 2021 0 Yorum 4 dakika, 1 saniye

Stranded Deep ve o tarz hayatta kalma oyunlarında yaşamsal faaliyetleri her gün olarak sürdürebilmek çok önemlidir. Bunun içinde hayatta kalma oyunlarına temiz, içilebilir ve sürekli olan bir su kaynağı sizi her dağîm yardımcı olabilmektedir. Stranded Deep de iki farklı su kaynağı yöntemi vardır. Bunlar:

 • İlk yöntemi palmiye ağaçlarından toplanan Hindistan cevizleridir. Ama unutmayın ki bunları sürekli olarak içmek size oyunda ishale yol açar ardından da daha hızlı bir su kaybı yol açar su tükenince de sağlık faktörlerinizde azalma yaşayıp orda oyun bitecektir. Hindistan cevizi iki adet alın ve bıçak ya da balta yardımıyla dış yüzeyini kırın ve kahverengi yüzeyi kalacak sadece ardından elinize alın Mouse sol tuşu ile içebilirsiniz. Tek bir seferde en fazla iki adet Hindistan cevizi suyu için üçüncüye geçerseniz zararlı çıkarsınız. Hindistan cevizi bir diğer zararlı noktası ise tarım arazilerini sulayamazsın. Diğer adalara kaynak toplamaya gittiğinizde çantanızda veya odun konteynır da çok gereksiz yer kaplar.
 • İkinci yöntem ise kendi su damıtıcınızı yapmanız olacak. Bu en iyi yöntemdir. Fakat süreklilik esas kılınması için bolca palmiye ağacının yapraklarına ihtiyacınız olacak. İsterseniz yüz birim su için sağlık yönünden hiçbir sorun yaşamazsınız. Tarım arazilerinizi sulayabilirsiniz. Hindistan cevizi matara, kırba(su kabı) veya su şişesi ile su doldurabilir ve diğer adalara kaynak toplamaya gittiğinizde çantanızda veya odun konteynırlara koyarak su sorununuzu da ortadan kaldırmış olursunuz.

 

Stranded Deep Su Damıtıcı Ana Şablon:

 • Bir adet Hindistan cevizi matara.
 • Bir adet Palmiye yaprağı.
 • Bir adet halat.
 • Bir adet bez.
 • Üç adet taş.
 •  

   Hindistan cevizi matarası için bir adet Hindistan cevizi ve bir adet halat lazım(Dört adet lifli yapraklar ile halat yapılır.) daha sonra ‘C’ tuşuna basılı tutun ve matarayı yapın. Matara çantanıza eklenmiş oldu.

   Palmiye ağacını baltanız ile kesin daha sonra kütükleri yapraklan ayrın ardından bıçak veya balta yardımıyla palmiye yapraklarını parçalayın. Daha sonra bir tane palmiye yaprağını çantanıza ekleyin.

   Dört tane palmiye fidanını kesin ya da bir tane yuka bitkisini kesin daha sonra dört tane lifli yapraklarını çantanıza ekleyin ve inşa menünüzden bir tane halat yapın. Halat çantanıza eklenmiş oldu.

   Bez elde etmenin üç farklı yöntemi mevcuttur. Bunlar:

  • İlk yöntem adanızda veya başka adaları keşfedip toplamak.
  • İkinci yöntem batıkları toplamak.
  • Üçüncü yöntem yuka bitkilerini ve palmiye fidanlarını kesip ve çantanıza dört tane lifli yaprak ekleyin ardından daha önce yapmış olduğunuz tezgâh’ın önüne gelin ve klavyenizden ‘C’ tuşuna uzun basılı tutun açılır menüden bezi seçin ve çantanıza eklenmiş oldu.

   

  Taş elde etmek için ya da adadan toplamış olmanız lazım ya da kazma ile kayaları kazmanız lazım. Üç adet taşı çantanıza ekleyin.

   Tüm gerekli malzemeleri çantanıza ekleyin klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından üretim menüsünden üçgen formatında çadıra benzeyen yapılar simgesine tıklayın daha sonra listeden su damıtıcıyı seçin ve yerleştireceğiniz zemine götürün ve Mouse sol tuşu ile kurun.

   

  Su Damıtıcı Hakkında Bilgi:

   Su damıtıcı size dört birim su verir fakat bu suyu üretebilmeniz için çantanızda dört tane palmiye yaprağı olması gerekmektedir. Palmiye yapraklarını elinize alın ardından damıtıcının temeline doğru yönelin ve ‘E’ tuşuna basılı tutun ve dört tane yerleştirin. Biraz süre geçtikten sonra palmiye yaprakları görünürden kaybolmuş olacak ve size dört birim içme suyu sağlamış olacak. Bu işlemi bu şekilde tekrar ederseniz ve su damıtıcı sayınızı arttırırsanız oyunda asla su sorunu çekmezsiniz. Su damıtıcılardan aktif bir şekilde sürekli olarak su elde etmek istiyorsanız diğer adalardan palmiye yapraklarını toplayın ve kendi adanızda stoklayın.

   Bu yazımızda Stranded Deep için temel yaşam ihtiyacınızı giderek sürdürülebilir içme suyu nasıl yapıldığını aşama aşama aktardık. Yeni yazılarımıza göz atarak ihtiyacınız olan bilgiliye kolayca erişebilirsiniz.

  Yazar Hakkında

  ToS@

  Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

  Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

  Rehber kategorisinden Yazılar