Lost Ark Gear Score (GS) Nasıl Yükseltilir?

20 Şubat 2022 0 Yorum 3 dakika, 43 saniye

Lost Ark'a giriş yaptıysanız oyundan çıkmakta zorlanabilirsiniz. Büyük bir dünya haritasında görev serilerinin peşinde kaybolurken oyun 50 Level'e ulaştığınızda biraz tıkanabiliyor. Bunun nedeni ise o ana kadar belki hiç girip bakmadığınız karakter ekranında yazan GS puanı. Çünkü bir sonraki ada ve görev serisine geçebilmek için minimum 460 GS olmanız gerekmektedir.

İşte o an bir boşluğa düşmüş gibi olsanızda aslında oyun yeni başlıyor diyebiliriz. Çünkü o ana kadar birçok NPC'den bir haber oynadığımız Lost Ark'ta item yükseltme, stat özellikleri hakkında bilgi sahibi olmaya başlıyoruz. Evet Vern kalesine kadar ilerlediyseniz hediye olarak size Tier 1 ekipman seti verecek oyun. Bu seti günlük, haftalık zindanlara girerek elde edeceğimiz yükseltme taşları ile seviyelerini yükselterek hem mob ve rakip oyuncularla mücadele esnasında daha güçlü olacağız hemde oyunun bir sonraki aşama için istediği 460 GS'ye ulaşmış olacağız.

Lost Ark Yükseltme Malzemeleri Veren Zindanlar

Cube, Guardian Raid, Chaos Dungeon ve Abyssal Dungeonlardan itemlerin seviyesini yükseltecek taşlar, harmony parçaları, harmony kristalleri elde edebilirsiniz. Chaos Dungeon için bir makale hazırlamıştık. Diğerleri içinde yakında rehber makaleleri hazırlayacağız. Yine de buradan biraz kısa kısa da olsa bahsedelim her birinden. Cube, sadece biletle girilen bir yer. Yani biletiniz yoksa buraya giremezsiniz. Zaten 460 GS olmadan bilet sahibi de olamazsınız. Çünkü 460GS isteyen adanın görev serisini tamamladığınızda ödül olarak bir giriş bileti verecek. O nedenle bunu es geçiyorum.

Guardian Raid hergün 2 defa girip ödül alabileceğiniz bir zindan türü. Burada güçlü bir bossa karşı 4 kişilik parti ile mücadele ediyorsunuz. Normal NPC'den aldığınız can potlarını kullanamazsınız fakat Battle Item olarak adlandırılan Premium potları burada kullanabilirsiniz.

Chaos Dungeon yine günlük 2 defa yüksek ödüller alabileceğiniz, fakat giriş sınırı bulunmayan zindandır. Yüksek ödülleri topladıktan sonraki girişlerinizde haftalık belli limitler dahilinde takas edebileceğiniz yine yükseltme itemleri elde edebilmeniz için bazı parçalar kazanacaksınız. Makaleye giderek daha fazla detay alabilirsiniz. Hem parti hem de solo olarak Chaos Dungeon'a katılabilirsiniz.

Abyssal Dungeon oyunda en zor zindandır. Haftalık giriş limiti bulunur. Gear seviyenize göre zindanlar kat kat ayrılmış, her kat 2 bosstan oluşur. Her bossun kendi mekaniği olduğu için bosslar hakkında bilgi sahibi olmadan bu zindana girmenizi tavsiye etmiyoruz. Ayrıca Matchmaking üzerinden de katılmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü oyun yeni olduğu için herkes bu mekaniklere hakim olmayabiliyor. Bu nedenle öncelikle gireceğiniz katın bossları hakkında mekanikleri öğrenip, daha sonra Find Party üzerinden mekanikleri bilen bir grupla bu zindanları kolayca geçebilirsiniz.

Lost Ark Zırh ve Silah Yükseltmek için Gerekli Malzemeler Listesi

Bu yazı Tier 1 için hazırlanmıştır. Tier 2 ve Tier 3 seviyesine ulaştığınızda zaten bu konu hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız kalmayacaktır.

Zırh Yüksetmeleri için gerekli malzeme veya materyaller:

Guardian Stone Fragment Harmony Shard Harmony Leapstone

+7'den sonra yükseltmeler başarısız olabilir. Başarısız olma durumunda harcanan materyal kaybolacak fakat eşyanıza herhangi birşey olmayacaktır. Şansınız başarısız olduğunuzda %2 kadar yükselecektir.

Silah Yükseltmek için Gerekli malzeme veya materyaller:

Destruction Stone Fragment Harmony Shard Harmony Leapstone

Silah seviyesi yükseltirken gerekli Fragment sayısı zırha göre 2 kat fazladır. Bunun nedeni 5 parça zırh 1 parça silahın oyun tarafından dengelenmesidir. Yükseltme başarısız olabilir. Bu gerçekleşirse yükseltme ekranında harcadığınız materyaller kaybolur fakat bir sonraki denemenizde %2 ek şans elde edersiniz.

Lost Ark Upgrade Nerede Yapılır?

Lost Ark karakter GS puanı arttırmak için silah veya zırhlarınızın seviyesini yükseltmek istiyorsanız herhangi bir ana karada şehir merkezi olan bölgeye gitmelisiniz. Şehir merkezlerinde Crafting District isimli bölgede yükseltme yapabilirsiniz. Gear Honing isimli NPC'ye giderek Yükseltme işlemine başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi gerekli materyallere sahipseniz Gear Honing diyerek eşyanızı geliştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar