Black Desert Online - Dünya Bossları Keserek Hafıza Parçası Elde Etme

19 Aralık 2021 0 Yorum 3 dakika, 10 saniye

Black Desert dünyasında hafıza parçası oldukça önemli bir eşyadır. Silah, zırh seviyeleri yükseltirken, beceri sıfırlarken kullanılır. Hafıza parçası ayrıca merkez pazar sisteminde kendine kolayca alıcı bulan, talebi oldukça yüksek bir eşyadır. Fiyatı da oldukça iyi sayılır. Bu nedenle oyunda hızlı para elde etmek istiyorsanız çabuk satılan eşyalar elde edebileceğiniz, grind yapabileceğiniz veya afk, yarı afk yaşam becerileri kullanarak elde edebileceğiniz eşyalara odaklanmanız oldukça önemlidir.

Hafıza parçası etkinlikler, oyun içi grindden elde ettiğiniz (bazı bölgelerde) parşömenlerden elde edilir. Çok az kişi Bosslardan düşen Gizli Auralardan hafıza parçası elde etmektedir. Çünkü ilk başta biraz meşakatli bir iş olup, sonrasında sadece günde her boss çıktığında giderek, düşen Auraları takaslayarak günlük 20 civarı hafıza parçası elde edilebilir.

Aura Elde Edebileceğiniz Dünya Bossları: Offin, Kzarka, Nouver, Kutum, Karanda.

Oyun esnasında Menu > F5(Macera) > 5 (Boss Bildirimi) seçenekleri ile ilerleyerek Boss Takvimi'ne ve Boss Bildirim ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Meşakatli olan kısım ise ilk 100 Gizli Aura'yı mecburen bu bosslardan düşen silahlarla takas ediyor olmamız. Yani Gizli Aura'ları hafıza parçasına çevirmek için ilk olarak 100 adet aynı tür gizli aurayı bossun npcsine götürüp silah kutusunu almamız gerekiyor. 

Örneğin 100 Adet Kzarka'nın Gizli Aurası elde edip NPC ile konuşup Kzarka'nın Mühürlü Silah Kutusu'nu alıp daha sonra her bir Kzarka'nın Gizli Aurası için 1 hafıza parçası alabiliyoruz.

Kzarka'nın Gizli Aurası Yolsuzluğun Efendisi Kzarka öldürüldüğünde elde edilebilir.
Nouver'in Gizli Aurası Çöl Zalimi Nouver öldürüldüğünde elde edilir.
Karanda'nın Gizli Aurası Harpi Kralı Karanda öldürüldüğünde elde edilir.
Kutum'un Gizli Aurası Kutum öldürüldüğünde elde edilir.
Offin Tett'in Işık Parçası Offin öldürüldüğünde elde edilir.

Not: Ayrıca Kanlı olarak tabir edilen ve bossların zor versiyonlarındanda bu auralar elde edilebilir.

Takas NPC'leri:

Kutum Aura Takas NPC'si : Desalam

Deselam, Kızıl Kum Odası girişindeki Arkeolog NPC'dir. 56 Level üzeri bir karakterle giderek 3 görevlik bir görev serisi almalısınız. Ardından 100 Adet Kutum Aurası verip, Kutum Mühürlü Alt Silah Kutusu takas edebilirsiniz. Daha sonra her bir adet Aura ile Hafıza Parçası takası açılacaktır.

Noucer Aura Takas NPC'si : Atui Balacs

Kum Tanesi Pazarı merkezinde yer alan Ticaretçi Atui Balacs NPC'sine giderek 3 adet görev yapıp takas etme seçenekleri çıkacaktır. Görevleri yapabilmek için 56 level üzeri bir karakter gitmeniz gerekir.

Karanda'nın Takas NPC'si: Kreutz

Eski Dandelion bölgesinde yer alan Khuruto Avcı'sı Kreutz'a giderek 100 adet Karanda'nın gizli Aurası teslim ederek Dandelion Silah Kutusu'nu aldıktan sonra yine aynı NPC'ye giderek her bir Aura için 1 hafıza parçası takaslayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir görev yapmanıza gerek yoktur.

Kzarka Takas NPC'si: Delfinio

Delfinio, Kzarka'nın bulunduğu Serendia Tapınağı'nın hemen üst kısmında (Öldüğünüzde oradan doğabilirsiniz) bağlantı noktası sorumlusudur. Takas gözükmüyor ise öncelikle birkaç görev yapmanız gerekebilir. Görevleri yaptıktan sonra ilk olarak 100 Aura karşılığı Kzarka Silah Kutusu takas ediyoruz, daha sonra her bir adet Aura için 1 hafıza parçası takas ediyoruz.

Offin Takas NPC'si: Dikzipo

Grana şehrindeki demirci Dikzipo'ya elde ettiğiniz Offin Tet'in Işık Parçalarını götürerek ilk 100 adet Offin kutusuyla sonrasında her bir adet için bir hafıza parçasıyla takas edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar