Anno 1800 Tropik Ada Keşfi Nasıl Yapılır?

01 Ocak 2022 0 Yorum 2 dakika, 33 saniye

Dünya tarihinde kara bir leke olarak kalan sömürgecilik, hiçbir oyunda bu kadar detaylı ve net anlatılmamıştı. Anno serisi sömürgeciliği en ince ayrıntısına kadar anlatmaktadır. Sömürgecilikle ismini lekelemiş bir ülke olan Fransa’nın GSMH’sına en çok katkı sağlayan oyun firması tarafından üretilmiştir, Ubisoft.

Kıta keşifleri ile karşılaşmanız için adanızın belirli bir gelişmişlik düzeyine ulaşması gerekiyor. Artisan halk sınıfı adanıza yerleşmeye başladığında artık yeni kıtaya keşif için bir gemi gönderebilirsiniz. Yeni kıtayı keşfettiğinizde eski kıtadaki adanızda yaşayan üst sınıf halkın lüks ihtiyaçlarını karşılayacak materyaller üretebilirsiniz. Bunlar örneğin, kahve, tütün, inci, kakao gibi tropik ürünler.

Fakat eski oyunlara göre tek bir haritada hem tropik adalar hemde karasal tipte adalar yok. Oyun 1800 sürümünde adaları eski dünya, yeni dünya olarak ikiye ayrılmış haritalarda oyuncuya sunuyor. Bu iki dünya arasında ticaret rotaları oluşturmak mümkün.

Keşif için Artisan halk sınıfından bir tane dahi olsa ev yükselttiyseniz ve boşta bir gemiye sahipseniz artık göreve başlayabilirsiniz.

Göreve başlamak için oyun ekranın sol orta kısmında bulunan ikonlardan gemi dümenine tıklamanız aktif keşif görevlerini görmenizi sağlayacak olan Expeditions menüsünü açacaktır. Burada henüz bir keşif yapmadığınız için size yeni dünyayı keşfetme görevi verilecek. Göreve tıklayın.

Açılan kısımda görev hakkında bilgiler sunan ve altta gemi atamasını gerçekleştirebileceğiniz bir ekran karşılayacak. Assign ship butonuna tıklayarak keşif görevi için gerekli gemiyi seçme ekranına dönelim.

Geminin morali keşif görevi sürecinde oldukça önemlidir. Morali yükseltmek için NPC adalarından Ticaret belgeleri alıp gemiye takabilirsiniz. Ayrıca Odun, çelik gibi eşyalar gemi mürettebatının moralini yükseltecektir. Olası bir fırtına esnasında ayrıca bu eşyalar gemiyi onarmaya da yarayacak, görev sırasında ek moral kaybını engelleyecektir. Hazırsanız Start Expenditions diyerek görevi başlatalım.

Gemi göreve başladığında ekranın sağ üst kısmına bildirim gelecektir. Ayrıca görev durumunu yine yukarıdaki gibi Expenditions menüsünden görüntüleyebilirsiniz. Gemi görevi boyunca rastgele birçok olay atlatacak, 2 seçenekli olaylar karşısında kararı patron olarak bizim vermemiz gerekecek. Bu olaylar sonucunda gemi yok olabilir, moral kaybı yaşanabilir veya başarı ile yola devam edebilirsiniz.

Bu olaylar karşısında cesur olmamanızı tavsiye ederiz. Başarı ile süreci yönetirseniz tropik coğrafyada ürünler üretip, rakiplerinize havlu attırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar