Laptopa Oyun Nasıl İndirilir?

26 Mart 2020 0 Yorum 2 dakika, 54 saniye

Günümüz teknoloji çağı olması, insanların büyük çoğunluğu: bilgisayar, tablet ve akılı telefon kullanmaktadır. Teknolojinin, insan hayatına girmesiyle, insanların rutin işlerini: fatura ödeme, para transferi, haberleşme ve iletişimi kolaylaştırmıştır. Çocuk, genç, yaşlı fark etmeksizin insanlar, boş zamanlarında sıkılmamak için oyun oynamaktadır. Bir yandan da kendi zevk ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Oyun Bu da insanları, İnternet sitelerinde oyun indirmeye sevk etmektedir. Ancak güvenli site bulmak oldukça zordur. Çünkü her beş siteden üçü virüs ya da dolandırıcı sitelerdir.

 Laptopa oyun indirilebilir mi?

 Laptoplar yani dizüstü bilgisayarların, şarj depolayabilme ve kolaylıkla taşınabilmesi insanoğlunun hayatını biraz daha kolaylaştırmıştır. Laptopumuzun işletim sistemi rem ekran kartı ve rem özeliklerine uygun olan tüm oyunlar indirilebilmektedir.

 Laptopa oyun indirirken neye dikkat etmeliyim?

 Bilgisayarımıza oyun indirirken, indireceğimiz oyunun bilgisayarımızda kasma, donma ya da açılmama gibi, sorunlar yaşamamak için: oyun özeliklerini ve bilgisayar özeliklerini karşılaştırmalıyız ve ona göre indirmeliyiz örneğin; x oyun, 4 gb rem istemektedir. Bizim de bilgisayarımızın remi en az 4 gb olmak zorundadır. Aksi halde oyunu indirdikten sonra açılma olasılığı yüzde sıfırdır. İndirdiğiniz oyunun kasma ya da donma gibi sorunlarla karşılaşmamasını istiyorsanız, bilgisayar remi 4 gb'den büyük olmalıdır.

 Laptopa hangi siteden ve nasıl oyun indire bilirim?

 Dolandırıcı ya da virüs gibi casus yazılımlara yakalanmamak için; güvenilir sitelerden indirmemiz gerekmektedir. Güvenilir siteleri bulmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Bir sitenin güvenilir olup olmadığını; siteye ziyaret sayısı, indirilme sayısı ya da uzun süre varlığını devam ettirmiş olan siteler, güvenilir sitelerdir. Hangi siteden ve nasıl oyun indireceğinizi gösteren adımlar şunlardır:

 İlk adımı: internet bağlantılarınızı kontrol etmek ve bu sayede indirme sırasında bağlantı kopma gibi sorunlarla karşılaşmamakta olursunuz.

 İkinci adım: Google chrome tarayıcınızdan ya da kullandığınız herhangi bir tarayıcıdan küçük, büyük fark etmeksizin (www.tamindir.com) yazdıktan sonra klavyedeki giriş tuşuna basıyoruz. Ekranda çıkan ilk sayfaya giriyoruz. Yukarıda soldan sağa doğru uzanan mavi alanda: uygulama, oyun, haber, inceleme diye alanlara ayrılmaktadır. Oyun alanına faredeki sol tuşa üst üste iki defa tıklanmalıdır.

 Üçüncü adım: Tekrar mavi alandaki, yukarıda sağ tarafta bulunan arama motorundan istediğiniz oyunun adını girerek tıklayınız. Daha sonra indirmek istediğiniz oyunun sol tarafında yeşil oklarla süslenmiş indir butonuna basmalısınız. Oyunun kaç mb ya da gb olduğu indir butonunun altında bulunmaktadır. Eğer oyunu indirdikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, oyunun altında ki sistem gereksinimleri kontrol etmenizde fayda vardır.

 Dördüncü adım: oyununuz indirildikten sonra rar dosyasından çıkartmanız gerekmektedir:(eğer rar dosyanız yoksa aynı adımları takip ederek rar dosyası indirmeniz gerekir). Oyun dosyasını rar'dan çıkarttıktan sonra masa üstüne kayıt ederek oynayabilirsiniz. Eğer oyun indirme de yavaşlık ya da sorun yaşıyorsanız Idm programını laptopunuza indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Genel kategorisinden Yazılar