Ücretsiz Oyun Nasıl İndirilir?

29 Mart 2020 0 Yorum 2 dakika, 41 saniye

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çoğu sektör gibi oyun sektörü de oldukça değişime uğradı. Oldukça büyük çaplı, gerçekçi ve damga vuran oyunların yapıldığı gibi birçok insanın da günlük hayatın stresinden kaçma yolunda tercih ettiği yöntemlerden biridir oyun. Fakat bu gelişme beraberinde yüksek fiyatları da getirdi. O yüzden insanlar oyunları ücretsiz bir şekilde oynamak istiyorlar. Peki, bu nasıl yapılabilir?

 Ücretsiz Olan Oyunlar

 Halihazırda ücretsiz olan oyunları indirmek için indirmek istenilen oyunun sitesine girilmeli veya bir dağıtıcı tarafından temin ediliyorsa o program edinilerek oyun kolaylıkla indirilebilir.

 Ücretli Oyunları Ücretsiz İndirmek

 Ücretli oyunları karşılayamayan veya para ödemeden o oyunları oynamak isteyen insanların başvurduğu birçok yöntem vardır. Bunların başında oyunu torrent aracılığı ile ücretsiz bir şekilde indirmek gelir. Bu yöntemde bahsi geçen programın ve yanında gerekli olan daemon tools uygulamasının da indirilmesi, istenilen oyunu herhangi bir torrent sitesinden indirerek daemon tools aracılığı ile kurulması gerekmektedir. Torrentin dışına uygulanabilecek bir diğer yöntem ise bazı internet sitelerindeki ücretsiz yayımlanan oyunları indirmektir. Bu iş için ayrılan internet siteleri olmakla birlikte torrentten daha zahmetsiz fakat onun kadar kesin değildir. Eğer indirilmek istenilen oyun bir telefon veya tablet oyunuysa bu oyunları ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz internet siteleri mevcuttur. Bu olaya apk indirmek denir yani telefona oyunun kendisini değil oyunun kurulum dosyasını indirmekte olursunuz. Fakat ios bir işletim sistemine sahip telefon kullanıyorsanız telefon sizin apk dosyası indirmenize izin vermeyebilir.

 Fırsat Kovalamak

 Bazı dağıtım şirketleri programlarına kullanıcı çekmek amacıyla normalde paralı olan oyunları ücretsiz bir şekilde yayımlayabiliyorlar. Bu fırsatları kollayarak paralı olan bir oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Şu da unutulmamalıdır ki bazı ücretli oyunlar üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra ücretsiz bir şekilde sunulabilir.

 Torrentten Nasıl İndirilir

 Ücretsiz olarak oyun indirme denince akla ilk gelenlerden biri olan torrentten oyun indirmek karmaşık gibi görünse de oldukça kolaydır. İstenilen oyunun torrent türünden indirmenize olanak sağlayan bir site bularak indirme butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra torrent sayfası kendiliğinden açılacak ve sizden indirme için izin istenecektir. İndirme gerçekleştikten sonra bilgisayarınızda bulunması gereken bir uygulama da daemon toolstur. Bu uygulama aracılığı ile indirilen dosya bilgisayara bir oyun cd si takmışsınız gibi kurulum olarak karşınıza gelmektedir. İzleyici yükleyerek de indirme hızını arttırabilirsiniz.

 Değinilmesi gereken bir diğer nokta ise ücretli bir oyunu ücretsiz indirmenin çoğu zaman bilgisayara virüs girmesiyle sonuçlanmasıdır. Bu yüzden en mantıklı seçenek oyunların ücretsiz yayımlandığı zamanları yakalamak ve onları güvenilirliği kanıtlanmış bir programdan indirmektir. Bir başka yol ise beğenilen paralı oyunun ücretsiz bir alternatifi var mı yok mu araştırmaktır. Böyle yaparak hep bilgisayarınızı korumuş olursunuz hem de ücretsiz bir oyuna sahip olursunuz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Genel kategorisinden Yazılar