Oyun Nasıl Güncellenir?

27 Mart 2020 0 Yorum 3 dakika, 4 saniye

Bilgisayar ve konsol oyunları günümüzde herkesçe bilinmekte, oynanmaktadır. Oyuncular için çok önemli bir konu olan güncellemeler nasıl alınır? Dosyaları nasıl kurulur? Güncel oyun nasıl olur?

 Otomatik güncellenen oyunlar

 Eğer oyununuzu özel oyun platformlarından biri aracılığıyla indirdiyseniz bu platformlar devamlı olarak oyunların güncelleme dosyalarını otomatik olarak indirecektir. Bunların dışında online oynanan oyunlar eğer güncelleme bekliyorlarsa güncellemeler yüklenene kadar açılmazlar. Online oyunların güncellemeleri de oyunun ara yüzünü açtığınız anda kendiliğinden yüklenmeye başlayacaktır.

 Oyunun internet sitesi

 Oynadığınız oyunun resmi internet sitesine giderek oradan oyunun indirme linkleri varsa bunlar muhtemelen en son sürümün indirme linki olacaktır. Bilgisayarınızda hazırda bulunan uygulamayı silmeden bu linklerden indirdiğiniz uygulamayı kurarsanız değişmesi gereken dosyalar değiştirilip oyunuzun en güncel versiyon olmasını sağlayabilirsiniz. Oyunun eski versiyonunu silerek de bu işlemi yapabilirsiniz.

 Güncellemeler kurulur mu?

 Güncellemeleri kurmak için sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Özellikle oyun alım satımı yapılabilen platformlarda oyun güncellemeleri oyunun kendi klasörlerine otomatik olarak kurulacaktır. Bunların dışındaki durumlarda güncelleme yüklenmesine karşın yine de açılmıyorsa muhtemelen başka sorunlar vardır.

 Güncellik nasıl kontrol edilir?

 Oyunların güncel olması bütün oyuncular için çok önemli bir konudur. Peki, oyunun güncelliği nasıl kontrol edilir? Oyunun güncelliğini oyunun resmi internet sitesine giderek son sürümün versiyonuna bakarak bir fikir elde edebilirsiniz. Online bir oyunun güncel olup olmadığını anlamak için ise oyun açılmıyor ve bir şeylerin yüklendiğini görüyorsanız muhtemelen oyun güncelleme dosyalarını yüklüyordur oyunun açılması için bu yüklemelerin bitmesini beklemeniz gerekmektedir.

 Özel oyun platformlarında güncelleme

 Eğer özel oyun platformlarından birini kullanıyor ve güncellemeleriniz otomatik yüklenmiyorsa ne yapabilirsiniz? Eğer oyunun yüklenmeyi bekleyen güncellemeleri varsa oyunun platformdaki sayfasına giderseniz yükleme linkinde güncellemeleri indirmek için bir link bulunacaktır buna tıklayarak güncellemenizin başlamasını sağlayabilirsiniz. Otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız da ayarlardan otomatik güncellemeleri ve güncellemelerin denetlenmesini sağlayabilirsiniz.

 Hangi oyunlar güncellenir?

 Oynadığınız oyunun eski sürümünde bir hata varsa bu oyunun güncellenmesi yapımcı firma için bir zorunluluktur yoksa firmanın itibarı sarsılacaktır. Online oyunlarda bu durum daha farklı olabilir. Yeni bir özellik veya etkinlik için farklı güncellemeler almanız online oyunlar için gayet normaldir. Online oyunlar genellikle ayda birçok nadir zamanlarda ise haftada bir gibi kısa bir süre içerisinde oyunlarını güncelleme ihtiyacı duyabilirler. Online oyunlar sadece yeni özellik veya etkinlik olduğu zamanlar dışında oyunun işleyişini bozan hataları, oyuncuların şikayetçi olduğu özellikleri ve güvenlik açıklarını düzeltmek için de oyunlarına güncelleme getirebilir. Bunlardan en sık güncellenmelere sebep olanı oynanışı bozan hataları düzeltmek için yüklenen güncellemelerdir.

 Oyunların güncel kalması bütün oyuncular için çok önemli bir durumdur bu yüzden oyunların güncel kalmasını sağlamak için güncellemelerin ne işe yaradığını bilmek de önemli. Oyun güncellemesi olan oyunların güncellemesi yüklenmezse oynayışınıza veya hesap güvenliğiniz için ciddi olumsuz etkileri olabilir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Genel kategorisinden Yazılar