Infinity Ops Nasıl Oynanır? Mobil İnceleme

21 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 32 saniye

Mobil Platformda günümüz de en çok tercih edilen oyun türü olan FPS oyunlarında sürekli farklı ve yeni oyunlar çıkmaktadır.  Tam adı Infinity Ops: Online FPS Cyberpunk Shooter olan bu FPS oyunu’ da bu kategoride başarı elde etmiş oldukça sevilen bir oyundur. Geliştiricileri ve yayımlayan şirket olarak bilinen Azur Games piyasa ya sürdüğü bütün oyunlar da kullanıcı şikayet ve yorumlarını fazlasıyla dikkate alan bir şirkettir. Kullanıcı yorumlarına mümkün olduğu kadar geri dönüş yapan ve problemleri çözmeye çalışan bu şirket bu politikanın onlara başarıyı getirdiğini düşünmektedir. Bu konuda sonuna kadar haklı olan Azur Games oyunları da oldukça başarılı ve kalitelidir. On milyonun üzerinde indirmesi olan Infinity Ops oyunu modern çağlarda geçmesi ve teknolojik savaşlar olması nedeniyle oldukça heyecanlı ve adında geçtiği gibi Cyber Punk tadındadır. Şu anda orta düzeyde bir oyuncu kitlesine sahip olmasına rağmen gayet iyi durumda olan oyun, geliştiricilerin bu ilgisi devam ettiği sürece çok daha fazla kitlelere hitap ederek oldukça iyi konumlara gelecektir.

Oyunu ilk indirdim de çoğu oyunda bulunan öğretici kısmının bu oyunda diğer oyunlara oranla çok daha fazla başarılı ve ilgili olduğunu fark ettim. Buda oyunu daha kolay öğrenip daha zorlu savaşlara daha hızlı şekilde ulaşmamızı sağlar bu konuda geliştiricileri tebrik etmek gerekir.

Teknik Özellikler; Grafik kalitesi oldukça başarılı olan Infinity Ops oyunu ses efektleri açısından da iyi düzeydedir ve oldukça gerçekçi ses efektlerine sahiptir. Bu kadar farklı bir temada bu kadar başarılı grafiklere sahip olan bu oyun cihazımızın ısınmaması için FPS sınırlaması gibi özelliklere de sahipken telefon hafızası için oldukça ideal durumdadır. Çoğu FPS oyununa oranla bakılacak olduğunda az seviyede hafıza harcayan bu oyunun grafik ayarları konusunda özel seçeneği olması da diğer FPS oyunlarına göre ayrıcalıktır. Bu konuda tek noksanlığı diğer FPS oyunlarına göre oyun akıcılığı çok az seviyede de olsa bir adım geride kalmıştır. Zamanla bu sorunu da halledeceklerini umuyorum. Bu kadar az hafıza kullanarak bu denli başarıyı ve gerçekçiliği yakalamak oldukça zor bir iştir.

İçerik; Ayrıntılı hassasiyet ayarları yapma seçeneği, nişan yardımı, hızlanma , otomatik ateş ve sayamadığım birçok oyun içi kontrole erişim sağlama imkanı sunan geliştiricilerin en ince ve diğer oyunlardan farklı düşündüğü şey ise oyunu oynamakta zorlanan solak oyuncular için solak modu olmasıdır. Takımlı ölüm maçı, Mevzi ele geçirme, Ölüm Müsabakası ve Özel oyun olmak üzere 4 moda sahip olan bu oyun bu konuda diğer oyunların bir adım gerisinde kalmıştır. Bu kadar teknolojik savaşların ve haritaların yapılması da oldukça zor olduğu için bu alanda geliştiricilere kızmak çok doğru olmaz. Hitap edilen kitle arttıkça mod fazlalığı da mutlaka artacaktır.

Artıları ve Eksileri;

Artıları; Online mobil FPS oyunları içerisinde bu kadar farklı ve teknolojik savaşların bulunması, gayet üst düzey oyun görselleri ve ses efektiflerine sahip olması ve aktif oyuncu sayısının iyi düzeyde bulunması. Bunlar en önemli artıları sayamadığım çok fazla artısı bulunmaktadır.

Eksileri; Oyun akıcılık anlamında bir seviye yavaş ve mod çeşitliliği azdır. Bunlara rağmen çok fazla seveni ve oynayanı mevcuttur. Bu sorunlar geliştiricilerin ilgisi sayesinde kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır.

Sonuç; Değerlendirme sonucu genel anlamda başarılı olan bu oyun tam bir cihaz dostudur. Diğer FPS oyunlarına oranla daha teknolojik savaşlar görülen ve yoğun şekilde ilgi gören bu oyunu Cyber Punk tadında savaşlar isteyen oyuncular için şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar