Top Eleven Mobil İnceleme

01 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 49 saniye

Yapılan iyileştirme ve geliştirmeler sonucu son sürümünün gerektirdiği zorunluluk doğrultusunda yayımlandığı platformdaki tam adı ‘Top Eleven 2021: Futbol Menajeri Ol’ olarak yayımlanan bu oyun mobil oyunlar platformunun çevrimiçi spor oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Top eleven olarak bilinen bu oyun kategorisine bakıldığında rekor bir sayı olan elli milyon indirme barajını aşmıştır. Bu kategori için oldukça fazla olan bu sayı oyun içindeki aktif oyuncu sayısı ile doğru orantılıdır bu durumda çok fazla sayıda aktif oyuncu olduğunun göstergesi konumundadır. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız puanlama sisteminden 4,6 yıldız almış olan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde ufak tefek olumsuz yorumlarla karşılaşılmaktadır. Son güncellemesi 29 Martta yapılmış olan bu oyunun şu anda 11.3’üncü sürümü oynanmaktadır. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda oyunun geliştirici ve sunan firma ‘Nordeus’ olarak görüntülenmektedir. Kategorinin üzerinde teknik özelliklere sahip ve köklü bir oyun olması nedeniyle fazla tercih edilen bu oyunun oyun akıcılığı da gayet iyi seviyede bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri; Bu kategorideki oyunlarda aranan en önemli teknik özellik cihaz gereksinimleri, boyutları ve oyun akıcılığıdır. Ortalama 160Mb indirme hafızası bulunan bir oyundur. Cihaz gereksinimleri orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir. Oyun akıcılığı anlamında gereksinimler karşılanıyorsa fazlasıyla başarılı bir oyundur. Kategorisine oranla üst düzey görselleri bulunmaktadır. Seslendirmeler oldukça başarılıdır. Oyun içi animasyonları kategorinin üzerindedir.

Çevrimiçi oynanan bu oyunda maçları yönlendirme yetisi bulunmamaktadır menajerlik modunda oynanan bir oyundur. Lig sistemleri, gayet başarılı bir öğretici, takım lisansları, lig sayısındaki çokluk, oyuncu sayısındaki çeşitlilik, oyuncu değerlerindeki gerçeğe yakın analiz oranları, oyun içi harcama imkanları, oyuncu gelişimleri, kısıtlıda olsa oyun içi etkinlikler, sportif direktörlük sistemi gibi arayacağınız bütün içerik özellikleri bulunmaktadır. Oyundaki en beğendiğim özelliklerden biriside oyuncu seviye ve fiyatlarının gerçek ile doğrudan benzerlik göstermesidir. İçerik anlamında sayabileceğimiz çok fazla özelliği mevcut olan bir oyundur fakat bu özellikleri kendiniz oynayarak keşfetmeniz çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu tarz oyunlarda teknik özellikler yerine daha çok içerik özellikleri belirleyici unsurdur. Bu oyununda tercih edilme ve indirilme sayısından anlayacağımız üzere içerik anlamında fazlasıyla başarılıdır.

Artıları; Gayet başarılı oyun akıcılığı, düşük indirme hafızası, oyun içi harcama fiyatlarındaki uygunluk ve içerik anlamındaki zenginlik oyunun artıları arasında kabul edilmektedir. Bu artıların dışında çok fazla artısı mevcut olan bu oyunun bu yazdığım artıları kategorinin önüne geçmesini sağlayan genel artılarıdır.

Eksileri; Cihaz gereksinimlerinin bir kademe yüksek olması ve oyun içi etkinliklerin bir seviye kısıtlı olması eksileri arasında bulunmaktadır.

Sonuç; Teknik anlamda fazlasıyla başarılı, içerik anlamında oldukça zengin bir oyundur. Köklü ve kaliteli çevrimiçi menajerlik oyunu oynamak isteyenlerin kesinlikle göz atması gereklidir şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar