Zooba Mobil İnceleme

02 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 40 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı güncellemeler doğrultusunda ‘Zooba: Ücretsiz Hayvan Savaş Oyunları’ olarak yayımlanan bu oyun mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncu barındıran ve ilgi gören FPS savaş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Çevrimiçi ve çevrimdışı modda oynanabilen bu oyunun yapılan geliştirmeler ve iyileştirmeler doğrultusunda şu anda 2.19.0’ ıncı sürümü oynanmaktadır. Çıkış tarihi 17 Eylül 2019 olan bu oyuna son güncellemesi 24 Mart 2021’ de gelmiştir. On milyon indirme barajını aşan bu oyunda aktif oyuncu sayısı gayet iyi seviyede bulunmaktadır. Yayımlandığı platformda bulunan 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4 yıldız gibi başarılı bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde ufak tefek olumsuz yorumlarla karşılaşılmıştır fakat aktif oyuncu sayısı düşünüldüğünde bu kadar fazla oyuncuyu aynı anda memnun etmek oldukça zor bir iştir. FPS oyunlarında oyuncular standart kalıplaşmış içerikler yerine daha farklı içerikler tercih etmektedirler ve bu oyunda tema ile içerik olarak kategoride bulunan farklı oyunlardan bir tanesidir. Muhtemelen aktif oyuncu sayısının fazla olmasının sebeplerinden bir tanesi de bu durumdur. Hayvanat bahçesinde geçen FPS silah oyunu tarzı savaşlar ve moba oyunu tarzı kontrollerle çok farklı bir konsept sunan bu oyun oldukça eğlenceli ve sürükleyicidir. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda geliştirici ve sunan firma ‘Wildlife Studios’ olarak görüntülenmektedir. Bu oyun içerik farklılıkları ve oyun akıcılığı anlamında fazlasıyla beğenilmektedir.

Teknik Özellikleri; Görsel kalitesi olarak orta seviyede bulunan bir oyundur. Seslendirmeler orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir. Oyun akıcılığı oldukça başarılı olan bu oyunda karakter animasyonları ve oyun içi animasyonlar boyutlara bakıldığında kusursuz derecededir. Ortalama 200 Mb indirme hafızası bulunan bu oyunun cihaz gereksinimleri orta seviyenin birkaç kademe altında bulunmaktadır bu nedenle teknik özellik performansları orta seviyelerde kalmıştır.

İçerik Özellikleri; Birkaç tane oyun modu, birkaç tane karakter, karakter geliştirmeleri, yeni başlayanlar için öğretici seçeneği, oyun içi etkinlikler, etkinlik ödülleri, oyun içi etkileşim imkanı, çevrimiçi ve çevrimdışı oynama seçenekleri, oyun içi market imkanı, oyun içi harcama yapma olanakları ve en önemlisi farklı içeriği ile içerik anlamında fazlasıyla beğenilen ve tercih edilen bir oyundur.

Artıları;Kategoriye göre fazlasıyla farklı teması, başarılı ateş etme animasyonları, üst düzey oyun akıcılığı, aktif oyuncu sayısı, düşük cihaz gereksinimleri, içerik anlamındaki zenginliği oyunun artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri; Gereksinimlere oranla bir seviye fazla hafıza kullanımı, oyun içi harcama fiyatlarının orta seviyenin birkaç kademe üzerinde kalması, bazı teknik özelliklerin geride kalması gibi birkaç eksisi bulunan bir oyundur.

Sonuç; Teknik anlamda orta seviyede olan bir oyundur. İçerik anlamında fazlasıyla farklı ve zengin bir oyundur. Artıları eksilerine oranla fazla durumdadır. İçerik olarak animasyon filmlerini anımsatan bir oyun arıyorum diyorsanız kesinlikle bu oyuna göz atmanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar