Russian Rider Online Mobil İnceleme

12 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 42 saniye

Mobil oyunlar platformunda yarış oyunları kategorisinde bulunan ve çevrimiçi oynanan Russian Rider çevrimiçi oynanan bir oyundur. Yayımlandığı platformda 5 yıldız puanlama sistemi üzerinden 4,4 gibi aşırı yüksek bir puan alarak oynayanlarının takdiri ve beğenisini kazanmış bir oyun olan Russian Rider beş milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Yarış oyunları kategorisindeki tercih edilen ve beğenilen oyunların genel olarak offline olduğu bilinmektedir. Bu kategoride çevrimiçi yani online oyun çıkararak tutulmuş ve beğenilmiş nadir oyunlardan bir tanesi olan Russian Rider’ın kullanıcı yorumlarına bakıldığında üst düzey memnuniyet gözlemlenmektedir. Adından da belli olduğu gibi Rus araçlarının kullanıldığı multiplayer tarzında yarış oyunu olan bu oyundaki en meşhur olan şeylerden bir tanesi de oldukça gerçekçi araç dinamikleridir. Bu alanda bu denli başarılı olan oyunlar minimum 2 veya 3 GB hafıza kullanımı yaparken bu oyun yaklaşık 500Mb gibi bir boyutla rakiplerinin önüne geçmiştir. Bu oyun yarış oyunu severler için dünya arenasında yarışma şansı tanıyan birkaç oyundan bir tanesidir.

Teknik Özellikleri; Oldukça kaliteli ve başarılı grafik seçenekleri, oldukça gerçekçi görselleri bulunan bu oyunun yaklaşık 500Mb indirme hafızası ve orta seviyenin bir kademe altında cihaz gereksinimleri istemesi nedeniyle çok fazla cihaz tarafından çalıştırılabilmektedir. Ses kalitesini anlatırken ayrı bir cümlede anlatmak istedim çünkü araçlara yaptığımız modifiye anındaki ses efektleri gerçekçiliği bile çok üst seviyededir. Ses kalitesi, gerçekçiliği ve oyun içi müzikleri seçiminde bu kategorideki en iyi 3 oyundan bir tanesi olan bu oyun teknik açıdan genel anlamda başarılı bir oyundur. oyun içi animasyonlar FPS oyunlarına nazaran bu kategoride çok fazla önem teşkil etmese de bu oyunun oyun içi animasyonları da üst seviyededir.

İçerik Özellikleri;

Mod sayısının yeterliliği, fazla parkur seçenekleri, araç seçeneğinin çokluğu, araç kaplamalarının kalitesi, online versiyonu olması, araç modifiye etme seçeneklerinin bulunması, oyun içi satın alma seçenekleri ve diğer oyuncularla etkileşim kurma imkanı olması gibi çok fazla içerik özelliği mevcut olan bir oyundur.

Artıları; Ses kalitesi bu oyunu teknik açıdan bu kategorideki çoğu oyunun önüne geçirmesi, oyun içi biz Türklerin sevdiği tarzda modifiye olanakları bulunması ve aktif oyuncu sayısının fazlalığı bu oyunun birkaç artısı arasında bulunmaktadır.

Eksileri; Teknik açıdan önemsizde olsa birkaç özelliğinin geride kalması bu oyunun eksileri arasında sayılmaktadır. Fakat kullandığı boyutlar ve gereksinimler göz önünde bulundurulursa bunları eksi olarak düşünmemiz doğru olmaz.

Sonuç; Teknik açıdan orta seviyede bir oyun olan bu oyun, içerik anlamında oldukça zengin bir oyundur. Bizlerin sevdiği tarzda modifiye eklemeleri bulunan bu oyunun en ilgi çekici yanlarından biriside bu kategoride çevrimiçi olmasıdır. Dünyadan zorlu rakiplerle yarış yapmayı isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan olan bu oyuna yarış severlerin kesinlikle göz atmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar