Critical Strike CS Mobil Oyun İnceleme

07 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 18 saniye

Critical Strike Cs adıyla bilinen tam adı Critical Strike CS: Counter Terrorist Online FPS olan bu mobil Fps oyunu Cs severler için oldukça uygun bir oyundur. Vertigo Games tarafından yapılan bu oyun çok yüksek oranda CS oyunları ile benzerlik göstermektedir. Oyununu daha çekici kılan bir şey ise Türk yapımı olmasıdır. on milyondan fazla oyuncu kitlesine sahip olan bu oyun eski Cs oyunlarını sevenlerin oldukça beğenebileceği bir oyundur.

Otomatik ateş gibi oyunu oynamayı kolaylaştıran ve farklı kılan özellikleri de mevcuttur. Otomatik ateş in mantığı aim’i düşmanın üzerine getirmeniz durumunda otomatik sıkmaktadır. Haritaları da neredeyse Cs deki haritalarla birebir benzerlik gösteren bu oyunlarda yeterli sayıda silah da mevcuttur. Multiplayer gibi farklı oyun seçeneklerine sahip olan bu oyunda 5’e 5 kapışmalar modların büyük bir kısmında mevcuttur.

Oyundaki bölümleri zamanla oynadıkça uzmanlık derecesi arttırılık daha profesyönel bir yolculuğa çıkılmaktadır. Ayrıca kazanılan rütbelere göre ödüller verilmektedir. Mobil cihazlardan dünya çapında ki oyuncularla kapışma imkanı sunan bu oyun ayrıca tamamen ücretsizdir.

  • Özellikleri; Yüksek kalitede modern grafik seçenekleri, rahat ve ayarlanabilir kontroller, 6 farklı harita seçeneği, 5 farklı oyun modu, telefon hafızaları ve işlemcileri için minimal boyutlar istemesi, düşük özellikli eski cihazlar için optimizasyon seçeneği ve 25 farklı silah seçeneği ile üst düzey mücadeleler görülen ideal bir oyundur.
  • Oyun Modları; Takım ölüm maçı, Counter Terörist ile Terörist takım savaşı, Herkes tek modu, Ya öldür yada öl, Düşman oyuncuları öldürebildiğin kadar öldür modu, Terörist takım bomba kurar Counter Terörist imha eder modu, Özel oyun ve Kendi oyununu oluştur seçenekleri ile birçok moda sahip olan bu oyunda ki en hoş modlardan birisi Kendi Oyununu Oluştur modudur. İstediğin harita ve istediğin modu oynama seçeneği sunan b mod oldukça eğlencelidir.
  • Diğer; oyun içerisinde takım kurma ve arkadaşlarla sohbet etme gibi imkanları bulunan ve 3D grafik ve ses kalitesi sunan bu oyun, oyun içi etkileşimi arttırmaya ve ikili ilişkilere de çokça önem vermektedir. Oyuncu isteklerini de sürekli göz önünde bulundurarak sıkça güncellemeler ile birlikte düzeltmeler ve eklemeler yapan oyun yapımcıları oyuncu memnuniyetini de ön planda tutmaya çalışmaktadır. Hızla gelişim gösteren bu FPS oyununda diğer oyunların genelinde bulunmayan Multiplayer seçeneği ile oyuncularına ayrıcalık sunmaktadır. Ayrıca online maçlarda daha az Mobil veri harcandığına dair iddiaları oyunun yapımcıları tarafından doğrulanmakta ve oyunu indirdiğiniz platformlardaki bilgilerin içerisinde de bulunmaktadır.
  • Sonuç; Çoğu mobil FPS oyununun farklı özellikleri bulunduğu gibi bu oyununda kendine has özellikleri mevcuttur. Cs ye çok yüksek oranda benzerlik göstermesi ve Türk yapımı olması gibi ilgi çekici özelliklerinin yanı sıra düşük mobil veri kullanımı, oyuncu taleplerini dikkate alması, oyun içerisindeki sistemde adaletsizliğe yer vermemesi, etkileyici Grafik ve ses özelliklerinin mevcut olması, çoklu mod ve harita seçeneği, çoklu silah seçeneği ve yüksek oranda oyuncu sayısının bulunması gibi nedenler bile bu oyunu oynamamız için yeterli sebeplerdir. Oyun içerisindeki ilişkilerin de oldukça güzel olduğunu, kullanıcı yorumlarını da değerlendirerek anlamak mümkündür. Tabi bunu oyun içerisinde zaman geçirerek ve iyi ilişkiler kurarak anlamak daha da ilgi çekicidir. Sonuç olarak telefonumuzu yormayan ve çokça artısı bulunan bu FPS oyununu, CS severseniz ve mobil cihazlardan bu deneyimi yaşamak istiyorsanız kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar