War and Order Mobil İnceleme

22 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 25 saniye

War and Order mobil oyunlar platformunun en fazla ikinci aktif oyuncu sayısına sahip strateji oyunları kategorisinde bulunan bir oyundur. Günümüzde steam versiyonları yerine gerek boyutları gerekse daha pratik oynanmaları açısından mobil strateji oyunları çok daha popüler bir hale gelmiştir. War and Order bu kategorideki oyunlar içerisinde doğrudan zirve yarışı içerisinde olan bir oyundur. On milyon indirme barajını aşmış bu oyunun yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,2 gibi bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiği takdirde azda olsa olumsuz yorumlarla karşılaşmak mümkündür. On milyon indirme sayısına ulaşmış bir oyunda yüzde yüz memnuniyet sağlamak mümkün değildir bu nedenle yorumlar çok da dikkate alınmamalıdır. Dünyanın dört bir yanından rakiplerle online yani çevrimiçi oynanan bir oyundur. Oyunun hikayesi doğrultusunda imparatorluklar kurarak sunucumuz doğrultusunda dünyanın dört bir yanından oyuncularla savaşmak mümkündür ve bu durum oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca strateji oyunları için en önemli şey olan yeterli sayıda aktif oyuncu sayısına sahip bir oyundur ve bu kategori için en kritik önemli şey bu durumdur.

Geliştirici Hakkında; War and Order’in yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda geliştirici ve yayımlayıcı firması ‘Camel Games Limited’ olarak görüntülenmektedir. Geliştirici firmaya ayrıca değinmek istedim çünkü oldukça başarılı teknik özellikler barındırsa da bununla yetinmek yerine sürekli bu konuda iyileştirme ve güncelleştirmeler yaparak daha da kaliteli oyun imkanı sunmaktadır, ayrıca etkinlikler doğrultusunda verilen ödüller konusunda çok cömert davranılmaktadır.

Teknik Özellikleri; Ultra HD ve 3D çözünürlüğünde görsellere sahip olan bir oyundur. Strateji oyunları için çok aranan bir özellik olmasa da oyundaki seyir zevkini arttırmaktadır. Oyun içi animasyonlar ve karakter animasyonları oldukça başarılıdır. Kare hızı ölçümü yapılamasa da internetiniz iyi olduğu durumda oyun akıcılığının kalitesi oynanış anında gayet net biçimde anlaşılmaktadır. Ses seviyesi ve efektleri oldukça gerçekçidir. Ortalama 260 Mb boyutlarında indirme hafızası isteyen bu oyun orta kategorisine göre orta seviyede cihaz gereksinimleri istemektedir bu teknik özelliklerle bu gereksinim ve boyut seviyelerini yakalamak oldukça zor işlerdir bu nedenle geliştiricileri ayrıca tebrik etmek gerekmektedir.

İçerik Özellikleri; İçerik anlamında kategorideki en kritik olan aktif oyuncu sayısı fazlalığına değinmek istedim çünkü on milyon indirme barajını aşan bu oyunun aktif oyuncu sayısı gayet iyi seviye ve durumdadır. Oyun içi harcama yapma imkanı sunulmaktadır fakat harcama düzeyleri orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunmaktadır. Oyun içi etkinliklerin mevcut olması ve oldukça cömert davranılması, loncalar kurarak takım savaşları ve ruhunun kavranması, oyun içi etkileşim olanağının çok fazla sayıda bulunması, oldukça eğlenceli mitolojik teması ve hikayesi ile içerik anlamında kategorinin bütün özelliklerini barındıran bir oyundur.

Artıları; Görsel kalitesi, Ses gerçekçiliği, gayet uygun hafıza kullanımı, oldukça başarılı oyun içi animasyonları, aktif oyuncu sayısı fazlalığı, mitolojik teması, geliştiricilerin yoğun ilgisi, oyun içi etkinlik ödüllerinin fazlalığı gibi çok fazla artıya sahip bir oyundur.

Eksileri; Oyun içi harcamaların orta seviyenin birkaç kademe üzerinde olması ve kategorisine oranla bir kademe fazla internet tüketimi olması oyunun eksileri arasında bulunmaktadır.

Sonuç; Teknik anlamda üst düzey bulunan bir oyundur, içerik anlamında kategorideki bütün özellikleri barındırmaktadır. Artı sayısı oldukça fazla olan bu oyunun eksileri tam tersi oldukça az sayıdadır. Mitolojik kraliyetler yöneterek savaşmak isteyen oyun severlerin kesinlikle göz atmaları gerekmektedir çünkü bu oyun tam onlara göredir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar