Kuboom 3D Mobil İnceleme

27 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 13 saniye

Tam adı Kuboom 3D: FPS Shooter olan ve FPS oyunları kategorisinde bulunan bu oyunun alışılmış olan FPS oyunlarından çok büyük miktarda ve teknik anlamda farklılık göstermektedir. Son zamanlarda mobil platformda hızla büyüyen ve gelişen bir kategori olan FPS oyunlarında oyuncu sayısı ile doğru orantılı şekilde talepler de artış göstermektedir. Bu platformda bulunan nadir sayıda 3D grafikler kullanan oyunlardan olan Kuboom 3D: FPS Shooter oyunu kendi branşında zirvede yer almaktadır. On milyon indirme barajını aşmış olan bu oyunun oldukça fazla seveni vardır. Oyunun geliştiricileri birçok anlamda başarılı bir iş çıkarmışlardır fakat oyunun yayımlandığı marketlerdeki kullanıcı yorumlarını dikkate alarak okuduğunuzda en önemli şey olan kullanıcı memnuniyeti konusundaki başarılarını görmek mümkündür. Olumsuz yorum sayısı yok denilecek kadar azdır.

Teknik Özellikler; Kullandığı cihaz hafızası ve istediği cihaz gereksinimleri olarak tam bir cihaz dostu olan bu oyun minimize özellikler istemektedir. Hemen hemen her cihazın çalıştırabileceği bu oyun 3D grafikler kullanması sebebiyle bu özellikleri istemektedir. Genel anlamda 3D grafikler diğer oyunlardaki ultra HD grafiklere oranla kötü olsa da bu oyunda grafiklerin 3D olması belli bile değildir. O kadar kaliteli görsellere sahip bir oyun ki geliştiriciler oyunun adında bu konudan bahsetmese fark etmeme ihtimalim vardı. Ses efektleri oldukça kaliteli ve nettir. Oyun içi animasyonları da oldukça başarılıdır. Ayrıca Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.  Oyun giriş ekranına geçerken teknik özelliklerin biraz geç senkronize edilmesi oyunun 3D olması ile bağdaştırılabilir.

İçerik; Gun Game, Team Deathmatch, Rankrequired, RankRequired Gol1 ve RankRequiredDiamond olmak üzere 5 farklı oyun modu seçeneklerine sahip olan bu oyunda boyutlarına oranla bol miktarda harita ve silah seçeneği mevcuttur. Oyun içi market seçeneği, Geliştiriciler tarafından ödüller dağıtılan etkinlikler, sıralama sistemi, Klanlar ve kendi kontrol ayarlarımızı yapma mevcuttur. Oyun içi diğer arkadaşlarla etkileşim kurabilmemiz açısından mesajlaşma ve sesli sohbet seçenekleri bulunmaktadır. Haritalar Eski nesil CS ile yüksek oranda benzerlik gösterdiği için çokça beğenilmektedir. Kendi karakterimizi tasarlama imkanı da bulunmaktadır. Aktif oyuncu sayısı çok fazla olduğu için eşleşme sorunu yaşanmaz. İçerik anlamında bu kadar az hafıza ile bu kadar fazla seçenek sunmaları geliştiricilerin ne kadar başarılı olduğu konusunda hemfikir olmamızı sağlamaktadır.

Artıları; Düşük cihaz gereksinimleri ve hafıza kullanımı ile bu oranda başarılı görseller yakalamaları, çoklu mod seçeneği, geliştiricilerin kullanıcı talepleri konusunda hassas davranmaları ve bolca sayıda aktif oyuncu bulunması bu oyunun artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri; Ultra Hd Grafik seçenekleri bulunmaması eksileri arasında söylense de bu gereksinimlerle o özellikleri yapmanın mümkün olmadığını göz önünde bulundurarak bu söylemlere katılmıyorum. Oyuna giriş ekranında biraz yavaş kalma ve teknik özellikleri kendimiz tasarlama konusunda biraz cimri davranmanın harici bir eksisi olduğunu düşünmediğim bir oyundur.

Sonuç; Oynarken ve incelerken çok fazla beğendiğim olan bu oyunda en hoşuma giden yeri neredeyse bütün cihazların çalıştırması. Kısıtlı imkanı olanlara çevrimiçi FPS oyunu imkanı sunan bu oyun teknik anlamda orta seviyede bulunurken, İçerik anlamında oldukça başarılıdır. Artıları çok fazla iken eksileri yok denilecek kadar az seviyededir. 3D oyun deneyimi veya cihazım FPS oyunu kaldırmıyor diyenlerin kesinlikle denemesi ve oynaması gereken bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar