Counter Attack Mobil İnceleme

17 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 30 saniye

Tam adı Counter Attack- Multiplayer FPS olarak yayımlanan ve bu yayımlandığı platformda on milyon indirme barajını aşan bu oyun adından da anlayacağımız üzere Multiplayer oynanan çevrimiçi FPS oyunudur. Mobil oyunların yayımlandığı platformlardaki en fazla aktif oyuncuya sahip olan kategorinin içinde on milyon normal gibi düşünülse de FPS oyunları için bile on milyon oldukça büyük ve başarılı bir indirme sayısıdır.

Bu platformda bulunan 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde kullanıcılar tarafından atılan oylar ile 4,2 gibi çok başarılı bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde orta seviyenin bir kademe üzerinde memnuniyet gözlemlenmektedir. Oyunun yayımlandığı platformdaki oyun bilgileri arasında göze çarpan iddialı bir kelime olan ‘muhteşem grafikler ile oyna’ kelimesi oyunun geliştirici ve yayımlayıcılarının kendilerine ne kadar güvendiklerinin kanıtıdır. Gerçekten çok kaliteli grafik görsellerine sahip olan bu birincil şahıs oyuncu görüşü ile oynanmaktadır ve üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmamaktadır. Çevrimdışı oyuna girme imkanı geliştiriciler tarafından eklenmiştir fakat sadece botlar ile antrenman yapılabilmektedir.

Teknik Özellikleri; Ultra Hd görsel grafikler bulunduran bir oyundur. Kare hızı maksimum 60 FPS alınmaktadır buda oyun akıcılığı üst düzeydir. Doku kalitesi ultra seçeneği mevcuttur. Oyun içi sesler gerçekçi seviyededir fakat görsellere ve kare hızına oranla kalitesi düşüktür. Oyun içi animasyonlar orta seviyenin bir kademe altında bulunmaktadır. Cihaz gereksinimlerini teknik özelliklerine göre oldukça düşük tutmaya çalıştıran geliştiriciler orta seviyenin bir kademe altına çekerek oldukça başarılı işler yapmışlardır. Hafıza kullanımı ise normal seviyede bulunmaktadır. Teknik açıdan ayarlamalarımızı kendi isteğimize göre yapma seçenekleri mevcut olan bir oyundur geliştiriciler bizlere bu konuda çoklu seçenek imkanları sunmaktadırlar.

İçerik Özellikleri;İçerik anlamında ilk olarak eski online Cs sistemindeki odalar kurulma olanağı olduğunda bahsetmek isterim çünkü arkadaşlarınızla oda kurup multiplayer oynama imkanı bu şekilde sunulmaktadır hemen oyna seçeneğinden eşleşerek diğer FPS oyunlarındaki gibi hızlı biçimde otomatik eşleşme seçeneğide mevcuttur. Mod olarak Heroes Arena, Bomba İmha, Silah Oyunu ve Ölüm Maçı adında 4 moda sahip bir oyundur ayrıca Pratik yapma seçeneği de bulunmaktadır. Oyun içi market, oyun içi harcama yapma olanağı, Kaplama ve kıyafetler gibi birçok oyun içi içerik özelliği bulunmaktadır.  Oyun içi etkinlikler ve ödüller mevcuttur. Aktif oyuncu sayısı oldukça iyi seviyede olan bu oyunda eşleşme problemi çekmek mümkün değildir. Ayrıca oyun içi sohbet ekip kurma olanakları ve sunucu sıralamaları ile rekabet hat safhalara taşınmıştır.

Artıları; Görsel kalitesi, Kare hızı ve oyun akıcılığı gibi teknik özellikleri ve oda kurma, sunucu sıralaması, çoklu mod seçeneği ve aktif oyuncu sayısı gibi teknik özellikleri bu oyunu bulunduğu kategorideki diğer oyunların önüne geçiren artıları içinden birkaç tanesidir ve bu artıların dışında çok fazla ekstra artısı mevcuttur.

Eksileri; Üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmaması, bazı oyun içi animasyonların kademe olarak geride kalması, ses kalitesi, kaplama kalitesi ve oyun içi harcamaların yüksek miktarda olması gibi eksileri mevcut bir oyundur fakat bu sorunların hepsi halledilebilecek sorunlardır ve zamanla aşılacağı geliştirici ve yayımlayıcı firmanın ilgisi doğrultusunda öngörülmektedir.

Sonuç; Teknik açıdan orta seviyede bulunan bir oyundur. İçerik anlamında orta seviyenin üzerinde olan bu oyunun artıları mevcut olan eksilerine oranla çok fazla miktarda bulunmaktadır. Mantık olarak eski online Cs maçlarını anımsatan bir oyundur. Bomba kurmalı ve yüksek görsellere sahip FPS oyunu oynamak isteyen oyuncuların bu oyuna kesinlikle göz atmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar