Crime Revolt Mobil İnceleme

18 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 24 saniye

Yayımlandığı platformda tam adı Crime Revolt: Çevrimiçi Nişancı Oyunu( Online FPS) olarak yayımlanan Crime Revolt adıyla bilinen bu oyun Mobil oyunlar platformunda aktif oyuncu sayısı bakımından zirvede bulunan FPS Savaş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Kategorideki Lider oyunlara oranla henüz yeni bir oyun olan bu oyun şu anda Lider konumda bulunan oyunların hızında büyüme gösteren bir oyundur. Diğer oyunlara oranla yeni kabul edilen bu oyun kısa sürede beş milyon indirme barajını aşmış Çevrimiçi bir oyundur. Yayımlandığı platformdaki puanlama sistemi üzerinden 5 yıldız üzerinden 4 yıldız gibi başarılı kabul edilen bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde ise olumsuz bir yorumla karşılaşılmamıştır. Birincil şahıs oyuncu görüşü ile oynanan bu oyundaki dikkat çeken ve en beğenilen özelliklerden biriside silah eklentilerinin gerçek hayattakine çok yakın bir görüntü sergilemesidir. Yapılan geliştirmeler ve düzeltmeler doğrultusunda şu anda oyunun 2.18’inci sürümü oynanmaktadır. Geliştirici ve Yayımlayıcı firma Edkon Games GmbH’ olarak bilinmektedir. Şu anda hızlı büyüyen ve memnuniyet seviyesi iyi olan bu oyunun geliştiricilerin yoğun ilgisi ile çok daha iyi yerlere gelmesi kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Teknik Özellikleri; Görsel kalitesi olarak Ultra Hd seçeneklerine sahip bir oyundur yine de orta seviyede kalmıştır. Ses efektleri başarısız bulduğum bu oyunda oyun içi seslendirmeler oldukça başarılıdır. Oyun akıcılığı orta seviyede bulunan bir oyundur. Ateş etme animasyonları başarılı düzeyde bulunmaktadır. Oyun boyutları ortalama 250Mb civarında olduğu için cihazınızda hafıza problemi yaşanmaz ve cihaz gereksinimleri oldukça düşük olduğu için çoğu cihazda bu oyun oynanabilmektedir. Boyutlar ve gereksinimler göz önünde bulundurulduğu takdirde orta seviyede bulunan teknik özelliklere kızmamak gerekir daha mütevazi cihazlar için tasarlanmış bir oyundur. Ayrıca teknik özellikleri bizlere ayarlama imkanı mevcuttur.

İçerik Özellikleri; İçerik anlamında Takımlı ölüm maçı, takım maçı, zombimodu, Flagsmodu ve sıralama modu olarak 5 farklı moda sahip bir oyundur. 7 farklı haritası mevcuttur. Oyun içi çok fazla silahı ve silah kaplaması vardır. Oyun içi harcama yapma imkanı, arkadaşlarla ekip kurma imkanı ve sunucu sıralamaları bulunmaktadır. oyun içi etkinlikler konusunda oldukça cömert bir oyundur bu özellikte kullanıcı yorumları incelendiği aşamada sıkça göze çarpmıştır. Aktif oyuncu sayısı zirvedeki oyunlara oranla daha orta seviyelerde bulunmaktadır. Oyun içi oyuncu kıyafetleri de mevcut olan bu oyun içerik anlamında oldukça zengin ve başarılı işler çıkartmıştır

Artıları; Daha mütevazi cihazlarda akıcı oyun deneyimi sunması oyunun artıları arasında bulunmaktadır. Oyunun yeni olduğu düşüncesiyle şu aşamalarda oyun içi etkinlik ödüllerinde daha cömert davranılması, görsel grafik kalitesi seçenekleri, çoklu mod seçenekleri, harita sayısının fazla olması gibi çoklu seçenek imkanları oyunun en önemli artıları arasında bulunmaktadır ve bu saydıklarımın harici artıları mevcut olan bir oyundur.

Eksileri; Üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmaması, Türkçe dil seçeneği mevcut olmaması, oyun içi harcamaların döviz kuruna orantılı yani normal seviyenin üzerinde olması ve bazı teknik özelliklerinin sınırlı imkanlarda olması oyunun eksileri arasında bulunmaktadır. Fakat düşük özellikli ve sınırlı imkanlara sahip cihazlar için tasarlanmış bir oyun olduğu düşünüldüğünde bunlar göz ardı edilebilir

Sonuç; Orta seviye teknik özellikleri barındıran bu oyunun içerik özellikleri ise oldukça başarılı seviyededir. Artıları oldukça fazla olan bu yeni oyunun eksileri mevcuttur. Daha mütevazi cihazı bulunan FPS oyunu severlerin bu oyuna kesinlikle göz atmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar