Garena Free Fire Mobil İnceleme

10 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 21 saniye

Yayımlandığı marketteki tam adı Garena Free Fire: Cobra olarak yayımlanan Free Fire olarak bilinen bu oyun Mobil oyunlar platformunda bulunan FPS oyunları kategorisinde Beş yüz Milyon barajını aşmış bir oyundur. Mobil oyunlar platformunun en fazla oyuncusunu barındıran kategorisi FPS oyunları bu barajı aşması normal gibi düşünülse de bu kategoride bile beş yüz milyon barajını aşmış sayılı oyun bulunmaktadır. yayımlandığı platformlarda oyunu denemeden indirmek istemeyenler için demo yani deneme sürümü indirmeden oynamak ve fikir sahibi olmak için bulunmaktadır. bu platformlardaki kullanıcı memnuniyetini ölçmek amaçlı 5 yıldıza kadar değerlendirebileceğimiz puanlama sisteminde 4,3 gibi oldukça yüksek bir puan almaktadır. Kullanıcı yorumları dikkate alındığında orta seviyenin bir kademe üzerinde memnuniyet görülmektedir.111dots Studio firması tarafından geliştirilen bu oyunun geliştiricilerine özellikle bahsetmek isterim çünkü içerik anlamında bu platformdaki en iyi işlerden bir tanesini yapmışlardır ve oyunu denemeden indirme imkanı sunarak çok ince davranış biçimi sergilemişlerdir.

Teknik Özellikleri; Grafik kalitesi olarak Ultra Hd seçenekleri mevcuttur, oyun içi sesler oldukça gerçekçi ve başarılıdır, oyun boyutları yaklaşık 670MB civarındadır bu boyut zirve yarışındaki diğer rakiplerine oranla daha mütevazı miktardadır. Oyun akıcılığı orta seviyede iken oyun içi animasyonlar bir seviye geride kalmaktadır. Cihaz gereksinimleri orta seviyededir. Ve birçok teknik özelliği ayarlama imkanını bizlere sunmuştur.

İçerik Özellikleri; Teknik anlamda da başarılı olan bu oyun içerik anlamında çok daha fazla miktarda başarılı bir oyundur. silah kaplamaları olsun kıyafetler, araç kaplamaları gibi birçok zengin görsel eklentiye sahip bu oyunda oldukça fazla sayıda mod bulunmaktadır. Mod içeriği olarak oyunun en meşhur modu olan Survivor yani hayatta kalma modu bu denli tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Aktif oyuncu sayısında zirvede bulunan bu oyunda eşleşme sorunu olmadığı ortadadır. Hatta bırakın sorunu lobide beklerken tanımadığınız eski maçlardaki takım arkadaşlarınızdan sık sık istek gelmektedir. Çok fazla sayıda silah mevcuttur. Oyun içi market imkanı ile harcama yapma seçeneği mevcuttur. Oyun içi sohbet etme imkanı etkileşimler oldukça iyi seviyededir. İçerik anlamında sayabileceğimiz çok fazla şey mevcuttur o yüzden bir FPS oyununda içerik olarak ne arıyorsanız bu oyunda mevcuttur.

Artıları; Silah kaplamaları görselleri diğer oyunlara oranla çok daha başarılı biçimde olması, çok fazla mod seçeneğine sahip olması, aktif oyuncu sayısı fazla dediğimiz oyunların bile üzerinde seviyede olması ve geliştiricilerin yüksek oranda ilgisi bu oyunun en bilindik artıları arasındadır. Çok daha fazla artısı mevcut olan bir oyunun bu saydığım kısmı en bilindikleridir.

Eksileri; Oyun içi animasyonların bir kademe yavaş kalması ve oyun içi harcamaların normal seviyenin üzerinde olması dışında bir eksisi bulunmamaktadır. Harcamaların fiyatı konusuna gelecek olursak bu harcamaları yaparak kazanacağımız skinler konusundan oldukça başarılı işler çıkarıldığı için bu durum göz ardı edilebilir.

Sonuç; Teknik açıdan orta seviyenin bir kademe üzerinde bulunan bu oyunun gereksinim ve hafıza kullanımına bakıldığında çok iyi işler çıkarıldığı alenen ortadadır. İçerik anlamında ise zirvedeki birkaç oyundan birisi olan bu oyun gerçekten içerik anlamında gördüğüm en zengin oyunlardan bir tanesidir. Ayrıca geliştiricilerin yüksek oranda ilgisi sayesinde gün geçtikçe çok daha işler çıkarıldığı ve başarı oranının arttığı gözlemlenmiştir. Artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az olan bir oyundur. Survivor modda popüler oyunlar seviyorum diyen oyuncuların kesinlikle bakması gereken bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar