Zula Mobile 3 Parmak Ayarları Nasıl Yapılır?

24 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 31 saniye

Oynadığınız FPS oyunun da oyundaki verimliliğinizi arttırmanın sadece tecrübe ve el becerisi edinerek kazanılmadığı konusunda FPS oyunu severler olarak hemfikiriz. En önemli şeylerden bir tanesi el becerisi ve tecrübeyi arttırmak olsa da oynadığınız karakterin hıghground’ u hassasiyet ayarlarımız ve oynadığımız parmak sayısına göre kontrol ayarlamaları yapmak gibi etkenler oldukça fazla verimliliğinizi arttırmaktadır. Çok fazla miktarda sevilen ve tercih edilen bir oyun olan Zula Mobile’ de zorlu savaşların ve sıralama sisteminin bulunduğu bir oyundur. Bu konsol ayarlamaları yaparak üst seviyelere çıkma mücadelenizde işiniz çok daha kolay hale gelmektedir. Grafik kalitesi ve üst düzey oyun akıcılığı ile Mobil FPS oyunları kategorisinde zirve yarışına ortak olan bu oyunda da kendi oynadığınız parmak sayısına göre konsol ayarlamaları yapmak mümkündür.

Üç Parmak Ayarlamaları Ne İşe Yarar?Oyunun orijinal kontrol ayarlarında oyunu sağ ve sol elin baş parmağı ile oynanması için dizayn edilmiştir. Oyuncuların bir kısmı bu ayarlamaları kullanarak oynasa da daha üst seviyelerde oynayan oyunculara bu kontrol ayarları yetmemektedir. Kontrol ayarlarında ki bazı komut fonksiyonlarının yerlerini değiştirerek genelde sol el işaret parmağına da işlev hakkı tanıyarak oyun çok daha verimli ve hızlı bir şekilde oynanır.

Üç Parmak Ayarlamaları Nasıl Yapılır?Oyun giriş ekranında sağ üst köşede bulunan dişli şeklindeki ayarlar butonuna tıklayınız. Burada açılan seçenekte üst kısımda bulunan soldan üçüncü sırada bulunan kontroller seçeneğine tıklayınız. Bu kısımda tuş pozisyonları seçeneğine özelleştir dediğinizde kontrollere erişim sağlayarak bu kısımdan üç parmak ayarlarına uygun biçimde dizayn edilebilir.

Tavsiye Edilen Üç Parmak Ayarları;Her oyuncunun kendi el becerisine uygun ve oyunun akıcılığına göre hassasiyet ve kontrol ayarları vardır. Benim 3 parmak ayarlarım genel olarak en fazla kullanılan ve tercih edilen şekilde gayet sade biçimde dizayn edildiği için üç parmak kontrollerine yeni geçen oyunculara oldukça uygundur. Ekran dört eşit parçaya bölündüğün de sol üst köşede saydamlıkları normal seviyenin altına düşürülmüş biçimde ve boyutları büyütülmüş şekilde ateş tuşları sol elin işaret parmağı kullanacağı şekilde yerleştirilir. Sol alt köşede hareket konsolu saydamlaştırılmış ve boyutu büyütülmüş şekilde sol elin baş parmağı kullanacağı şekilde dizayn edilmiştir. Haritanın sağ üst köşesinde hiçbir değişiklik yapılmamıştır. En önemli kısım olan ve en fazla iş düşen parmak olan sağ elin baş parmağı için ekranın sağ alt köşesinde şarjör, bomba, eğilme, dürbün açma ve zıplama tuşları boyutları büyültülerek kullanılmıştır ve saydamlık dereceleri düşürülmüştür. Hareket sensörü kullanmıyorsanız Aim Görevi de bu parmağa düşeceği için yukarıda ki fotoğraftaki gibi dizayn etmeniz rica edilir.

Gerekli Ayrıntılar;Bu ayarlamaları yaparak verimi ve başarı oranınızı arttırabilirsiniz. En önemli kısım sizin kendinizi hangi ayarlamalarda daha rahat hissettiğinizdir. Fikir sahibi olmayan oyuncular için bu ayarlamaları yapmanız tavsiye edilir. Hareket sensörü alışkanlığı mutlaka kazanmalısınız o zaman daha da başarılı olursunuz, ayrıca hassasiyet ayarlarınızı da yapmalısınız. Hassasiyet ayarları konusunda fikir sahibi değilseniz daha önce o konu üzerinde yazdığım makaleme göz atabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Sonuç;‘Bütün bu ayarlamalar bize ne kazandırır?’ sorusunun cevabı kullandığımız otomatik silahlar da daha kolay sprey atılabilir, kurmalı tüfekler veya pompalı tüfek verimleri daha da fazla oranda artar ve oynaması kolaylaşır ve oyun içi hızımız artar. Zula mobile oynarken çok daha fazla profesyonel seviyelerde oynamak isteyen oyuncuların bu kontrol ayarlarını mutlaka yapmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar