Raid: Shadow Legends Mobil İnceleme

14 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 30 saniye

Yayımlandığı platformlarda tam adı Raid: Shadow Legends olarak yayımlanan bu oyun mobil oyunlar platformunda savaş ve strateji oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,3 yıldız alan bu oyun on milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Kullanıcı yorumları incelendiğinde yüksek oranda memnuniyet gözlemlenmektedir. Oyunun en güzel yönlerinden biriside kullanılan karakterlerin sevdiğimiz filmlerdeki mitolojik karakterler olmasıdır. Oyunun hikayesi ve içerisinde bulunan mitolojik karakterler, bizlere Yüzüklerin efendisi Filmini anımsatmaktadır. Oyunun oynanış mantığı açısından bakıldığında elde ettiğimiz veya satın aldığımız karakterleri yükselterek ekipler oluşturulup çevrimiçi diğer oyuncularla savaşmayı hedef kılmaktadır. Oyunu ilk indirdiğimizde geliştirici tarafından yapılan iyileştirme ve geliştirmeler için 1059Mb güncelleme bulunmaktadır fakat bu güncelleme arka planda olduğu için oyunumuzu olumsuz etkilememektedir.

Öğretici kısmına ayrıca değinmek istedim, özellikle son günlerde oynadığım oyunlarda gördüğüm en başarılı öğretici. Çok sade, ayrıntılı ve kullanıcıları sıkmayan öğretici oyunun hikayesine de ufak ufak değinerek oyunu çok daha güzel ve ilgi çekici kılmaktadır.

Hem geliştirici, hem de yayımlayıcı olan firma Plarium global Ltd’dir. Çok eğlenceli olan bu oyun geliştiricilerin ince davranışları sayesinde çok uygun oyun içi harcama fiyatlarına sahiptir.

Teknik Özellikleri; Çok başarılı 3D görsellere sahip bir oyundur. Ses efektleri ve kalitesi çok gerçekçi ve başarılı olan bu oyunun boyutları orta seviyededir. Cihaz gereksinimleri de orta seviyede bulunan bir oyundur. bu kategorideki bu tarz oyunlardaki teknik açıdan en önemli özellik karakter animasyonlarının gerçekçi olması ve efekt kalitesidir, bu oyundaki en beğendiğim özellik olan karakter animasyonları oldukça kaliteli gerçekçi ve başarılıdır. Oyun boyutları ile ilgili ek olarak geliştirici düzenlemeleri olarak oyun içi 1059Mb patch indirmesi bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri; İçerik anlamında çoklu mod seçenekleri, çok fazla kahraman seçeneği, kahraman yükseltmeleri, oyun içi harcamalar, oyun içi etkinlik ödülleri, oyun içi etkileşim seviyesinin yüksek olması, aktif oyuncu sayısının gayet iyi durumda olması gibi aradığınız bütün özellikleri mevcut bir oyundur. İçerik anlamında eksisi bulunmayan hatta bu kategorideki çoğu diğer oyuna oranla çok fazla artısı bulunan bu oyunun hikaye kısmı da oldukça etkileyici ve başarılıdır. Oyun içi harcamaların fiyatı oldukça uygun olan bu oyunda etkinlikler olarak geliştiriciler oldukça cömert davranmaktadır.

Artıları; Teknik anlamda çok başarılı çözünürlük, görseller ve karakter animasyonları olması bu oyunun bu kategorideki diğer oyunlara göre artıları arasında bulunmaktadır. içerik anlamındaki çoğu özelliği artısı olarak görünse de en önemli olanları aktif oyuncu sayısı durumu, etkinlik ödüllerinin seviyesi, oyun içi harcama fiyatları ve oyunun filmlerdeki tadında hikayesidir. Artıları çok fazla olan bu oyunda kendimce en önemli görebildiklerim bu kadardır ama bu saydıklarımın dışında çok fazla artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri; İçerik anlamında eksisi bulunmayan bu oyunun teknik anlamda boyutlar ve gereksinimleri yüzünden bazı cihazlarda sorun yapması eksi olarak düşünülebilir. Fakat bu kadar kaliteli oyunları oynamak istiyorsak çok düşük özellikler beklemek haksızlık olabilir çünkü o gereksinime sahip cihazların çalıştırması imkansızdır.

Sonuç; Teknik anlamda orta seviyenin bir kademe üzerinde bulunan bir oyundur. İçerik anlamında ise zirve yarışında bulunan bir oyundur. İçerik olarak çok zengin olan bu oyunun artılarını saymakla bitmez. Yok denecek kadar ya da sineye çekilecek kadar eksisi bulunan bir oyundur. Toparlanacak olursa her anlamda başarılı olan bir oyundur. Sevdiğimiz mitolojik filmler tadında savaş oyunları arayan oyuncular için oldukça uygun bir oyundur kesinlikle göz atmalarını tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar