Sniper Strike Mobil İnceleme

05 Nisan 2021 0 Yorum 3 dakika, 24 saniye

Yapılan son geliştirmeler ve iyileştirmeler doğrultusunda yayımlandığı platformdaki tam adı ‘Sniper Strike- FPS 3D Shooting Game’ olarak yayımlanan bu oyun kullanıcılar arasında ‘Sniper Strike’ olarak bilinmektedir. Mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncusuna sahip ve en çok tercih edilen kategorisi olan FPS silah oyunları kategorisinde bulunan bu oyun on milyon indirme barajını aşmıştır. Bu barajı aşarak aktif oyuncu sayısındaki gücü ile kategorisinde iddialı bir oyun olduğunu ispatlayan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde orta seviyede bir memnuniyet gözlemlenmiştir. Yayımlandığı platformdaki kullanıcılar tarafından belirlenen 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,4 gibi başarılı bir puan almıştır. Kullanıcı yorumlarındaki orta seviyede memnuniyetin bu istatistiklerle çakışması muhtemelen son güncelleme ile alakalıdır. 30 Mart 2021 tarihinde gelen son güncelleme ile oyunun şu anda 500067’inci sürümü oynanmaktadır. İlk yayımlanma tarihi 27 Kasım 2017 olan bu oyun, yayımlandığı tarihten bu güne büyük gelişim göstermiş bir oyundur. Son gelen güncellemede içeriksek olarak Yeni Liman Harekat Bölgesi ve 4 adet silah eklenmiştir. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda ‘Mobile Gaming Studios Ltd’ hem geliştirici hem de sunan firma olarak görüntülenmektedir. Kullanıcı yorumları incelendiği anda göze çarpan yorumlardan bir tanesi geliştiricilerin kullanıcılar doğrultusunda geliştirme ve iyileştirme çalışmaları yaptığıdır bu durumda kullanıcılar için oldukça avantajlı bir durumdur. Çevrimiçi oynanan bu oyun hem tek oyunculu hem de özel etkinlik anlarında çok oyunculu seçenekleri ile oynanabilmektedir. Keskin nişancı FPS oyunudur Taarruz tüfekleri bulunmamaktadır bu nedenle keskin nişancı severler tarafından yoğun bir ilgi görmektedir.

Teknik Özellikleri; Ultra HD ve 3 Boyutlu görsellere sahip bir oyundur bu açıdan mükemmel grafik seçenekleri kullanıcılara sunulmaktadır. Ses kalitesi ve oyun içi sesleri orta seviyelerde kalmaktadır. En fazla 60 FPS kare hızı alınmaktadır kategori için oldukça iyi bir seviyedir bu durumda fazlasıyla iyi seviyede oyun akıcılığı anlamına gelmektedir. Ateş etme animasyonları ve oyun içi animasyonlar orta seviyededir. Cihaz gereksinimleri kategoriye oranla orta seviyenin bir kademe altındadır bu durumda çok fazla cihazda bu oyunun çalıştırılabileceği anlamına gelmektedir. İndirme hafızası yaklaşık 200 Mb civarlarındadır bu özelliklere bakılacak olduğunda gayet iyi bir seviyedir.

İçerik Özellikleri; Çevrimiçi ve çevrimdışı oynanabilen bu oyun tek oyunculu oynanmaktadır. Birincil şahıs oyuncu görüşü ile oynanan bu oyunda üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmamaktadır. Oyun modları çeşitleri mevcuttur. Silah çeşitleri ve kaplamaları bulunmaktadır. Oyun içi sohbet, arkadaş ekleme olanakları bulunmaktadır yani oyun içi etkileşim seviyesi fazlasıyla iyidir. Arkadaşlarına karşı Multiplayer oynanabilmektedir. Oyun içi market imkanı, oyun içi harcama yapma olanakları mevcuttur oyun içi harcamalar kategoriye göre orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir. Öğretici gayet başarılı bir durumdadır bu nedenle yeni başlayan oyuncular için öğrenme zorluğu yaşanmaz. İndirmeden deneyim edinmek için yayımlandığı platformda giriş butonu bulunmaktadır.

Artıları;

  • Mükemmel görsel renklendirmeleri ve grafik kalitesi seçenekleri, oyun akıcılığı anlamındaki başarısı, cihaz gereksinimleri ve indirme hafızası teknik anlamındaki artılarıdır.
  • İndirmeden deneme seçenekleri, oyun içi etkileşim imkanları, mod seçenekleri, silah seçenekleri, kaplama alternatifleri gibi birçok içerik seçeneği artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri;

  • Ses kalitesi ve ateş etme animasyonlarının orta seviyede kalması teknik eksileri olarak kabul edilebilir.
  • Oyun içi harcama fiyatlarının orta seviyelerin üzerinde olması içerik olarak eksisidir.

Sonuç; Teknik ve içerik anlamında gayet başarılı olan bu oyunun çok fazla artısı mevcuttur. Sniper modunda FPS oyunu severler için fazlasıyla uygun bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar