BDO - Manos Toplama Elbesisesi Nasıl Elde Edilir ? ve Nasıl Upgrade Yapılır ?

23 Kasım 2020 0 Yorum 2 dakika, 0 saniye

Bu yazımızda Black Desert Online dünyasında oldukça önemli olan Manos zırhlar ile yaşam becerileri üzerine (life skill) oynayan oyunculara bilgi vermesi açısından bir Manos toplama elbisesini sıfırdan üretip TET seviyesine yükseltiyoruz.

Öncelikle Üretim notları kısmından Manos Toplama elbisesi için gerekli materyalleri öğrenelim.

50 X Büyülü Parça (Kara Büyü Kristalleri Isıtılarak elde edilir) 15 X Alacakaranlık Pamuk Kumaş
30 X Ayışığı Opal 5x Manos Taşı

Büyülü Parça: Kara büyü kristallerini "L" tuşuna basarak işleme menüsünü açıp, "Isıtma" seçeneğini seçerek işleyebilir ve üretebilirsiniz. Maksimum 2 tane olmak üzere (nadiren) büyülü parça elde edersiniz. 50x Büyülü parçayı ortalam 45 adet Kara büyü kristalinden elde edebilirsiniz.

Ayışığı Opal: Bu eşyadan 30 adet gerekli. Merkez pazarda fiyatı oldukça makul. Satın alabilirsiniz. Eğer merkez pazarda mevcut değilse o zaman 30x Metal Çözelti ve 90X Parlak opal alarak kendiniz üretebilirsiniz. Her defasında 1 adet vermez ve size gerekli olandan daha fazla üreteceksiniz.

5X Manos Taşı: Okyanusta rastgele düşebilir ya da kuyumcudan 5 Milyon Silver karşılığında satın alabilirsiniz.

Alacakaranlık Pamuk Kumaş: Merkez pazardan 15 adet satın alabilir, eğer pazarda bulamazsanız 50x pamuk kumar ve 50x cesaret yağı "L" menüsünden öğütme seçilerek öğütülür ve elde edilir.

Malzemeleri elde ettiğinizde "L" menüsünden Üretim sekmesini tıklayıp, gerekli materyalleri koyup üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

Manos Zırhlar Nasıl Upgrade Edilir ?

Manos zırhlar +0 olarak üretilir ve isteyen oyuncular bu eşyaları yükseltebilir. Yükseltme yapılmazsa çokta işe yarayan eşyalar değildirler. İyi bir toplama zırhı minimum TET olmalıdır. Yüksek yaşam puanı sağlaması açısından önemlidir. Bu zırh ve diğer manos ekipmanlar sayesinden tek seferde daha yüksek eşya düşürebilirsiniz.

+0 +15 arası Kara Kristal taşı ile yükseltme yapılır. Yükseltme derecesine göre gerekli taş miktarı değişkenlik gösterebilir.

+15 - PEN dereceleri arası ise 1 adet Konsantre kara kristal gereklidir. Her defasında 1 taş ile yükseltme yapılır. Yükseltme başarısız olursa ekipman seviyesi 1 düşer. PRI seviyesinde yükseltme başarısız olursa ekipman seviyesi aynı derecede kalır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar