Zula Mobile Oyun Modları

01 Şubat 2021 0 Yorum 2 dakika, 48 saniye

Zula Lokum Games tarafından yayınlana, MadByte games tarafından geliştirilen çokça sevilen ve tercih edilen, Türk yapımı bir FPS oyunudur. 2015 yılında piyasaya sürülen sunulan bu oyunun mobil için olanı 2020 Ocak ayında çıkmıştır. Büyük miktarda oyuncu kitlesine sahip bu oyunda E-Spor turnuvaları da düzenlenmektedir.

Mobil cihazlar için de oynanabilir olan  Zula Mobile de oyuna ilk yükleme yapıp giriş yaptığınız ekranda oyunu kasmadan oynamanız için Grafik seçimi tavsiyesi gelmektedir. Steam versiyonuna göre daha mütevazi olan bu oyunu çok düşük özellikli cihazlarda oynarken istediğiniz verimi almak mümkün değildir. Oyunun en güzel yanı Türk yapımı olduğu için modlardaki haritaların da Türkçe olmasıdır. Zula Mobile de, Klasik ve Etkinlik olmak üzere 2 oyun modu vardır.

Oyun giriş ekranında ki sağ alt köşede, başla butonun üzerindeki kısımlardan seçim yaparak oyun başlatılabilir.

  • Klasik Modlar; Takımlı ölüm maçı, sabotaj ve herkes tek olmak üzere kendi içerisinde 3 gruba ayrılan bu modlar da bolca harita mevcuttur. Oyunun en çok tercih edilen bu modun da sabotaj kısmındaki SAFRANBOLU haritası oyunun en sevilen haritasıdır.
    • Takımlı Ölüm Maçı; Gemi başta olmak üzere, Havuz Partisi, yeni eklenen Hangar ve Nemrut adında 4 harita mevcuttur. Çokça sevilen oyunun en çok beğenilen maçlarından birisi olan takımlı ölüm maçı yüksek gerilimli maçları ile adrenalin seviyemizin tavan yapmasını sağlar. Bu modda mücadeleler 5v5’dir.
  • Sabotaj; Cs:Go geçmişli veya sever oyuncular için kesinlikle oynamalarını önereceğim bir moddur. Seviye 4 te oynamaya başlayabileceğimiz Safranbolu haritası Cs’deki dust 2 haritasıyla yüksek oranda benzerlik göstermektedir. Oyunun en sevilen ve benimde en çok beğendiğim harita olan Safranbolu haritasının dışında, Çin Bahçeleri adında görsellikleri ile adı gibi Çin Bahçelerini anımsatan bir haritadır. Bu modda mücadeleler 5v5’dir.
  • Herkes Tek; Herkesin tek olduğu bu modda 10 dakika süre içerisinde 30 skor yapılmak amaçlanır. Gece klübü adında bir tane harita mevcut olan bu mod kısmen de olsa Pubg Mobile de bulunan ambar haritasını anımsatır. Aralarında ki fark biri 5v5 iken burada bireysel oynuyorsundur. Başlamak için minimum 5 seviye ister.
  • Etkinlik Modları; Henüz 1 seçeneğe sahip olan bu moda ileride farklı etkinlik ve haritaların geleceği öngörülüyor.  Sadece bıçak kullanılması hariç Pubg Mobilede ki ambar moduyla benzerlik gösteren bir moddur.  10 dakika sürede, 5v5 ekiplerle, 100 skor yapmayı amaçlayan bu moddaki mevcut harita, Sadece Bıçak seçimi ile Gece Kulübü haritasıdır.

Oyun içerisindeki en beğendiğim şeylerden biriside Bora 12 gibi dünya Çapında Türk Silahlarına bu oyunda yer verilmesidir. Eğer Cihazım çok kötü değil diyorsan ve Fps oyunları düşkünüysen yüksek grafiklerde bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. İçerisinde çok fazla silah Çeşidi barındıran Zula Mobile yüksek heyecanı ve aksiyonu ile FPS oyunlarının kuşkusuz yükselen yıldızlarından birisi.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar