Stranded Deep Tuğla Hurda Nasıl Yapılır?

31 Ocak 2021 0 Yorum 2 dakika, 37 saniye

Stranded Deep bir bilgisayar oyunudur ve hayatta kalma üzerinedir. Oyunda artık tuğla hurda adanızda tüm her şeyi yaptınız ve daha sağlıklı yapılar üretmek istediğinizde yapılmaktadır.

Tuğla Hurda Üretimi İçin Ana Şablon:

 • Tuğlalık
 • Fırın

Tuğlalık Nasıl Yapılır?

 

İlk olarak tuğla hurdanın belirli bir şekli alabilmesi için tuğlalık kurmanız gerekmektedir.  Bunun için ilk olarak tuğlalık yapmanız gerekmektedir. Tuğlalık için gerekli malzemeler:

 • Üç adet kil
 • Üç adet tahta hurda

Kil kısa yoldan elde etmek için bir yöntem yoktur maalesef kil bulmak için çantanıza işlenmiş kazma, köpek balığı savar ve nefes arttırıcı koyup. Okyanus zeminini ve batıkların içini aramanız gerekmektedir.

Tahta hurda için birde fazla yol mevcuttur. Bunlar:

 • Kendi adanız veya başka ada zeminlerinde bulabilirsiniz.
 • Okyanustaki batık gemilerde yer alan tahta konteynır ve metal konteynırların içerisinde de bulabilirsiniz.
 • Odunlukta kendiniz de üretebilirsiniz.
 • Sizin için en güzel ve rahat seçenek üçüncü seçenek olacaktır. Palmiye ağaçlarını bir işlenmiş balta ile kesin ve kütükleri çantanıza ekleyin daha sonra daha önce yapmış olduğunuz yardımı ile tahta hurdanızı üretin.

  Üç tane tahta hurdayı ve üç tane kili çantanıza ekleyin ardından klavyenizden ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü açılacak sağdan ikinci sırada yer alan küçük çadır şeklindeki simgeye tıklayın tuğlalık seçin ve üretin.

   

  Gerekli malzeme şartları sağlandıktan sonra adanız istediğiniz herhangi bir yere kurun. Tavsiye, fırın ve tuğlalık adanın boş bir kısmından yan yana yerleştirin sebebini bilmiyorum fakat ikisi yan yana olmayınca tuğla hurda üretmeye izin vermiyor.

  Fırın Nasıl Yapılır?

   

  Tuğla hurda üretimi için tuğlalık ile tuğlaya şekil verildi fakat ortaya bir malzeme çıkabilmesi için çiğ olan kili kalıba sokuldu fakat bunu kullanabilmek için pişirmeniz gerek bunun içinde fırın yapmanız gerekmektedir. Fırın için gerekli malzemeler:

  • Aldı adet kil
  • Üç adet odun
  • İki adet halat

  Kil için okyanustan çıkarmanız gerekmektedir.

  Odunu ise palmiye ağaçlarını keserek elde edebilirsiniz.

  Halat ise yuka bitkileri ile üretebilirsiniz.

   

  Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ardından klavyenizden ‘C’ tuşuna basın üretim menüsü açılacak sağdan ikinci sırada yer alan küçük çadır şeklindeki simgeye tıklayın fırın seçin ve üretin.

  Tuğla hurda Nasıl Üretilir?

  Şimdi tüm her şey kuruldu sıra geldi tuğla hurda üretmeye. Tuğla hurda üretmek için gerekli olan malzemeler:

  • İki adet kil

   

  Kili çantanıza ekleyin daha sonra ‘E’ tuşuna basın ve üretim menüsü karşına gelecek ve oradan araçlar simgesine tıklayın daha sonra tuğla hurdayı seçin ve üretin. Otomatik olarak çantanıza eklenecek.

  Yazar Hakkında

  ToS@

  Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

  Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

  Rehber kategorisinden Yazılar