Raft Survival Ocean Nomad Köpek Balığı Saldırılarından Nasıl Korunursunuz?

09 Şubat 2021 0 Yorum 2 dakika, 3 saniye

Raft Survival Ocean Nomad mobil hayatta kalma oyunudur. Oyunda harita üzerindeki tehditlerin haricinde sal etrafında sürekli dolaşan bir köpek balığı tehdidi daha vardır. Köpek balığı okyanusu düşerseniz ve sizi yakalarsa saldırmaya başlayacak bu durum sizi öldürmeye kadar gidebilir. Bir diğer zararlı noktası ise köpek balığı salınıza saldıracak, saldaki bir kareye dişlerini kenetler köpek balığına kanca ya da saldırı silahınız ile vurmazsanız salın o karedeki parçayı kıracaktır. Bu olayı sürekli olarak tekrarlamaktadır.  Bu saldırılardan korunmanın en temel ve etkili yolu ise ahşap barikat kurmanızdır.

Ahşap Barikat Nedir?                   

Sivri uçlu kazıkların bir araya gelmesiyle oluşturulmuş ahşaptan koruyucu bir duvar. Köpek balığı saldırısına karşı kendinizi korumanıza yardımcı olur.

Ahşap Barikat Ana Şablon:

  • Dört adet ahşap tahta
  • Bir adet halat

Ahşap tahta, bir kütükten kaba işlenmiş plakalardır. Atölyede dört adet odun ve iki dakika ile bir adet ahşap tahta üretebilirsiniz.

Halat, kumaş parçalarının çok sıkı bir şekilde birbirine bağlanması ile oluşmuştur. Ek olarak üretebilmeniz için tezgâhta altı adet saz ve üç dakika ile bir adet halat elde etmeniz mümkündür.

Ahşap Barikat Nasıl Üretilir?

Üretmiş olduğunuz ahşap tahta ve ve halatları çantanıza ekleyin ekran sağ alt köşede yer alan çekiç simgesine tıklayın.

Daha sonra üretim menüsü açılacak soldan birinci sırada yer alan sal kategorisine tıklayın daha sonra ahşap barikatı bulun ve Mouse sol tuş ile bir kez tıklayın ardından ekranın sağ tarafından ahşap barikat belirecek gerekli bileşenleri karşılıyorsanız yarat butonuna basın ve üretimi tamamlayın.

Ahşap Barikat Sal Üzerindeki Yerleşimi?

Saldaki her bir kareye bir adet ahşap barikat yerleştirebilirsiniz. Ahşap barikatları olabildiğince uç kısma yerleştirmenizde fayda var geriye yerleştirmeniz durumunda köpek balığının ısırma ihtimali yüksek bu durumda üretilen barikatlar bir işe yaramayacak. Diğer bir tavsiyem ise enlemesine değil yukarıya doğru yükselin bu şekilde köpek balığı saldırılarından korunmak için ahşap barikat üretme oranınız düşürmüş oluyor.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar