BDO - İmparatorluk Üretim Teslimatı Nedir? Nasıl Yapılır ?

27 Ekim 2021 0 Yorum 5 dakika, 12 saniye

Oyunda para ihtiyacınızı karşılayacak güzel bir etkinliktir İmparatorluk Üretim teslimatı. İster kimya, isterseniz de mutfak üretimlerinizi büyük şehirlerde (Bölge başkentlerinde) yer alan imparatorluk üretim teslimatçısına paketleyerek verip karşılığında oyun içi gümüş para elde edebiliriz. Fakat sürekli olarak vermek oyunda büyük sorun yaratacağı için yapımcılar tarafından günlük teslim edebileceğiniz paket sayısı sınırlandırılmıştır. Katkı puanının yarısı kadar ürün teslimatı gerçekleştirebilirsiniz. Aklınızda tek soru işareti kalmayacak şekilde geni ve güncel olarak size bu durumu detaylıca aktarmak istiyoruz.

İmparatorluk Üretim Teslimatı NPC'sini Nerede Bulurum?

İmparatorluk üretim teslimatı başlıklı NPC'ler bölgelerin başkentlerinde yer alır. Balenos bölgesinin başkenti Olvia'dır. Olvia'da Üretim teslimatı NPC'si Lotz Pavarotti'dir. Serendia bölgesinin başkenti ise Heidel'dir. Heidel imparatorluk teslimatı npcsi ise Pasvinder isimli npcdir. Calpeon için Bech, Mediah için Altınova'daki Liff, Valencia için Shandi Yut, Drieghan için Duvencrune şehrindeki Drexin, O'dyllita için Doxia'dır.

NPC'ler Nasıl Bulunur?

Yukarıda ki resimde gördüğünüz üzere arama butonuna basarak açılan alana İmparatorluk Üretimi yazarak arama butonuna basarsanız tüm bölgelerde üretim teslimatı npclerine ulaşabilirsiniz.

İmparatorluk Üretimi için gerekli Malzemeleri Nasıl Üretirim?

İmparatorluk üretimine vereceğiniz malzemeler beceri seviyenize göre değişir. Örneğin Aşçılık beceriniz Zanaatkar ise Zanaatkar Aşçılık Kutusu ve daha aşağı seviyede kutuları teslim edebilirsiniz. Peki Zanaatkar aşçılık kutusunun içerisinde hangi yemekler olabilir? Bunun içinde oyun esnasında F2 tuşuna basarak üretim notlarını açıp arama alanına Zanaatkar Aşçılık Kutusu yazabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi içerisinde yer alan herhangi bir yemekten gerekli adete sahipseniz o aşçılık veya ilaç kutusunu üretebilirsiniz. Peki içerisinde yer alan yemek veya ilaçları nasıl üreteceksiniz? Hemen ona da değinelim.

Bu eşyaları üretmek için öncelikle bir eve ihtiyacınız var. Katkı puanlarınız aracılığı ile istediğiniz bir şehirde ev sahibi olabilirsiniz. Haritayı "M" tuşu ile açıp ev sahibi olmak istediğiniz bir şehir merkezine tıklayın. Daha sonra satın almak istediğiniz Evin ufak simgesine tıklayın.

Satın aldıktan sonra evinize üretim yapacağınız için ya pişirme aleti yada kimya tezgahını yerleştirmeniz gerekir. Pişirme tezgahını şehirlerde yer alan hancılardan satın alabilirsiniz. Dilerseniz üstün ve ileri düzey tezgahlarını merkez pazardan satın alabilirsiniz.

Hancıları yine üst kısımda NPC bulma bölümündeki gibi arama kısmına Han yazarak her bölgedeki ve şehirdeki hancılara ulaşabilirsiniz.

Merkez pazarı açarak sipariş verebilir veya varsa satan hemen satın alabilirsiniz.

Evinize pişirme tezgahını yerleştirdikten sonra artık üretime başlayabilirsiniz. Biz bu örnekte Zanaatkar aşçılık kutusu yapacağımız için içerisinde bize uygun olan yemek olarak Et Kroket seçtik. Sizde hangi aşçılık kutusu yapacaksanız içerisinde size en uygun yapımı en kolay veya gerekli malzmeleri en seri bulabileceğiniz bir yemek seçebilirsiniz. Gerekli malzemelere yine F2 > Üretim Notları kısmından bakalım.

1 kez pişirmek için gerekli malzemeler 8 Adet Et, 5 adet buğday, 2 adet peynir, 2 adet yumurta ve 4 adet kızartma yağı. Hemen bu malzemeleri merkez pazardan veya kendimiz toplama yöntemi ile elde edelim ve üretime geçelim. Bu arada orada Domuz eti yazması sizin illa domuz eti bulmanız anlamına gelmiyor. Herhangi bir et kullanabilirsiniz. Diğer ürünler içinde geçerlidir. Yani Buğday unu yerine farklı bir un kullanabilirsiniz. Kızartma yağı, aşçılık şarabı, şeker, karbonat gibi ürünleri Hancıdan satın alabilirsiniz.

Malzemeleri hazırladıktan sonra tekrar eve gelip, üretime başlayalım. İlk olarak malzemeleri pişirme tezgahına koyuyoruz ve fazla fazla malzememiz varsa eğer Sürekli Üretim butonuna tıklayarak üretime başlayabiliriz.

Aşçılık seviyenize göre ve puana göre üretim gerçekleşecek.

40 adet yazan et kroketler aşçılık seviyemiz yüksek olduğu için ürünleri toplu olarak pişirme sağlıyor. Çıtır Et Kroket ise daha lezzetli yemekler yaparak arada bize hediye şeklinde veriliyor. Yeterli sayıda üretim yaptıktan sonra şimdi ürettiğimiz bu et Kroketleri imparatorluk teslimatı için paketleyebiliriz.

İmparatorluk Üretimi Paketleme

Az önce ürettiğimiz et kroketleri şimdi L tuşuna basarak İmparatorluk Mutfağı paketlemeyi seçerek paketleyebiliriz.

Paketlerimizi satmak için İmparatorluk üretim npcsine gidebiliriz.

Npc ile konuşarak elimizdeki kutuları satabiliriz.

Toplu İmparatorluk Paketleme

İmparatorluk teslimatı kutularını toplu şekilde paketlemenizi sağlayan yeni bir güncelleme gelmişti. Bunun için NPC ile konuşarak bunu nasıl yapacağımızı öğrenelim.

NPC bize bu işi anlatacak diğer npcye yönlendirecek. Buradaki anlatıda Heidel kullanılmıştır. Sizde sizin şehrinizdeki npc ile etkileşime geçerek bu işi yapacak diğer npcye yönlenebilirsiniz.

Aşçılık ya da Kimya için mevcut görevlerden istediğinizi alarak toplu paketlemeyi öğrenebilirsiniz. Görev gereksinimi ise;

500 adet İmparatorluk Mutfağı nişanı göstermenizi istiyor. Eğer yeni başladıysanız bunu yapamayacaksınız. Fakat teslim ettiğiniz her kutu için hem para hemde 1 adet nişan sahibi olacaksınız. Toplamda 500 kutu teslim ederseniz gereksinimi karşılayabilirsiniz.

Görevi tamamladıktan sonra eski ay sorumlusuna giderek Toplu Paketleme Kordonu satın alabilirsiniz.

Yine L tuşuna basarak açılan ekrandan İmparatorluk Mutfağı Paketleme bölümüne gelip et kroket ve toplu paketleme kordonu yerleştirerek tek seferde 10 paket üretebilirsiniz.

Burada bir detay vermek istiyoruz. Üretim esnasında elde ettiğimiz mavi derece yemek veya ilaçları da imparatorluk üretiminde kullanabiliriz. Örnekte et kroket vermiştik ondan devam edelim. Yeşil derece et kroket teslim ederken 18 adet veriyorduk. Fakat mavi derece çıtır et kroket 6 adet vererek 1 adet paket alabiliriz. O yemekleri merkez pazarda satmanıza gerek yok.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar