New World Tabaklama Nasıl Yapılır?

28 Aralık 2021 0 Yorum 1 dakika, 54 saniye

New World yaşam becerileri para, seviye ve yeni eşyalar elde etmenizi kolaylaştıran sadece zaman maliyeti olan becerilerdir. Birçok oyuncu oyunda GEAR konusunda deri eşyalar tercih eder. Bu, çelik eşyalara oranla karakterin daha hızlı hareket etmesini sağlaması ve kumaş elbiselere göre de daha dengeli koruma sağlaması, bu eşyaları üretirken gerekli materyalleri değerli kılar.

O nedenle New World dünyasında mobların neredeyse yarısının vahşi hayvanlardan oluşması, sizi bu yaşam becerisini geliştirmeye itebilir. Aslında hem grind yapmak, hemde lifeskill becerisi kasmak için idealdir. Çünkü beceri için gerekli tabaklama işini yapmadan önce canlı hayvanı kesmek daha sonrada tabaklama yapmanız gerekecektir.

Deri Bıçağı Nasıl Yapılır ? (Skinning Knife)

Şehir merkezlerinde yer alan Workshop tezgahında deri bıçağı yapabilirsiniz. En basit deri bıçağı Flint Skinning Knife üretmek için gerekli malzemeler ise 1 Flint 1 Green Wood’dur.

Bu bıçağı üretmek için sadece bu iki materyali bulundurmanız yeterlidir. Şehir dışında yerdeki taş parçalarını toplayarak( herhangi bir toplama ekipmanı gerektirmez.) flint, çalıları eşerekte Green Wood elde edebilirsiniz.

Tabaklama Nasıl Yapılır?

Ürettiğiniz Flint Skinning Knife eşyasını envanterinizde gerekli alana koyun (kuşanın). Daha sonra şehir dışına çıkarak avlanacak hayvanlar bulun.

Genelde şehir merkezlerinin etraflarında domuz, kurt gibi birçok basit hayvan spawn noktaları vardır. Bu mobları kesmeniz gerekir. Herhangi bir silah veya büyüyle öldürebilirsiniz. Tabaklama yapmak için illa ok veya musket ile kesmenize gerek yoktur.

Yaratığı kestikten sonra üzerine yaklaştığınızda “E” tuşu ile tabaklama yapabilirsiniz. Yaptığınız her başarılı tabaklama sonrası Level EXP elde edeceksiniz.

Tabaklama Seviye Bilgileri

Tabaklama seviyeniz öldürdüğünüz hayvanı tabaklayabilmek için önemlidir.

Oyun esnasında “K” > “Trade Skills” Tracking & Skinning kısmına gelerek kaç seviye hayvan tabaklayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Örneğin bu rehberi hazırladığımız karakterin tabaklama seviyesi 200’dür. Oyun içerisinde 67. Seviye hayvanları tabaklayabileceğimizi buradan görebiliyoruz.

Tabaklama ile elde ettiğiniz raw hide (ham deri) eşyalarını direk satmak yerine tabakhane tezgahında işyelerek daha kaliteli hale getirip daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar