Raft Survival Ocean Nomad Yay Ve Ok Nasıl Yapılır?

10 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 25 saniye

Raft Survival Ocean Nomad mobil hayatta kalma oyunudur. Yay ve ok hem sal güvenliğiniz sağlamak için hem de diğer ada ve enkazlara gittiğinizde yakın temasa girmeden tehdit unsurlarını uzak mesafeden etkisiz hale getirmenize de olanak sağlar. Her ne kadar basit bir silah olsa da işlevi büyüktür

Yay Ana Şablon:

  • İki adet halat
  • Üç adet yapıştırıcı
  • Bir adet metal külçe
  • Dört adet özel ahşap tahta

Halat, kumaş parçalarının çok sıkı bir şekilde birbirine bağlanması ile oluşmuştur. Ek olarak üretebilmeniz için tezgâhta altı adet saz ve üç dakika ile bir adet halat elde etmeniz mümkündür.

Yapıştırıcı sabitleme ve üretim sıvısı olarak kullanılmaktadır. Diğer adalardan ve enkazlardan yağmalayabilirsiniz ya da kimyasal tablo adındaki üretim merkezinden üretebilirsiniz.

Metal külçe, cevherin fırında eritilmesi sonucu elde edilir. Metal külçe elde etmek için iki adet cevher ve iki adet kömür ile dört dakika kırk saniyenizi harcayarak bir adet metal külçe elde edebilirsiniz.

Özel ahşap tahta, bir kereste fabrikasından oluşturulan mükemmel boyutlara ve oranlara sahip olan özel ahşap tahtadır. Elde etmek için batıkları ve diğer adaları yağmalayın ek olarak kereste fabrikasında iki adet ahşap tahta ve altı dakikanızı ayırarak bir adet özel ahşap tahta üretebilirsiniz.

Yay Nasıl Üretilir?

Halat, yapıştırıcı, metal külçe ve özel ahşap tahtayı çantanıza ekleyin daha sonra ekranınızın sağ alt köşesinde yer alan çekiç simgesine tıklayın.

Daha sonra soldan üçüncü sırada yer alan ‘kalma’ adındaki hayatta kalmanızı sağlayacak malzemelerin yer aldığı üretim menüsüne tıklayınız ardından yayı bulun ve Mouse sol tuş ile bir kez tıklayın ardından ekranınızın sağ tarafında yay görseli ve üretim için gerekli malzemelerin olduğu bir ekran belirecek. Gerekli bileşenleri sağlıyorsanız malzemeler beyaz renkte olur ardından yarat butonuna basın yay çantanıza eklenmiş olacak.

Ok Ana Şablon:

  • Beş adet odun
  • İki adet metal plakalar

Odun, denizde ve adalarda el edilebilir. Salınızda fidelik kurarak daha hızlı ve fazla odun elde etmeniz mümkündür.

Metal külçeden yapılmış plakalar. Ek olarak atölyede dört adet önemsiz maddesi ile bir dakika otuz saniye içinde bir adet metal plaka üretebilirsiniz.

Ok Nasıl Üretilir?

Ekran sağ alt köşede yer alan çekiç simgeli olan butona tıklayınız.

Daha sonra soldan üçüncü sırada yer alan ‘kalma’ adındaki menüye tıklayın ardından oku bulun ve Mouse sol tuş ile bir kez tıklayın ardından ekranınızın sağ tarafında ok görseli ve üretim için gerekli malzemelerin olduğu bir ekran belirecek gerekli bileşenleri sağlıyorsanız yarat butonunu tıklayarak üretimi yapabilirsiniz. Her bir üretim serisinden yirmi adet ok elde edersiniz.

Yay Nasıl Kuşanılır?

Çantanızı açın ekran sağ tarafında avatar ve avatarınızın kuşanabileceği bazı malzeme bölmeleri var bunlardan biriside silah bölmesidir. Üretmiş olduğunuz yayı Mouse sol tuş ile basılı tutarak silah bölmesine sürükleyin.  Daha sonra çantanı bölümünüzü kapatın.

Ekran sağ alt köşesinde yay görünecek ona bir kez tıklarsanız yayı eline alır avatarınız yaya tekrar tıklarsanız yayı gerer ve oku fırlatır. Oklar için herhangi bir ek işlev yoktur yay kullanılan süre zarfı boyunca okların çantanızda olması gerekir. Kaç adet okunuz kaldığı ise yayın hemen altın görünmektedir. Tekrar kancaya geçmek isterseniz hemen yayın yanındaki kanca simgesine tıklayınız ve kancaya geçmiş olur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar