Stranded Deep Sal Motoru Nasıl Yapılır?

18 Ocak 2021 0 Yorum 2 dakika, 58 saniye

Stranded Deep hayatta kalma oyununda her ne kadar bir salınız olsa ve bu sal ile adalar arası git gel yapsanız bile bu yavaşlık sizi belli bir süre sonra tatmin etmiyor olacak bu durumun önüne geçmek için bir çözüm yolu daha mevcut sal motoru yapmanız.

Stranded Deep Sal Motoru Avantajları:

 • Sal motoru salınızın daha hızlı gitmesine olanak sağlar.
 • Fırtınalı havalarda bile ilerleyebilirsiniz.
 • Sal yelkenlerini salınızdan kaldırarak görüş açınızı kısıtlamasından ve gereksiz yer kaplamasından kurtulmuş olursunuz.

Stranded Deep Sal Motoru Dezavantajları:

 • Sal motorunu çalıştırmak için yakıt damıtıcı kurmanız gerekir.
 • Yakıt elde etmek için sürekli olarak patates üretimine ihtiyacınız var. Patateslerinizin kurumaması içinde suya ihtiyacınız var. Diğer adalara sürekli seyahat edip palmiye yaprakları toplamanız ve ana adanızda su damıtıcıda kullanmanız gerekir.
 • Salınızdaki odun konteynırlarda yedek bidonlar içinde yakıt depolayın başka bir adada yakıtınız biter ve yedek yoksa hele bir de sal yelekeni ve dümenini kaldırdıysanız size geçmiş olsun oyun sizin için o andan sonra sıkıcı olmaya başlayabilir.

Stranded Deep Sal Motoru Ana Şablon:

 • Bir tane koli bandı.
 • Bir tane taşıt motoru parçası.
 • Bir tane taşıt filtresi Parçası.
 • Bir tane taşıt deposu parçası.
 • Bir tane taşıt elektronik parçası.

Tüm bu malzemeleri okyanustaki batık gemilerden toplamanız gerekiyor. Batık gemiler harici malzemeleri bulmanın başka bir yolu ise mevcut değildir.

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ve çekici elinize alın daha sonra ‘C’ tuşuna basın ve tekrar ‘E’ tuşuna basmaya devam edin ta ki taşıtlar menüsüne ulaşasıya kadar daha sonra soldan ikinci simge olan sal parçalarının yer aldığı simgeye tıklayın ardından sal motoruna tıklayın ve üretilmiş olacak. Daha sonra yapmış olduğunuz salın kıç tarafına yerleştirin.

 

Stranded Deep Yakıt İçin Tavsiye:

Sal motoru için bolca yakıta ihtiyacınız var. Adanı en az dört beş adet tarım arazisi kurun ve beş tane patates ekin neticesinde her iki güne bir beş patates hasat etmiş olacaksınız ve her iki güne bir ortalama bir bidon yakıtınız olmuş olacak. Bir bidon yakıt sal motorunun deposunu doldurmaya yeter. Daha sonra fazladan bidon bulun ve onları da yakıtla doldurun ardından salınızdaki odun konteynırlar da yedek yakıt olarak bulundurun.

Stranded Deep Sal Motoru Nasıl Kullanılır? Salınıza binin ve ilk olarak bidonu elinize alın sal motoruna yönelin ‘E’ tuşuna basılı tutun ve yakıt depoya ekleyin daha sonra bidonu çantanıza aktarın ardından tekrar ‘E’ tuşuna basın ve oturma pozisyonu alacaksanız sal motoru ise çalışmaya başlayacak. Sam motoru hem size hareket özelliği sağlar hem de salınızı yönlendirme özelliği sağlar. Daha sonra ‘W’ tuşuna basılı tutun salınız ileri yönde harekete geçer. Klavyenizden ’A’ tuşuna basılı tutarsanız salınız sola doğru dönmeye başlar. Klavyenizden ’D’ tuşuna basılı tutarsanız salınız sağa doğru dönmeye başlar.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar