ARK Survival Evolved Narkotik Üretimi

23 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 25 saniye

ARK Survival Evolved her ne kadar bir hayatta kalma oyunu olsa da ilk çağdan teknoloji çağına kadar gelişen fakat konsepti dinozorlar üzerine kurulmuş olan çevrimiçi veya tek oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Hem doğal olaylara hem açlık susuzluğa hem de vahşi dinozorlara karşı hayatta kalmanız gereken her dakikası aksiyon ve macera içeren bir oyundur. Hayatta kalma oyunu sevip de birçok kişi craft sayısı az olup oyundan zevk alamayıp erkenden bitmesinden şikâyetçi ARK da tüm craftları açsanız dahi asıl macera tüm craftları açmanızdan sonra başlar. Oyun kendi dinozorunuzu eğitmeniz size dinozor türünüze göre farklı avantajlar sağlayacak fakat ilk sıkıntı bu dinazorlar nasıl evcilleştireceğiz. Bunu yapabilmeniz için dinazorlar bayıltmanız gerekmektedir. En etkili yöntem ise narkotikile bayıltıcı ok üretmektir.

ARK Survival Evolved Narkotik Üretimi Ana Şablon:

Narko için size ilk olarak gerekli olan çürümüş ettir. Peki, bu nasıl temin edilir? Oyunda zararsız ot obur dinozorları araştırın ve bunları kesin et elde edeceksiniz. Bu etler çantanızda birikecek etlerin belli bir süre çantanızda kalma süresi vardır süre dolunca çürümeye başlar. Etlerin hemen altındaki yeşil bar ile bu durumu takip edebilirsiniz. Etler çantanızda tek bir alanda duracağı için çürüme işlemi çok yavaş ilerleyecek bu durum size sıkabilir. Bunun için yapmanız gereken çantanızı açın ve etin üzerine Mouse sağ tuşu ile tıklayın ardından tekrar bir menü daha açılacak ve bu menüden hepsini böl seçeneğine tıklayın etler çantanızda her kareye bir adet olacak şekilde ayrılmış olacak. Bu şekilde etlerin çürüme hızını arttırabilirsiniz. Çürüme süresi ortalama olarak iki dakika otuz iki saniye sürmektedir.

 

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz bitki haritanın her yerinde mevcuttur. Bu bitkilere yönelin ve tuşuna basın artık narko meyvesi, diğer meyve çeşitleri ve tohumları toplamaya başlayacaksınız. İlk aşamalarda narko meyvesi toplamak biraz sıkıcı olabilmektedir. Hem adet olarak az vermektedir hem de toplama işlemi biraz uzun sürmektedir. Başlangıç olarak en az yüz elli tane narko toplamanızda fayda var.

Bu sürede etleriniz çantanızdaydı ve çürümüş oldu ve toplanan narkoları daha önce üretmiş olduğunuz harç ve havaneli içine aktarınız. Harç ve havaneli de narko üretebilmek için takip etmeniz gereken sıralama ise tüketilebilir > ilaçlar Narkotik karşınıza gelecek. Bir adet narkotik üretilmek için gerekli malzemeler ise;

  • Beş adet narko meyvesi.
  • Bir adet çürümüş et.

 

Narkotik karşınıza geldi daha sonra Mouse sap tuş ile tıklayın:

  • Bir adet üretmek için ‘E’ tuşuna basın.
  • Eklediğiniz malzemeler sonucu ne kadar narkotik çıkıyorsa hepsini üret seçeneği için ‘A’ tuşuna basın.
  • Sadece belirli bir adette narkotik ihtiyacınız varsa açılır menüde üçüncü sırada yer alan üretim miktarı seçeneğine tıklayın daha sonra tekrar bir menü açılacak üretim âdetini seçin ve üretilmiş olacak.

Harç ve havaneli de narkotik üretim işletim otomatik olarak yapılır. Üretilenler harç ve havaneli deposunda tutulur oradan da çantanıza aktarabilirsiniz.

Olası bir can azalma durumunda ise narkotik veya narko meyvesi kullanabilirsiniz bunlar sizin canınızı arttıracaktır ama sersemlik oranınızı da arttıracak aşırı artma durumunda bayılır ve küçük bir uykuya dalarsınız umarım bunu yaşarken etrafınız kapalı bir alan olur ya da yırtıcı bir hayvan olmaz. Dinozorları evcilleştirmek için bayıltıcı ok üretmemiz gerecek bunun için en temel eşya olan narkotik nasıl üretilir buna deyinmiş olduk. Daha fazla bilgi için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar